Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
190,09
den başlayan fiyatlarla
Palworld
492,12
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
787,59
den başlayan fiyatlarla
Klasikleşmiş Efsane Oyunlar

Klasikleşmiş Efsane Oyunlar

Teknoloji sürekli olarak gelişiyor ve bu gelişen teknoloji ile birlikte neredeyse her gün yeni bir video oyunu piyasaya sürülüyor. Yalnız, herkes sürekli olarak yeni oyunlara yönelecek diye bir zorunluluk yok. Bazen oyuncuların canı klasik oyunları oynamak isteyebiliyor.

Steam platformunu ele alacak olursak aslında orada bulunabilecek ve oynanabilecek bolca hem eski, hem de klasik oyun bulunuyor. Şu anda okumakta olduğunuz bu koleksiyon yazımız ile tam olarak bu tip oyunlara değineceğiz ve sizlere Steam üzerinde oynayabileceğiniz en klasik oyunları sunacağız.

Counter-Strike

Counter-Strike, dünyanın en iyi çoklu oyunculu ve rekabetçi birinci şahıs nişancı oyunu olarak geçer. Takım yapısının, iletişimin, stratejinin ve tabii ki yeteneğin ön plana çıktığı bu video oyununda, oyun modlarını başarıyla tamamlamak için takım arkadaşlarınızla iş birliği içerisine girmeniz gerekecek. Düşman bölgelerine bombalar kurup, oraları yerle bir edin, kendi bölgenizi bombalardan koruyun, rehineleri kurtarın veya bir kişiyi rehin alıp, onu korumaya çalışın... En klasik birinci şahıs nişancı oyunlarından olan Counter-Strike, ikonik haritaları ve diğer içerikleri ile şimdi sizi bekliyor.

Counter-Strike: Source
190,09
den başlayan fiyatlarla
Counter-Strike
190,09
den başlayan fiyatlarla

Half-Life 2

Valve, onlarca sene önce Half-Life oyununu piyasaya sürerek, yine birinci şahıs nişancı oyunları kategorisinde inanılmaz büyük bir adım atmıştı. Half-Life 2 ise bu büyük adımın devamı olarak karşımıza çıkıyor. Tabii ki Half-Life da klasik bir oyun ama Half-Life 2, her bakımdan orijinal oyundan daha başarılı olmayı başarıyor ve bu yüzden kendisi klasik adını daha çok hak ediyor. Geliştirilmiş mimik ve canlandırma sistemi, gerçekçi oyun içi karakterler, iyileştirilmiş fizik motoru, tehlikeleri belirleyebilen yapay zekalar ve çok daha fazlası bu video oyununda yer alıyor.

Half-Life 2
Half-Life 2
190,09
den başlayan fiyatlarla

Age of Empires II

Yüzlerce yıllık bir tarihi temel alan, strateji ve simülasyon türünde bir video oyunu olan Age of Empires II da kendi kategorisinde oldukça klasik bir yapıt. Tekli oyunculu ve çoklu oyunculu içerikler de bulunduran bu oyun, 18 adet uygarlık ile birbirinden farklı deneyimler sunabiliyor. Ayrıca bu video oyununun şu anda deneyebileceğiniz iki farklı sürümü bulunuyor. İlki, 2013 senesinde piyasaya sürülmüş olan Age of Empires II HD Edition. Bu oyun, klasik deneyime olabildiğince sadık kalarak, minimum seviyede iyileştirme sunuyor. Age of Empires II Definitive Edition ise oyunu daha modern yapıyor ama o klasik ruh biraz kayboluyor.

Age of Empires II: Definitive Edition
Age of Empires II: Definitive Edition
327,97
den başlayan fiyatlarla

Halo The Master Chief Collection

Bir kere daha birinci şahıs nişancı oyunları arasında önemli bir yere sahip olan Halo markası, Steam üzerinde oyuncuların karşısına Halo The Master Chief Collection olarak çıkabiliyor. Halo Reach, Halo Combat Evolved Anniversary, Halo 2 Anniversary, Halo 3 ve Halo 4 oyunlarını içerisinde bulunduran bu paket, Counter-Strike gibi gerçekçilği temel alan oyunların aksine daha fantastik ve füturustik bir deneyim sunuyor. Ayrıca, Halo The Master Chief Collection paketinin düzenli olarak yeni içeriklerle güncellendiğini ve şu anda da altıncı sezonun yaşandığını belirtmek isteriz.

Halo: The Master Chief Collection
Halo: The Master Chief Collection
327,97
den başlayan fiyatlarla

Grand Theft Auto San Andreas

Oynayabileceğiniz en klasik video oyunlarından bir tanesi de tabii ki Grand Theft Auto serisinden geliyor. Aslında bu seride deneyimleyebileceğiniz bolca klasik oyun var ama Grand Theft Auto San Andreas, bunlardan en iyisi olacaktır. Birçok oyuncuya göre bu serinin en başarılı, en kaliteli ve en benzersiz oyunu Grand Theft Auto San Andreas ve kendisini Steam üzerinde bulup, oynayabilmeniz mümkün. Markanın ikonik karakterlerinden biri olan Carl Johnson'ın rolünü aldığımız bu oyun, bizleri Los Santos, San Andreas içerisine bir kere daha götürecek ve oldukça farklı bir macerayı tekrar yaşatacak.

Grand Theft Auto: San Andreas
Grand Theft Auto: San Andreas