Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Green Hell
40,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
Minimalist Tarza Sahip Oyunlar

Minimalist Tarza Sahip Oyunlar

Video oyunları, birbirinden farklı görsel tarzlarda geliştirilebiliyor. Çok büyük bir oranla da oyunlar ya yoğun bir çizgi film tarzına sahip oluyor, ya da direkt olarak gerçeklik hedefleniyor. Bu tip bir görsellik sizi zamanla yorabilir ve minimalist bir şekilde hazırlanan oyunları aramaya başlayabilirsiniz.

Sadece görsel olarak değil, oynanış mantığı olarak da minimalist tarza sahip oyunlara sizler için bu koleksiyonumuzda yer verdik.

Mini Metro

Adından da tahmin edebileceğiniz üzere Mini Metro, metrolarla alakalı minimalist bir video oyunu. Bu oyunda oyuncular, sürekli olarak büyüyen bir şehre metro sistemini entegre etmeye çalışıyor. İşler oldukça basit bir şekilde başlıyor ama bölümler ilerledikçe metro bağlarını kurmak kompleks bir hal alabiliyor. Mini Metro ile istasyonlar arasında yeni hatlar oluşturup, trenleri aktif tutmaya çalışıp, kentin sakinlerine en iyi toplu taşıma imkanını sunmaya çalışıyoruz.

Mini metro oyun steam

Mini Metro
Mini Metro
18,00
den başlayan fiyatlarla

ISLANDERS

Bir başka minimalist oyun ise ISLANDERS. Minimalist bir strateji oyunu olan ISLANDERS, bizlere kendi şehrimizi kurmamıza imkan tanıyor. Diğer şehir kurma oyunlarına göre bu yapıtın en büyük farkı ise oyunları gereksiz yere karışık bir hale getiren kaynak yönetimi gibi sistemlerin yer almaması. Bu oyunda da bazı sınırlandırmalar bulunuyor ama genel anlamda, huzurlu bir şekilde kendi şehrinizi minimalist bir şekilde oluşturabiliyorsunuz.

ISLANDERS oyun inceleme

ISLANDERS
ISLANDERS
11,50
den başlayan fiyatlarla

LYNE

Bir bulmaca oyunu olan LYNE, minimalist bir şekilde beynimizi zorluyor. LYNE oyunundaki amacımız sadece şekilleri birbirine bağlamak ama bölümler ilerledikçe, bağlantı kurmak çok daha zor ve karışık bir hale geliyor. Her şeye rağmen LYNE, minimalist yapısını korumayı başarıyor. Kilidi açılabilir renk paletleri, birbirinden kaliteli müzikler ve daha fazlasıyla deneyimini zenginleştiren LYNE, en iyi minimalist bulmaca oyunlarından bir tanesi.

LYNE Oyun inceleme steam

LYNE
LYNE
6,00
den başlayan fiyatlarla

Hook

LYNE gibi minimalist bir bulmaca oyunu olan Hook, şekilleri birbirine bağlamak yerine doğru çizgileri çekerek, bölümü bitirmeye çalışıyorsunuz. Yani, Jenga'nın iki boyutlu ve minimalist bir hali olarak düşünebilirsiniz bu oyunu. Ayrıca bu oyunu sadece birkaç saat içerisinde de bitirebiliyorsunuz. Yani, kendinize kısa bir deneyim arıyorsanız bile Hook oyununa bir şans verebileceğinizi düşünüyoruz.

HOOK oyun steam

Hook
Hook
2,00
den başlayan fiyatlarla

Dorfromantik

Bir başka minimalist oyun ise Dorfromantik. Bu video oyununun içerisinde şehir kurma, bulmaca ve strateji ögeleri birleşiyor. Ayrıca oyunda birbirinden renkli biyomları keşfedip, görevler tamamlayarak bir ilerleme hissine de sahip olabiliyorsunuz. Şu anda erken erişim sürecinde olan Dorfromantik, düzenli olarak güncelleniyor ve oynanışın temelinde de sıra sıra gelen bölgeleri dilediğiniz yerlere yerleştirmek bulunuyor.

Dorfromantik oyun

Dorfromantik
Dorfromantik
18,50
den başlayan fiyatlarla

Superliminal

Derinlik ve bakış açısını temel alarak oyunculara bulmaca temelli bir deneyim sunan Superliminal, oynayabileceğiniz en iyi minimalist bulmaca oyunlarından bir tanesi. Bu oyunda, sürekli olarak bölümlerde ilerlemeye çalışıyorsunuz ama bunu yapabilmek için kilit eşyalara farklı açılardan bakıp, onların derinlikleriyle oynayıp, boylarını ayarlamanız gerekiyor. Bakalım sizler bu gerçeküstü rüya dünyasından kaçabilecek misiniz?

Superliminal oyun inceleme

Superliminal
Superliminal
19,80
den başlayan fiyatlarla

SUPERHOT

Eğer sizin aradığınız şey aksiyon ise direkt olarak SUPERHOT oyununa yönelmelisiniz. Bu oyunda, minimalist bir görsellik ve oynanış ile aksiyon deneyimi elde ediyoruz. SUPERHOT oyununun ana olayı ise siz hareket etmediğiniz sürece zamanın durması. Ayrıca oyunda sürekli olarak dezavantajlı bir durumda oluyorsunuz ve kompleks durumların içerisinden sınırlı can ve mermi ile çıkmaya çalışıyorsunuz.

Superhot oyun inceleme

SUPERHOT
SUPERHOT
15,60
den başlayan fiyatlarla