Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
188,20
den başlayan fiyatlarla
Palworld
487,24
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
779,78
den başlayan fiyatlarla
Lost Ark Binekler, Petler ve Aksesuarlar

Lost Ark Binekler, Petler ve Aksesuarlar

Bu yazımızda Lost Ark oyununda Pets (hayvanlar), Mount ve Accessories (aksesuarlar) ile ilgili bilinen ve sizin de bilmeniz gereken bütün bilgilere ulaşabilirsiniz.

Accessories (Aksesuarlar)

Accessories oyuncuların silahlarını ve zırhlarını desteklemek için giydikleri bir ekipman türü olarak karşımıza çıkacak. Bir karakterin ana Stat’larını ve Vitality’sine bonuslar sağlarken aynı zamanda Engravings’lere de bonuslar sağlayacaklar. Amulets, Earrings ve Rings olarak üç farklı accessories bulunacak. Karakterimiz toplamda 5 adet aksesuara sahip olabilecek. 1 adet amulet, 2 adet earring ve 2 adet ring aynı anda giyilebilecek. Bu aksesuarlara çeşitli şekillerde sahip olabileceksiniz; düşmanlardan ve boss savaşlarından düşenler, üretim yoluyla üretilenler, görevler ve Chaos Dungeonlar gibi etkinliklerden elde edilenler olarak ayrılacak.

lost ark aksesuar

Accessory Rarity

Aksesuarlarda çeşitli nadirliklere sahip olacak. Nadirlik seviyesi arttıkça güçlendirmesi de artacak ve üzerinde daha fazla istatistik bulunacak. Kolaylık olması açısından nadirlikler renklere ayrılacak. 6 adet farklı nadirlik seviyesi olacak. Bunlar en azdan en yükseğe; Common, Uncommon, Rare, Epic, Legendary ve Artifact olacak.

Accessory Grade

Aksesuar derecesi itemin ipucunun üst kısmında bulunan renki bir gösterge olarak karşımıza çıkacak. İtemler elde edildiğinde 1’den 100’e kadar rastgele bir Grade’e sahip olacak. Bir itemin Grade’i ek efektlerini etkileyecek. Bu ek efektler; Critical Rating, Agility veya Attack Speed gibi farklı değerler olacak. Aksesuarlarda bulunabilecek birçok Combat Stat olacak. Ancak bu statlar rastgele olacaklar ve derecesi ne kadar yüksekse o kadar iyi olacak. Amuletler 2 ek efekt verirken earring ve ringler bir adet ek efekt verecekler.

Firecuda Gaming SSD
Firecuda Gaming SSD

2 TB'a Kadar Depolama

RGB Aydınlatma

Accessory Engravings

Bunlar aksesuarlar ve Ability Stonelarda bulunan geniş özel efekt yelpazeleridir. İki ana kategoriden oluşurlar. Birincisi Normal Engravings ve ikincisi Negative Engravings. Bu efeketler Ambush Damage, Max Mp iyileştirmek için veya negatif durumlarda Attack Speed azaltmak gibi bir karakterin belirli yeteneklerini veya özelliklerini değiştirecek. Ayrıca bir sınıfa özgü yetenekleri ve özellikleri değiştiren ve bazı durumlarda sınıfın oynanış şeklini değiştiren Class Engravingler ile de karşılaşacağız.

Negative Engravings

Aksesuarlar her zaman karakteriniz için yararlı olacak özelliklere sahip olmayacaklar. Bazen ceza niyetine sizlere eksi değerler verecek olan Negative Engravinglerle de karşılaşacaksınız. Bu eklentiler Attack Power Decrease, Attack Speed Decrease, Movement Speed Decrease ve Defense Decrease olarak karşımıza çıkacaklar. Her bir seviyesi daha fazla eksi puan verecek. Defense Decrease hariç 2%, 4%, 6% olarak artacak olan bu seviyeler Defense Decrease için ise 5%, 10% ve 15% olacak.

Lost Ark
Lost Ark
Ücretsiz

Ability Stones (Yetenek Taşları)

Bu özel taşlar Ability Stone yuvasında yer alacaklar. Her karakter sadece bir adet kuşanabilecek. Hepsinin Vitality’nizi artıracak olan ana bir yükseltmesi olacak. Bu özel taşları kesere iki adet Normal Engraving ve bir adet Negative Engraving elde edebileceğiz. Faceting, bu taşları kesme işlemine verilen ad olarak karşımıza çıkacak. Bu işlemi başlatmak için büyük şehirlerden herhangi birinden bir Ability Stone Cutter Craftsman isimli NPC ziyaret edebilirsiniz. Faceting penceresinde her biri elmas şeklinde birkaç düğüm ve sonunda bir çekiç düğmesi olan engravingleri göreceksiniz. Bu düğümler o taşın Faceting girişimini temsil edecek. Daha fazla nadirlikte olan taşlar daha fazla yontma denemesine sahip olacaklar. Bu işlemi NPC tam alnını silerken yapmayı unutmayın (Metin2’cilerin gözleri yaşlı).

lost ark petler

Pets (Evcil Hayvanlar)

Evcil hayvanlarınız sizi oyunda takip eden farklı hayvan veya yaratık türleridir. Bunlar kozmetik bir yancıdan daha fazlası. Bazen hesap ödemeye bile yardım ediyorlar. Kendilerine özgü ana yetenekleri bulunan hayvanlar tüm ganimeti otomatik olarak toplamak ve oyuncuların onu elde etmek için tıklamak zorunda olmasını önlemektedir. Bunun yanı sıra size çeşitli güçlendirmeler de sağlayacaklar ve en güzeli de onlara Seri Köz Getir gibi istediğiniz isimleri verebileceksiniz.

Nasıl Pet Alabilirim?

Bunun en kolay yolu mağazaya giderek 1400 birim karşılığında bir pet satın almak. Belirli görevleri tamamlayarak da bir pet elde edebilirsiniz. Bu yüzden lütfen unutmayalım; Satın almayın sahiplenin…

Pet’lerin Temel Özellikleri

Onlara yakındaki eşyaları otomatik olarak alma yeteneği vermek en mantıklısı ve kullanışlısı gibi duruyor. Ona alması gerektiği şeyleri filtreleyebilmek sanırım oyunun en güzel özelliklerinden biri. Otomatik olarak almasını istemediğiniz şeylerin işaretini kaldırarak onları almasına engel olabilirsiniz. Varsayılan ayarda her şeyi alması işaretlendiğini hatırlatmakta fayda var.

Pet Efektleri

Bunlar evcil hayvanınızın size sağlamış olduğu pasif güçlendirmelerdir. Bunları etkinleştirmek için 120 kristal ödemek zorundasınız. Bunu bir kez yaptığınızda bu etki 30 gün boyunca sürecektir. Eğer bu 30 gün içinde evcil hayvanınızı değiştirseniz bile o efekt çalışmaya devam edecektir. İlk kez hayvan kaydettiğinizde rastgele bir efekt kazanırsınız. Efektlerini Pet Management NPC’sinden değiştirebilirsiniz. Yalnızca etkinleştirildiği zaman uygulanabilirler. Eğer hayvanınızı bırakırsanız efekti kaybedersiniz.

lost ark binekler

Pet Management NPC

Gerçek hayatta bir NPC olsam kesinlikle bu NPC olmak isterdim. Bu NPC sizin evcil hayvanlarınızın efektlerini yeniden eğitmenize olanak tanır. Değiştirmek istediğiniz efekti seçin ve 7 kristal ödeyerek onu yeniden alın veya tamamen değiştirin. Beş farklı savunma ve altı farklı savunma etkisi vardır.

Pet Fonksiyonları

Evcil hayvanların ayrıca 8 adet farklı fonksiyonu var ancak bu fonksiyonları açmak için 120 kristal daha ödemelisiniz. Bu fonksiyonlar;

Pet Inventory:  Evcil hayvanınız için ayrı bir envanter.

Remote Storage: Depolama alanınıza ve hesap depolama alanınıza uzaktan erişim sağlar.

Marker and Auction House

Remote Mail: Her yerden posta kontrol etmenizi ve göndermenizi sağlar.

Remote Repair: Ekipmanlarınızı her yerden onarmanızı sağlar.

Repair Trade Skill Tool

Gem

Lost Ark Binek Çağırma ve Binekler

Karakterimizin dünyayı dolaşması için kullanılan özel öğeler. Farklı şekil ve formlarda karşımıza çıkmaktadırlar. Binekler hesaba bağlıdırlar. Aynı hesaptaki bütün karakterler hesaptaki herhangi bir karakter tarafından açılan bir diğer bineği kullanabilir. Bir binek kullanmanız için belirli bir görevi tamamlamanız gerekmektedir. Binekler satılamaz, parçalanamaz ve yok edilmesi teklif dahi edilemez öğelerdir. Evcil hayvanların aksine değiştirilemeyen kendilerine özgü becerilere sahiptirler.  Oyunda 50 adet farklı binek olacak. Bunlar farklı nadirliklerde olacaklar ve farklı özelliklere sahip olacaklar. Aynı zamanda görünüşleri de farklı olacak. Nadirlik seviyelerine göre fiyatları da değişecektir.

lost ark mount

At Nasıl Alınır?

İlk bineği elde etmek için oyunun hikayesini takip etmeniz gerekmekte. Seviye 11’e ulaştığınız zaman Tribe Hill bölgesinde bulunan Poisonclaw Gang üyeleriyle yüzleşmeye gönderileceksiniz. Mini boss savaşı yapacağınız “What The Raiders Want” görevini kabul edin. Ardından Tribal Hill Guar Mizel’a rapor verin. Daha sonra size üç adet binek sunacak ve bunlardan birini kabul edeceksiniz. Bu seçenekler;

  • Dyorika Chestnut (Kahverengi)
  • Longhill Black (Siyah)
  • Yudia Gray (White)

olarak karşımıza çıkacaklar.

Lost Ark At Çağırma Tuşu

İlk bineğiniz olan atı aldıktan sonra bunu skill barınızın istediğiniz yerine yerleştirebilir ve oradan çağırabilirsiniz. Alternatif olarak F3 tuşu da at çağırmanızı sağlayacaktır.