Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Marvel's Spider-Man Remastered
345,99
den başlayan fiyatlarla
Football Manager 2023
479,20
den başlayan fiyatlarla
Call of Duty®: Modern Warfare® II
400,00
den başlayan fiyatlarla
Metin2 mi Knight Online mı?

Metin2 mi Knight Online mı?

2000 döneminin başlarında oyuncuların hayatına iki farklı oyun girdi. Bu oyunlar, Metin2 ve Knight Online idi. MMORPG türünde olan bu iki video oyunu da inanılmaz büyük bir popülerlik kazandı ve adeta kült seviyesinde oyuncu kitlelerine sahip oldu.

Bu oyunların piyasaya sürülmesinin üzerinden 20 sene geçti ama şimdi oynayacak olsanız, hangi oyunu tercih edersiniz Metin2 mi Knight Online mı?

Metin2 vs Knight Online

Metin2 

Metin2, Ymir Entertainment ve G4Box şirketleri tarafından sunulan oynaması ücretsiz, üç boyutlu, fantastik bir MMORPG ürünüdür. Oyuncular, dört sınıftan birini seçebilir ve görevler üstlenebilir; dinamik dövüş sistemine katılabilir, ulus savaşlarına katılabilir, loncalar kurabilir, balığa gidebilir ve çok daha fazlasını yapabilir. Sınıf olarak her biri kendi alt uzmanlığına sahip Assassin, Sura, Warrior ve Mage sunulur. Aynı zamanda, oyunun dinamik savaş sistemi ile silahınızın erişebileceği mesafedeki birkaç canavara aynı anda saldırı gerçekleştirebilirsiniz.

Metin2
Metin2

Oyunun içerisinde yer alan üç krallıktan birinin parçası olabilirsiniz ve diğer oyunculara karşı ulusunuz için savaşabilirsiniz. Bir lonca kurabilirsiniz, lonca savaşlarına katılabilirsiniz ve kendi lonca evinizi inşa edip, loncadan arkadaşlarınız ile oralarda zaman geçirebilirsiniz. Polimorf sistemi sayesinde ise bir ayıya, kurda veya diğer yaratıklara dönüşüp, özel yetenekler kazanabilirsiniz. Tüm bu özellikler sayesinde Metin2 oyununda eğlenceli PvP ve PvE temelli içerikleri deneyebilirsiniz.

metin2 vs knight online

Knight Online

Knight Online ise MGame ve Noahsystem tarafından geliştirilen, oyuncuların bir ork olarak oynamayı ve Karus ulusunun yanında yer almayı ya da bir insan olarak ve El Morad ulusunun yanında yer almayı seçmesi gereken, oynaması ücretsiz bir fantezi MMORPG ürünüdür. Bu video oyununda da seçilebilecek dört sınıf vardır ve onuncu seviyede ikinci bir sınıf seçilebilir. Oyun, maceraya atılacak birçok farklı bölge ve katılacak etkinlikler içerir. Knight Online, yeni haritalar, görevler, canavarlar, patronlar, seviye sınırı artışları ve daha fazlasını içeren çeşitli genişletmeler de almıştır.

Knight Online
Knight Online
Ücretsiz

Konu, taraf seçme olduğu zaman Karus ve El Morad grupları arasında seçim yapabilirsiniz. Warrior, Rogue, Magician ve Priest sınıflarından birini seçebilirsiniz ve grubunuza göre çeşitli alt sınıflarda uzmanlaşabilirsiniz. Yani, karakter sınıfı konusunda Metin2 oyununa göre çok daha derin bir deneyim elde edebilmeniz mümkündür. Daha sonra, savaşta daha fazla DP kazanmak için 2-8 oyuncudan oluşan bir grup oluşturabilirsiniz veya seviye kısıtlaması olmaksızın diğer üyelerle parti yapmak için bir klana katılabilirsiniz. Son olarak, PvP arenalarına, açık savaş bölgelerine, PvP etkinliklerine ve daha fazlasına katılım gösterebilirsiniz.

knight online vs metin2

Steam üzerindeki verilere göre Metin2, en yüksek anlık oyuncu sayısına 4 sene önce ulaşmıştır. Bu oyuncu sayısı da 8,285 olarak geçer. Şu zamanlarda ise oyunda anlık olarak 400 kişi civarı yer alıyor ve 24 saatlik maksimum oyuncu sayısı da 1000'i göremiyor. Knight Online ise Steam üzerindeki anlık oyuncu sayısı rekorunu en son 6 sene önce kırdı. Bu oyuncu sayısı 24,594 idi. Şu sıralar ise oyunu anlık olarak 1500 kişi oynuyor ve 24 saatlik en yüksek oyuncu sayısı da bundan pek farklı olmuyor. Yani, oyuncu sayısı konusunda iki oyun da pek iyi bir iş çıkartamıyor ama yine de Knight Online, Steam üzerinde daha popüler görünüyor. Tabii ki bu iki oyunu da Steam harici platformlarda oynayabilirsiniz. O platformlarda iki oyun da çok daha popüler bir halde karşınıza çıkabilir.