Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Marvel's Spider-Man: Miles Morales
294,21
den başlayan fiyatlarla
Football Manager 2023
401,33
den başlayan fiyatlarla
Victoria 3
199,20
den başlayan fiyatlarla
Lost Ark Sınıflar

Lost Ark Sınıflar

Oyunda Classes olarak göreceğiniz ancak çok fazla oyundan bildiğimiz için bu yazımda Türkçe Sınıflar olarak bahsedeceğim karakter sınıfları oynayanlar için hayati bir seçim değeri taşımakta. Her bir sınıf çeşitli oyun stillerine sahip, oyuncuya oyunu keşfetme ve onu birçok farklı şekilde deneyimleme fırsatı sunmakta.

Her sınıfın farklı Stat’ları, Skill setleri ve görünüşleri bulunmakta. Hepsinin Skill setleri ve görünüşleri benzersiz olduğu için kendiniz adına doğru sınıfı seçmeni büyük önem taşıyor. Ayrıca her kendi altında bulunan birden fazla Advanced Class ismi verilen farklı sınıflara da ev sahipliği yapmakta. Bu yazımızda oyunda bulunan bütün sınıfları mercek altına alacağım.

Sınıflar

Oyunumuzda birçok alt sınıfa ayrılan toplamda 5 ana sınıf var. Alt sınıflarla birlikte isi toplamda 15 adet farklı seçilebilen sınıf bulunmakta. Her sınıf kendisini diğerlerinden ayıran savaşlarına ve oynanışlarına yetenek katan benzersiz bir dizi Skill-Sete sahip. Oyuncular tercih ettikleri etkinliklere ve durumlara göre farklı rollere sahip farklı sınıflar seçebilirler. Warrior, Martial Artist, Gunner, Mage ve Assassin oyundaki ana sınıflarımız olacak. Bütün sınıflar kendilerine özgü hikayelere de sahip olacaklar.

lost ark sınıf

Warrior Sınıfı (Savaşçı)

Warriorlar oyunun güç merkezleridir. En çevik olmasalar bile yerlerini korurlar ve felaket etkisi ve hareketlilikleri ile birlikte bu açıklarını kapatırlar. Yüksek dayanıklılık ve hareketliliği seven oyuncular için bu sınıfı öneririm.

Berserker

Etrafındaki düşmanları ezmek için öfke moduna giren ve Greatsword kullanan bu sınıf Warrior sınıfındaki en saldırgan alt sınıf olarak karşımıza çıkıyor. Strength ile birlikte saldırı güçleri artmaktadır ve çok güçlüdür ancak bunun için savunmadan ödün vermektedir. Diğer Warrior sınıflarına göre daha hızlı ve atiktirler. Toplamda 17 farklı beceriden oluşan Skill Set’e sahip bir sınıftır. 

Doğru build ve makrolar ile birlikte PvP arenasında adeta dehşet saçabilirsiniz. Makrolar için ise gerek klavyenizde gerekse de kullandığınız mouse modelinin buna uygun olması önemlidir. Bu noktada aşağıdaki ürünler ihtiyaçlarınızı fazlasıyla giderebilir.

Legion K300 RGB Oyuncu Klavye
Legion K300 RGB Oyuncu Klavye

Kablolu Gaming Klavye

Aerodinamik ve Kompakt Tasarım

Sessiz Tuşlar

Paladins

Warrior sınıfına ait ikinci alt sınıftır ve ayrıca oyundaki iki tane ana Support karakterden biridir. En dengeli olan Warrior alt sınıfı olmakla birlikte büyük hasar verip aynı zamanda Support olarak oynanmaktadır. Hasarı emmek için büyük bir kapasitesi vardır ve bu onu diğer Support Sınıfı olan Bard ile arasındaki en büyük farkı ortaya koyar. Grup üyelerini güçlendiren ve iyileştiren 5 farklı beceriye sahip Skill Set’i mevcuttur.

Lost Ark
Lost Ark
Ücretsiz

Gunlancer

Warrior sınıfına ait son alt sınıf olan Gunlancer en savunmacı savaşçıdır. Çok yüksek miktarda hasarı absorbe etmekte uzmandırlar.  Bu özellikleri ile savunmanın ilk hattını oluşturmak için kullanılması muhtemel olacaktır. Ancak en yavaş Warrior sınıfı olarak da anılmaktadırlar. Harika savunmaya karşılık hızlarından ödün vermişlerdir.

Mage Sınıfı (Büyücü)

Ekibine hem Support olup hem de menzilli ve hasar veren büyülerle hasar desteği olmak isteyen oyunculara göre olan bu sınıfa ait iki adet alt sınıf bulunmakta. Eğer alan hasarı vermek istiyorsanız Sorceress sınıfını, Support olmak istiyorsanız da Bard sınıfını seçmelisiniz.

Sorceress

Mage sınıfının ilk alt sınıfıdır. Elementlerin gücünü kontrol etmek ve diğer büyülü yaratıkları çağırarak düşmanlarla savaşmak için Stave kullanırlar. Güçleri Intelligence ile değişmektedir ve az cana sahiptirler. Bu yüzden eğer Sorceress olarak oynuyorsanız uzaktan hasar vermeniz gerekmektedir. 15 farklı beceriden oluşan Skill Set’e sahiptirler.

Bard

Mage Sınıfının ikinci ve son üyesidir. Uzun menzilli Support olarak iş görmektedirler. Harp kullanarak büyülü müzik yaparlar ve bu müzik takım arkadaşlarına güçlü iyileştirme ve güçlendirme sağlar. Çok fazla hasar desteği vermeseler de çok kaliteli bir Support olarak yardımcı olurlar. Toplamda 16 adet beceriye sahiptirler.

lost ark sınıflar

Assassin Sınıfı

Yüksek hareket kabiliyetine ve hasara sahiptirler. Bunların karşılığında ise çok zayıftırlar ve hasar almaya çok yatkındırlar. Reflekslerine güvenen ve hızlı hareket edip saldırmayı seven oyuncular için önerilir.

Shadowhunter

Kaosun gücünü kullanmak için şeytani formlara dönüşerek esas olarak düşmanları alt etmeye odaklı bir alt sınıf. Şeytani forma geçtiklerinde yalnızca güçleri ve hasarları artmakla kalmıyor aynı zamanda sağlık ve hareket hızı artışıda kazanıyorlar.

lost ark sınıfları

Deathblade

Düşmanları alt etmek için Kaos ile güçlendirilmiş olan üç kuluç kullanan bu sınıf Assassin ana sınıfının ikinci ve son alt sınıfıdır. Yakın dövüş karakterleri arasından diğerlerine göre daha iyi bir saldırı menziline sahiptirler. Bu özellikleri yüksek hareket hızları ile birleştiğinde onları çok yönlü birer ölüm makinesi dönüştürmüş oluyor. Shadowhunter gibi 5 farklı beceriye sahiptirler.

Martial Artist Sınıfı (Dövüş Sanatları)

Genellikle gösterişli ve izlemesi çok keyifli olan hızlı kombolara sahip olan alt sınıflara ayrılan bu sınıf hasar vermek için yumruklarını kullanmakta. Tek bir saldırıda yüksek hasar vermek yerine hareketliliğe ve büyük kombolara önem veren oyuncular için tavsiye edilir. 5 farklı alt sınıfa ayrılır.

Striker

Düşmanlara güçlü bir rüzgar gibi saldırmak Strikerların işi. Hızlı hareket eden ve çeşitli fiziksel becerilerle donatılan bu sınıfın toplam 17 adet becerisi var. Düşmanlarına hızlıca vurduktan sonra muhteşem hava kombinasyonları sergiler ve savaşı kendi lehine çevirmek için güçlü temel becerilerini kullanırlar.

Wardancer

Yıldırım hızındaki dövüş becerilerini temel güçle artıran bir alt sınıftır. Depoladıkları temel enerjiyi yıkıcı saldırılar yapmak ve yerçekimine meydan okuyan manevralar yapmak için kullanırlar. Skill Setleri 5 farklı beceriden oluşmaktadır.

lost ark classlar

Scrapper

Ağır bir eldivenle donatılmış olan bu alt sınıf kesintisiz yıkım sağlamak için birbirini besleyen iki ters saldırı enerji biçiminden yararlanır.  Striker ve Wardancer sınıfları kadar hareketli değillerdir. Ancak buna karşılık olarak daha fazla hasar çıkarırlar. Mana kullanmayan bu sınıf ona ait 17 adet beceriyi kullanmak için doğru Chi’yi bulmalıdır.

Soulfist

Patlayıcı güçlü kombinasyonları için birlikte kullanılabilen yakın dövüş ve menzilli saldırılar arasında geçiş yapan bir Martial Art alt sınıfıdır. Hem menzilli hem de yakın dövüş olmak üzere toplamda 16 adet beceriye sahip olan bu sınıf kullanılması biraz zor bir sınıf olarak karşımıza çıkmakta.

lost ark class

Gunner Sınıfı (Topçu)

Ramazan topçuları bir sınıfa dahil olsaydı muhtemelen o bu sınıf olurdu. Kötü şaka için hepinizden özür dilerim. Menzilli bir sınıf olan Gunner uzaktan savaşmayı seven oyuncular içindir. Alt sınıflarının çoğu ateşli silah kullanmakta olsalar bile yakın muharebe menzilinde de hatrı sayılır hasarlar verebilirler.

Gunslinger

Her menzilde ölümcül bir sınıf. Ben sanırım en çok bu sınıf ile oynayacağım çünkü görünüş olarak da çok havalılar. Kedi gibi refleksleri sayesinde ayakları üzerinde hafif olan Gunslinger’ları yakalamak çok zor. Aynı zamanda çok hızlı saldırı yapabiliyorlar. Uzaktan da düşmanları keskin nişancı olarak vurmak çok keyifli olacak.

Artillerist

En hareketli savaşçı olmasalar da devasa mekanik fırlatıcıları ve diğer sert vuruşlu silahları ile ağır zırhları onları hem hasar kaynağı hem de bir tank yapmakta. İnanılmaz yıkıcı bir güce sahip olmaları onları bir adım öne çıkarıyor. Diğer Gunnerlara göre daha tank olmaları onların güzel bir özelliği. 20 adet becerileriyle düşmanları mermi yağmuruna tutmak için sizleri beklemekte.

Deadeye

Deadeye 3 adet silah kullanan bir alt sınıf. Keskin nişancı tüfeği, pompalı tüfek ve tabancalar onu ölümcül yapmanın ötesine götürmekte. Hedeflerinden çok uzakta veya onalra daha yakın mesafelerde savaşmasına sağlayan silah türleri olması onu güzel bir seçim yapıyor. Av tüfeğini diğer alt sınıflara göre daha iyi kullanıyor ve yakın dövüşte iki kat hasar veriyor. Diğer alt sınıflar gibi 5 farklı beceriye sahip.

Sharpshooter

Özel efektlere sahip özel oklarla mekanik yay kullanan menzilli bir sınıf. Yüksek hayatta kalma becerileri ve çevikliği onları uzun mesafeli mücadelede sağlam tutar ve sinsi entrikaları düşmanların zayıflıklarından yararlanmak için mükemmeldir.