Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Compass of the Destiny: Istanbul
99,59
den başlayan fiyatlarla
Marvel's Spider-Man: Miles Morales
439,12
den başlayan fiyatlarla
Football Manager 2023
699,00
den başlayan fiyatlarla
Mobile Legends: Bang Bang Karakterler

Mobile Legends: Bang Bang Karakterler

Mobile Legends: Bang Bang kısaca MLBB olarak bilinen ve popülerliği giderek artan mobil savaş oyunudur. Oyunda bir harita üzerinde beşer kişilik iki takım savaşır ve amaç kendi üssünüzü korurken karşı takımın üssünü yok etmektir.

Oyuncular düşmanlarını ve çeşitli diğer yaratıkları öldürdükçe altın biriktirerek bu altınları karakter ve yetenek gelişimi için kullanabilirler. League of Legends oynayanların oldukça aşina olduğu oynanış ve mobil erişim kolaylığı ile MLBB’nin kitlesi giderek büyüyor.

Oyunun etkileyici taraflarından biri kahraman çeşitliliği. Mobile Legends’da 49 farklı kahraman bulunuyor ve her kahramanın kendine özgü özellikleri var. Ayrıca belirli kriterlere göre kategorilendirilerek farklı şekilde fiyatlandırılmışlar. Bu kadar fazla çeşidi bir arada görünce “hangi karakteri seçmeliyim, en iyi kahraman hangisi, en güçlü hero kim?” gibi sorular oluşmaya başlıyor. Sizin için kısa ve kolay bir Mobile Legends: Bang Bang Kahraman Alım Rehberi hazırladık. Bu yazıdan sonra size en uygun karakteri göz kırpmadan bulup oynamaya başlayabilirsiniz.

Mobile Legends: Bang Bang
Mobile Legends: Bang Bang
Ücretsiz

32.000 SP (BP) En İyi Kahramanlar

Alpha

Alpha’nın en önemli özelliği Beta’lar ile birlikte çalışması. Siz herhangi bir yeteneğinizi kullandığınızda Beta adı verilen diğer bir karakter tipi yardıma gelerek saldırı gücünüzü arttırıyor. Alphalara tavsiyemiz bekleme süresini mümkün olduğunca azaltmaya çalışmaları.

Grock

Grock biraz daha güvenli bir saldırı stratejisi tercih eden oyuncular tarafından daha çok tercih ediliyor. Saldırıdan önce herhangi bir duvara veya engele yakın pozisyon alırsanız, Grock’un ikinci yeteneği ile pusuda kalabilir ve ilk yeteneğini kullanarak rakibin işini bitirebilirsiniz.

mobile legends en iyi karakter

Argus

Argus’un en önemli yeteneği olan Ölüm Meleği, 5 saniye boyunca ölümsüz olmanızı sağlıyor. Daha da iyisi bu 5 saniye içerisinde verdiğiniz bütün hasalar, süreniz tamamlandığında size can olarak ekleniyor.

Irithel

Irithel hız ve güç seven oyuncuların gözdesi. İlk yeteneğiniz ile rakibin zırhını delip ikinci yeteneğiniz ile rakibi yavaşlattıktan sonra, size karşı hiçbir şansı kalmamış oluyor.

Lancelot

Irithel gibi Lancelot da hız ve güç kahramanı, hatta MLBB evrenindeki en güçlü hero diyebiliriz. Lancelot’un özel yeteneği boyunca ne kadar hasar alırsanız alın canınız hiç azalmaz. Bu sürede rahatça adam pataklayabilirsiniz.

 

Lapu Lapu

Diğer karakterlerin aksine Lapu Lapu’yu çözmek biraz daha zaman alıyor. Yeteneklerini anlamak ve unutmamak için yeterli özeni gösterip iyice alıştıktan sonra mükemmel bir ikili olabilirsiniz.  

Lolita

Lolita’nın kalkanına bakıp en korunaklı kahramanlardan olduğunu düşünürseniz biraz yanılmış olursunuz. Kalkanınız hasarı oldukça azaltsa da sadece belli bir mesafeden gelen otomatik saldırılara karşı çalışıyor. Ayrıca tüm potansiyelini kullanmak için Lolita’nın fazlaca iteme ihtiyacı var. Savunma ve karakter geliştirme odaklı oynamak istiyorsanız Lolita aradığınız kahraman olabilir.

Harley

Harley’nin ikinci yeteneği size hem hücum hem de kaçış hızı sağlıyor. Harley’e item toplarken kullanım süresini azaltmaya ve hasar gücünü arttırmaya yönelik çalışın.

mlbb kahraman türleri

Hylos

Hylos en çok mana tüketen bu nedenle en çok mühür ve iteme ihtiyaç duyan kahrmanlardan biri. Tükettiği mananın hakkını verse de, bazen pahalıya patlayabiliyor.

Odette

Odette tam bir takım oyuncusu. Eğer ben en önden gitmem ama herkese destek atarım diyorsanız Odette sizin için en iyi MLBB kahramanı olabilir.

Helcurt

Helcurt bizim en sevdiğimiz kahramanlardan biri. Rakibin kullandığı her yeteneğin ardından bir sonraki hamleyi bloklamayı başarıyor. Böylece düşmanın kombo yapması neredeyse imkansız hale geliyor. Yine de kaçış ve vuruş seçenekleri diğer kahramanlara kıyasla kısıtlı, bu yüzden Helcurt’u çok iyi bir strateji ile kullanmak lazım.

Ruby

Ruby efsane bir support büyücüsü. Rakibi kendine doğru çekip orada tutarak takımdaki diğer kahramanların var gücüyle saldırabilmesi için ortam yaratıyor. Odette oynamayı seven oyuncular Ruby ile de oldukça keyifli bir maç geçirebilirler.

Johnson

Johnson tank formuna geçebilen bir kahraman. Bu formda ne kadar hızlı giderseniz o kadar hasar verebiliyorsunuz. Kaçan rakipleri kovalamak için ideal.

Vexana

Vexana MLBB’deki en güçlü büyücü diyebiliriz. Yetenekleri itemlerden bağımsız olarak yeterince yıkıcı, itemlerle desteklenmiş halini siz düşünün…

Mobile Legends: Bang Bang
Mobile Legends: Bang Bang
Ücretsiz

Gatotkaca

Gatotkaca tank kahramanlarından biri ve en önemli özelliği ne kadar fazla canı varsa o kadar hasar verebilmesi. İtemlerinizi toplayıp canınıza dikkat ederseniz, verdiğiniz hasarı hep maksimumda tutabilirsiniz.

Roger

Roger anlatılmaz yaşanır. Kendisi Lapu Lapu gibi sabır ve ustalık isteyen bir kahraman ama yeterli antrenmanla favori MLBB kahramanınız olmaya aday.

mlbb en iyi kahraman

Franco

Franco bir diğer tank kahramanı ve en önemli özelliği hasar almamayı başardığınız sürece canın inanılmaz hızlı bir şekilde fullenmesi.

Akai

Akai’nin her kullandığı yetenekten sonra güçlenen bir kalkanı var. Fakat her vuruşunuzdan sonra vuruş gücünüz azalıyor. Yani Akai maça saldırı olarak başlayıp savunma olarak devam eden bir kahraman.

Karina

Karina’nın tüm olayı hız ve kritik vuruş. Fakat kullanırken dikkatli olmak lazım çünkü her assistinden sonra yetenek süresi oldukça düşüyor.

Kagura

Zoru seven oyuncular için Kagura oynanışı en zor kahraman diyebiliriz. Yeteneklerini kullanırken başta sık sık kafamız karışsa da, alıştıkça Kagura’dan vazgeçemez olduk. Hem ölümcül darbeler hem de kaçış için mükemmel yetenekleri bulunuyor.

Zhask

Zhask olarak oynayacaksanız bilmeniz gereken en önemli şey, ilk yeteneğinizi kullanmadan önce diğer yetenekleri kullanmamanız gerektiği. Bir ile başlayıp sırayla giderek maksimum hasarı verebilirsiniz.

Fasha

Fasha biraz savaşçı biraz büyücü. Oynaması zor olmamakla birlikte vuruş gücü de çok etkileyici değil.

24.000 SP (BP) Kahramanlar

Diggie

Diggie bir support kahramanı. Özel yeteneğini kullanarak takım arkadaşlarınıza kalkan desteği sağlayabiliyorsunuz. Ama en komik özelliği hasar almamak için kendini yumurtaya çevirmesi. Sırf bunu görmek için defalarca kere Diggie olmaya değer.

Fanny

Fanny zorlayıcı kahramanlardan biri. En kullanışlı yeteneği rakibin yanına ışınlanmanızı sağlayan mesafe kapama yeteneği ama bunun dışında tamamen sizin saldırı stratejinize dayanan bir kahraman.

mlbb en güçlü hero

Chou

Chou’nun ikinci yeteneğiyle can ve mana doldurun, ilk yeteneğiyle kombonuzu sergileyin ve üçüncü yeteneği ile rakibin işini bitirin. Kısa, kolay, keyifli kill almak için Chou’yu kesinlikle öneririz.

Aurora

Aurora’nın en havalı özelliği meteor olup karşı takımın üzerine yağabilmesi. Bir kahramandan daha ne isteyebiliriz? Bu sırada vereceği hasarı maksimuma çıkarmak için doğru itemlerle kahramanınızı geliştirmelisiniz.

Estes

Estes kendi takımına destek sağlarkan, karşı takımın kaçmaya niyetlenen oyuncularına da büyük hasarlar vermeyi başarıyor.

Gord

Gord sevdiğimiz MLBB büyücülerinden biri. Itemleriniz ile yeterli seviyeye ulaştıktan sonra büyülerinizin önünde durabilecek kimse yok.

Flywheel

Flywheel’in yeteneklerini gereken duruma göre isterseniz kaçış isterseniz kaçanı yakalama amaçlı olarak kullanabileceğiniz çok yönlü bir set olarak düşünebilirsiniz.

15.000 SP (BP) ve altı                                                                     

Bane

Bane yine itemlerini tamamlamadan yüksek performans gösteremeyen bir kahraman. Ama doğru ve geliştirilimiş eşyalar ile en iyi kahramanlardan biri olabilir.

Freya

Freya oyunda gerçek para ile satın almanız gereken tek kahraman.

mobile legends kahraman seçme

NaNA

NaNa’nın yeteneklerini active etmek zaman alabiliyor, bu nedenle düşmanla aranızdaki mesafeyi iyi ayarlayın. Siz hala vaktim var diye düşünürken, yeteneğiniz başlayana kadar düşman dibinize girip size 3-5 hasar vermiş olabilir.

Balmond

Balmond’un birinci yeteneğini kullanarak savaşı başlatın ve ikinci yeteneği ile hasarı maksimuma çıkarın. Düşmanın canı yarıdan az kalmışsa üçüncü hamleye gerek kalmadan alt edebilirsiniz.

Miya

Miya hızlı ve güçlü bir kahraman. Her vuruşta hızı artıyor ve itemlerle daha da arttırılabiliyor. Maçın sonundaki hızını siz düşünün…

Clint

Clint’in yeteneği rakibi hep kendine yakın tutabilmesi. Yakınlığınızı koruyup beşli kombo yaptığınız sürece önünüzde kimse duramaz.

Alice

Alice hem tank hem büyücü, alışık olmadığımız bir kahraman. Oldukça basit bir kombosu olmasına rağmen son derece etkili ve kaçması zor.

Minotaur

Etrafınıza mümkün olduğunca fala rakip toplayıp Rage Modu’nu aktifleştirin. Minotaur ‘ben tek, siz hepiniz’in vücut bulmuş hali.

mobile legends kahraman rehberi

Hilda

Hilda çalılar arasında pusuya yatarak en uygun anda sahaya çıkıyor. İkinci yeteneği ile kombo yapıp, üçüncü yeteneği iş bitirici olarak kullanabilirsiniz.

Rafael

Rafael çok yönlü bir kahraman. Saldırı pozisyonundaysanız rakibinizi yavaşlatabilir, defans pozisyonundaysanız takım arkadaşlarınızı hızlandırabilirsiniz. İkisi de aynı noktaya geldiği için hangi pozisyonu korumak istediğiniz size kalmış.

Böylelikle Mobile Legends: Bang Bang evrenindeki bütün kahramanları incelemiş olduk. Siz de tarzınıza ve keyfinize en uygun kahramanı seçerek hemen savaşmaya başlayabilirsiniz. Her ne kadar sizlere olabildiğince fazla bilgi sunmaya çalışsak da en önemli faktör bu kahramanları birinci elden kendiniz denemeniz. Keyifli oyunlar!