Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Sword Art Online: Lost Song
8,00
den başlayan fiyatlarla
Forza Horizon 4
46,00
den başlayan fiyatlarla
Little Nightmares II
119,20
den başlayan fiyatlarla
Orta Çağa Kapı Açan Oyunlar

Orta Çağa Kapı Açan Oyunlar

Haçlı Seferleri, Rönesans, bilim ve teknolojinin inanılmaz gelişimi ve bu sırada İslam'ın da altın çağını yaşaması derken Orta Çağ, video oyunlarında yer almayı başaran en zengin temalardan bir tanesi oldu.

Gerçekçi ve geleneksel Orta Çağ, bazen de tamamen alternatif ve fantastik bir şekilde karşımıza çıkan Orta Çağ, bugüne kadar oyunların içerisinde birbirinden farklı deneyimler sunmayı başardı. Böylesine sevilen bir dönemi en iyi şekilde oyunculara aktarabilen yapıtların sayısı ise biraz kısıtlı. Yine de Orta Çağa kapı açan ilgi çekici oyunları yeni koleksiyon yazımızda sizler için topladık.

Mount & Blade II Bannerlord

Orta Çağ konu olduğu zaman akıllara gelen ilk video oyunlarından biri muhtemelen Mount & Blade II Bannerlord olacaktır. TaleWorlds Entertainment tarafından geliştirilen ve piyasaya sürülen bu video oyunu, Türkiye sınırları içerisinden çıkan en önemli ve en popüler yapıtlardan bir tanesi. En korunaklı zırhınızı giyip, en keskin kılıcınızı kuşanacağınız  bu video oyununda kendi ordunuzu kurup, halihazırda parçalara bölünmüş olan bir krallıktan kendi hakkınızı alıp, büyümeye çalışacaksınız. Belki de halihazırda kurulmuş olan bir orduda, klanda yer almak istersiniz. Mount & Blade II Bannerlord, bir rol yapma oyunu ve seçimler sizin elinizde.

Mount blade bannerlord orta çağ oyunu

Mount & Blade II: Bannerlord
Mount & Blade II: Bannerlord
119,99
den başlayan fiyatlarla

MORDHAU

Mount & Blade II Bannerlord, oyunculara tekli oyunculu bir deneyim sunuyor. Bazı oyuncular ise çoklu oyunculu bir deneyim isteyebiliyor. Bu durumda sizlerin MORDHAU oyununa yönelmeniz gerekiyor. Kendi paralı askerinizi oluşturup, gerçek oyunculara karşı bir mücadele verebileceğiniz bu video oyununda, oldukça hızlı bir yakın dövüş sistemi karşınıza çıkacaktır. Medieval Slasher olarak da tarif edebileceğimiz bu yapıt içerisinde süvariler, kale ele geçirme görevleri ve Orta Çağ dönemine uygun olan daha birçok farklı içerik bulunuyor.

Mordhau orta çağ rpg oyunu

MORDHAU
MORDHAU
33,50
den başlayan fiyatlarla

Kingdom Come Deliverance

Çoklu oyunculu oyunlardan tekli oyunculu oyunlara geri dönecek olursak, Kingdom Come Deliverance oyununu sizlere önerebiliriz. Birinci şahıs bakış açısından oynaan bu oyun, rol yapma temeline sahip ve oldukça gerçekçi, hem de zorlu oynanışı ile dikkatleri üzerine çekebiliyor. Kutsal Roma İmparatorluğu topraklarına adımınızı atacağınız Kingdom Come Deliverance, aynı zamanda hikaye odaklı bir yapıya da sahip. Yani, sadece oynanış için değil, hikayeyi ve etkili bir hikaye anlatımını deneyimlemek için de bu yapıta bir şans verebilirsiniz.

Kingdome come deliverance oyun rpg orta çağ

Kingdom Come: Deliverance
Kingdom Come: Deliverance
17,00
den başlayan fiyatlarla

A Plague Tale Innocence

Hikaye ve hikaye anlatımına değinmişken, bu ögelere iyice odaklanan ve Orta Çağ teması ile dikkat çeken bir başka oyuna da yer vermek istiyoruz. A Plague Tale Innocence, tamamen hikayeye ve hikaye anlatımına odaklanan bir video oyunu. Oynanışın birkaç tık arka planda kaldığı bu yapıtta iki kardeşin hikayesine tanıklık ediyoruz. Amicia ve Hugo, tarihin en karanlık zamanlarından birini yaşarken, kendilerinin yaşadığı zorlukları ve çok daha fazlasını bu oyun sayesinde görüyoruz. Projenin arkasında Microsoft Flight Simulator oyununu geliştirmiş olan Asobo Studio tarafının yer aldığını da söylemek istiyoruz.

A Plague tale innocence oyun

A Plague Tale: Innocence
A Plague Tale: Innocence
32,50
den başlayan fiyatlarla

Hood: Outlaws & Legends

Orta Çağa kapı açan oyunlar yazımızda PvP temelli oyunlar da var, PvE temelli oyunlar da ama PvPvE tipinde hiç oyun yok. İşte bu durumu bozabilmek adına da sizi Hood Outlaws & Legends ile tanıştırmak istiyoruz. Yeni video oyunlarından bir tanesi olan bu yapıt, Orta Çağ içerisinde geçiyor ve bir grup oyuncu, çalmaları gereken hazinelerin peşine düşüyor. Bu hazinelerin anahtarları genelde yapay zeka tarafından yönetilen düşmanlarımızda yer alıyor. Yalnız, hazineyi bizimle aynı alda elde etmek isteyen diğer gerçek oyuncu grupları da yer alıyor. İşte bu noktada da işin içine PvP giriyor; Hood Outlaws & Legends, PvPvE oluyor.

Hood: Outlaws & Legends
Hood: Outlaws & Legends
112,50
den başlayan fiyatlarla

Hood outlaws legends oyun RPG PVPVE