Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

死寂(Deathly Stillness)
Ücretsiz
Aragami 2
57,00
den başlayan fiyatlarla
Aragami
31,00
den başlayan fiyatlarla
New World Kapalı Beta Süreci ve Çıkış Tarihi

New World Kapalı Beta Süreci ve Çıkış Tarihi

Amazon Games şirketinin yeni video oyunu olan New World, sonunda kapalı beta sürümünde piyasaya sürüldü. Birkaç hafta boyunca aktif olarak oyuncular tarafından deneyimlenebilecek olan bu MMORPG, 31 Ağustos 2021 tarihinde tam çıkışını gerçekleştirecek.

Yalnız, oyun daha tam çıkışını yapmadan önce, kapalı beta versiyonu halinde bile birçok soru işareti ortaya koymayı başarıyor. New World hakkında hazırlamış olduğumuz bu yeni içerikte ise oyunun kapalı beta süreci ve tam sürümü hakkında bilmeniz gereken her şeye yer vereceğiz.

Kapalı beta hakkında bilmeniz gereken şeyler

Her şeyden önce, New World oyununun kapalı beta sürecine giriş yapabilmek istiyorsanız, yapabileceğiniz tek bir şey bulunuyor Oyunu satın almak. Eğer şu anda bu yapıtı satın alırsanız, kapalı beta versiyonuna da garanti bir şekilde erişim hakkı kazanacaksınız. Bu kapalı beta süreci, 20 Temmuz 2021 tarihinde başlayacak ve 2 Ağustos 2021 tarihine kadar devam edecek. New World, bir MMORPG olduğu için sunucular da oldukça önemli ve Amazon Games de bununla alakalı olarak kapalı beta için Kuzey Amerika, Avrupa, Avustralya ve Brezilya temelli sunucular sunacak. Ülkemizdeki oyuncular, Avrupa sunucularını seçmelidir.

new world çıkış tarihi

New World oyununun kapalı beta versiyonu; İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, İspanyolca, Lehçe ve Brezilya Portekizcesi dillerini destekliyor ve bu durumun tam versiyon için değişeceği de pek tahmin edilmiyor. Yani, bu oyundan Türkçe dil desteği bekliyorsanız, şimdilik bu beklentileri kafanızdan silmelisiniz. Bu arada, silinecek olan tek şey, beklentileriniz olmayacak; kapalı beta süreci boyunca kaydedilen veya edilmeyen tüm ilerlemeler, tam sürüm için silinecek. Yani, 31 Ağustos 2021 tarihinde New World oyunu piyasaya sürüldüğü zaman herkes, bir kere daha bu oyuna sıfırdan başlayacak.

Tam sürüm hakkında bilmeniz gereken şeyler

New World, kapalı beta süreci boyunca sadece PC üzerinde oynanabiliyor ve bu durum, tam sürüm için de değişmeyecek. Amazon Games, şimdilik bu oyunu konsollara getirmeyi planlamıyor. Ayrıca, PC tarafında bu oyunu oynamak için de herhangi bir Amazon hesabına sahip olmanıza gerek yok; Steam ihtiyacınız olan her şeyi karşılıyor. Buna karşılık, oyunu Steam haricinde Amazon üzerinden de satın alabiliyorsunuz. Ayrıca oyunun satın alınabilir iki versiyonu yer alıyor Standart ve Lüks sürüm olarak geçiyorlar.

New World oyununun standart sürümü; kapalı beta için erişim hakkı, Isabella’s Amulet isimli bir oyun içi eşya, Expedition One isimli özel bir başlık, Fist Bump isimli bir ifade animasyonu ve 3 adet de Guild Crest bulunduruyor. Lüks sürümde ise tüm bu saydıklarımıza ek olarak; Woodsman Armor Skin, Woodsman Hatchet Skin, Mastiff isimli bir evcil hayvan, RockPaperScissors isimli bir ifade animasyonu seti ve dijital sanat kitabı bulunduruyor. Bu arada, standart sürümdeki hediyeler ve bu hediyelerin lüks sürüme taşınma durumu, 31 Ağustos 2021 tarihinde sona erecek. Kendileri, bir nevi ön sipariş hediyesi olarak veriliyor.

new world steam

İçerisinde mikro ödemeler de bulunduracak olan New World, aslında 17. yüzyılda, kurgusal ve doğaüstü Aeternum adasında geçen bir açık dünya temelli MMORPG olarak karşımıza çıkıyor. Bu tip oyunlarda genelde karakter sınıfları da yer alıyor ama New World oyununda oyuncular, istedikleri gibi oynayabilir ve ilerleyebilirler. Oyuncular; silah ustalığı, nitelikler ve sonsuz ticaret becerisi ilerleme sistemleri aracılığıyla tercihlerine göre özelleştirilmiş yapılar oluşturabilirler. Bu yüzden de karakter sınıflarına olan ihtiyaç pek hissedilmez.

New World, gizemli yeni bir diyarın keşfiyle başlar. Bu, New World olarak geçer ve yeni dünyada oyuncular, vahşi ve doğaüstü bir 17. yüzyıl dünyasında yüzlerce diğer oyuncuyla birlikte kaderlerini çizer. Oyuncuların, diğer oyunculara ve düşman yaratıklara karşı güçlendirilmiş kaleler tutmak için bir araya gelmesi gerekecek. Aeternum, içerisinde 1000'den fazla oyuncuyu aynı anda barındırabilecek ve oyuncular yazılı iletişim yollarını kullanarak, diğer oyuncularla iletişime geçebilecek. Aynı zamanda oyunun bazı sosyal yanları da bulunacak.

new world amazon

New World Sistem Gereksinimleri

Minimum sistem gereksinimleri

 • CPU - Intel Core i5-2400K
 • GPU - NVIDIA GTX 670 2GB, AMD Radeon R9 280
 • RAM - 8 GB
 • Disk - 7200 HDD
 • İşletim Sistemi - Windows10 64-bit, DirectX 12
 • Depolama Alanı - 50 GB

Önerilen sistem gereksinimleri

 • CPU - Intel Core i7-2600K, AMD Ryzen 5 1400
 • GPU - NVIDIA GTX 970, AMD Radeon R9 390X
 • RAM - 16 GB
 • Disk - SSD
 • İşletim Sistemi - Windows10 64-bit, DirectX 12
 • Depolama Alanı - 50 GB