Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Geometry Dash
8,00
den başlayan fiyatlarla
Red Dead Redemption 2
126,99
den başlayan fiyatlarla
Borderlands 3
65,66
den başlayan fiyatlarla
Nvidia RTX 3080 ile Ultra ayarlarda oynayabileceğiniz oyunlar

Nvidia RTX 3080 ile Ultra ayarlarda oynayabileceğiniz oyunlar

Ekran kartı canavarı Nvidia RTX 3080’e oyun dayanmıyor. Ekran kartı alayım 5-6 yıl arka bakmadan oyunları Ultra ayarlarda oynayayım diyorsanız RTX 3080 tam size göre.

Nvidia, RTX 20 serisi ile başlattığı Işın İzleme (Ray Tracing) teknolojisi ekran kartlarını zorlamaya başlamıştı. Ekran kartı devi bu noktada dümeni bir daha eline aldı ve karşımıza Nvidia RTX 3080 ile çıktı. 4K çözünürlük için geliştirilen bu ekran kartı oyunları en tepe yani Ultra ayarlarda açması ile adeta görsel şölen sunuyor. Yapılan araştırmalarda oyuncuların büyük bir bölümü 4K yerine 2K monitör kullanmayı tercih ediyor.

[euo_info_card iconType="left" size="xl" title="DLSS Nedir?" align="left"]DLSS yani Türkçe açılımı ile "derin öğrenme destekli süper örnekleme", derin öğrenme sistemini kullanarak düşük çözünürlüklü görüntüleri daha yüksek çözünürlüklü bir şekilde oluşturmak için Nvidia tarafından geliştirilmiştir.[/euo_info_card]Nvidia bu noktada da devreye giriyor ve Dynamic Super Resolution’ı bizlere sunuyor. 2K monitörde DLSS’in de yardımı ile 4K’ya yakın bir deneyim sunan RTX 3080’a adeta oyun dayanmıyor diyebiliriz. Ultra ayarlarda en baba oyunları bile çatır çatır bana mısın demeden açan bu kart, bakalım hangi oyunlarda tam performansını ortaya koyuyor?

Nvidia RTX 3080 bu oyunları bana mısın demeden açıyor!

Cyberpunk 2077

CD Projekt RED’in sistem zorlayan oyunu Cyberpunk 2077 tam RTX 3080’in dişine göre bir oyun. Işın izleme ve DLSS özelliklerine sahip olan Cyberpunk 2077’nin ışıltılı dünyası ekran kartını dibine kadar sömürüyor.[euo_info_card iconType="left" size="xl" title="Ray Tracing (Işın izleme) Nedir?" align="right"]Ray Tracing yani ışın izleme teknolojisi, oyunda yer alan ışıkların ve yansımaların gerçek zamanlı analiz edilmesi sonucunda oyunculara gerçekçi bir görüntü sunmak için geliştirilmiştir.[/euo_info_card]

 

Cyberpunk 2077’de 2K çözünürlükte her şey son ayarlarda akıcı bir deneyim sunan RTX 3080, gücünü ortaya koyuyor. Rakiplerine göre en iyi performansı sergileyen bu kart, son sürücüleri ile Cyberpunk 2077’nin baş döndüren ortamına sizi çekiyor.

 

Cyberpunk 2077
Cyberpunk 2077
249,00
den başlayan fiyatlarla

Crysis Remastered 

Döneminde tüm ekran kartlarını ağlatan Crysis yeniden yapımı Crysis Remastered ile karşımıza çıktı. Bu sefer daha optimize olan oyunda öyle bir ayar var ki tam da RTX 3080’in farkını ortaya koymalık. Oyunda Can it Run Crysis? Yani Crysis’i çalıştırabiliyor mu? diye bir grafik ayarı bulunuyor. İsminden de anlayacağınız gibi bu ayara aldığınızda ekran kartı ne olur bana vurmayın diye bağırıyor. Her şeyi sonuna kadar körükleyen bu ayar RTX 3080’e vız geliyor tırıs gidiyor. 

Crysis
Crysis
59,00
den başlayan fiyatlarla

Metro Exodus

Geldik bir başka ekran kartı zorlayan oyun olan Metro Exodus’a. Metro serisinin en yeni oyunu olan Metro Exodus, maalesef ki bir takım optimizasyon sorunları ile geldi. Geliştirici ekip her ne kadar yamalar ile hataları düzeltse de, ekran kartlarını zorlama sorunu hala devam ediyor. Nvidia RTX 3080, Metro Exodus’un yarı açık dünya yapısındaki her detayı akıcı ve net bir şekilde görmenizi sağlıyor. Ray Tracing destekli oyun Nvidia 3080’de bir başka görünüyor.

Metro Exodus
Metro Exodus
159,07
den başlayan fiyatlarla

Death Stranding

Efsanevi oyun yapımcısı Hideo Kojima’nın yeni oyunu Death Stranding PC’ye de geldi. Açık dünyası ve manzarası ile oyuncuları büyüleyen oyun, RTX 3080’in ışın izleme ve DLSS teknolojileri sayesinde muhteşem görünüyor diyebiliriz. Oyunda göreve giderken motoru sağa çekeyim de manzaraya bakayım diye saatlerinizi harcayacağınızdan eminiz. RTX 3080 sayesinde Death Stranding’i ultra ayarlarda 140 FPS ve üzerinde oynayacağınızın altını çizelim.

DEATH STRANDING
DEATH STRANDING

Control

Alan Wake’i yapanların elinden çıkan Control, karanlık bir yapıya sahip olmasına rağmen Ray Tracing’i kullanan en iyi oyunlar arasında yer alıyor. Ambiyansı iliklerinize kadar hissettiren Control, haliyle ekran kartlarını da ağlatıyor. RTX 3080’e kadar bu oyunu kimse en tepe ayarlarda 90 FPS ve üzerinde oynamamıştı. Nvidia yine farkını ortaya koyuyor hem DLSS hem de Ray Tracing özelliğini dibine kadar sunuyor.

Control Ultimate Edition
Control Ultimate Edition
135,00
den başlayan fiyatlarla