Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
186,67
den başlayan fiyatlarla
Palworld
483,28
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
773,45
den başlayan fiyatlarla
Karanlık Atmosferlere Sahip Oyunlar

Karanlık Atmosferlere Sahip Oyunlar

Her video oyunu renkli ve capcanlı olacak diye bir zorunluluk yok. Bazı oyunlar da karanlık dünyası ve atmosferi ile ön plana çıkabiliyor. Sizler için hazırladığımız karanlık atmosferi ile öne çıkan oyunlar başlıklı yazımızda da tam olarak bu tip oyunlardan bahsedeceğiz.

Eğer bol renkli oyunlardan sıkıldıysanız veya direkt olarak sadece karanlık oyunlardan hoşlanıyorsanız, bu yazımızdaki yapıtlar ilginizi çekebilir.

Little Nightmares ve Little Nightmares II

Little Nightmares serisi, oyuncuların karşısına macera, bulmaca ve platform ögelerini çıkartıyor. Ayrıca tüm bu sistemler oldukça karanlık sayılabilecek bir atmosfer ile sunuluyor. Little Nightmares serisindeki oyunlar net olarak korku ve gerilim türlerini içerisinde bulundurmuyor ama atmosferinden ötürü arada sırada gerilim de yaşayabiliyorsunuz. Eğer bu tarzdaki yapıtları seviyorsanız, bu iki oyuna da mutlaka bir göz atmanız gerekiyor.

Little nightmares 2 oyun

Little Nightmares II
644,49
den başlayan fiyatlarla
Little Nightmares
418,80
den başlayan fiyatlarla

Dark Souls, Dark Souls II ve Dark Souls III

Little Nightmares serisinde ne yazık ki çok fazla aksiyon bulunmuyor. Eğer sizler, oynadığınız karanlık atmosferli video oyununda aksiyon olsun istiyorsanız, direkt olarak Dark Souls serisine ve hatta FromSoftware şirketinin diğer video oyunlarına yönelebilirsiniz. Dark Souls, oldukça zorlu bir şekilde aksiyon deneyimi sunuyor ama oyun, aynı zamanda karanlık atmosferi ve oldukça detaylı bir şekilde hazırlanan dünyasıyla da tüm dikkatleri üzerine çekiyor.

Dark souls 3 oyun

DARK SOULS™ II: Scholar of the First Sin
515,52
den başlayan fiyatlarla
DARK SOULS™ III
1.289,29
den başlayan fiyatlarla

Visage

Visage, direkt olarak bir psikolojik korku oyunu. Tahmin edebileceğiniz gibi bu tip bir video oyununun da atmosferi oldukça karanlık. Visage oyununda sürekli olarak değişen bir evi ve diğer bazı mekanları keşfediyoruz. Bu sırada, garip bir şekilde hem rahatlatıcı, hem de inanılmaz gerilim dolu bir deneyim elde ediyoruz. Keyifli bir dehşet sunabilmeyi başaran Visage, güçlü bilgisayarı olan oyuncular için de oldukça gerçekçi bir görsellik sunuyor. Bu da atmosferi olumlu etkiliyor tabii ki.

Visage oyun

Visage
Visage
1.127,11
den başlayan fiyatlarla

Hellblade: Senua's Sacrifice

Senua isimli bir karakterin oldukça zorlu bir macerasını ele alan Hellblade: Senua's Sacrifice oyununda çılgınlık dolu acımasız bir yolculuk görüyoruz. Bu yolculukta Senua, ölmüş olan sevgilisinin ruhu için savaşıyor ve aynı zamanda kendi psikolojik problemlerinin de üstesinden gelmeye çalışıyor. Özellikle hikaye ve macera temelli oyun arayanların ilgisini çekebilecek olan Hellblade: Senua's Sacrifice için bir devam oyunu da yolda.

Hellblade's Senua oyun inceleme

Hellblade: Senua's Sacrifice
Hellblade: Senua's Sacrifice
966,05
den başlayan fiyatlarla

Resident Evil 2 ve Resident Evil 3

Capcom, bundan onlarca sene önce piyasaya sürülmüş olan orijinal Resident Evil 2 ve Resident Evil 3 oyunlarını yeniden geliştirdi. Aksiyon temelli bir deneyim sunan bu yeniden yapımlar, konu atmosfer olduğu zaman da gerçekten ilgi çekici olabiliyor. Eğer bu markaya ilgi duyuyorsanız ama net olarak korku ve gerilim dolu bir deneyim yaşamak istemiyorsanız, işin içine aksiyon ve macera da girsin istiyorsanız, bu iki oyuna da göz atabilirsiniz.

resident evil 3 oyun

Resident Evil 3
966,05
den başlayan fiyatlarla
Resident Evil 2
966,89
den başlayan fiyatlarla

Resident Evil Village

Resident Evil 2 ve Resident Evil 3 oyunlarının çok aksiyon dolu olduğunu ve bu markanın artık korku ve gerilime geri dönmesi gerektiğini düşünüyorsanız da birçok oyuncu tarafından merakla beklenen Resident Evil Village bulunuyor. Resident Evil 7 için bir devam oyunu olarak gelen Resident Evil Village, içerisinde bulunduğu üçlemenin ikinci oyuncu olacak ve oyuncuların karşısına sadece kılıç kuşanan zombileri değil, vampirleri ve kurt adamları da çıkartacak.

Resident evil village oyun

Resident Evil Village
Resident Evil Village
966,05
den başlayan fiyatlarla

Batman: Arkham Knight

Eğer sizler bir süper kahraman olmak istiyorsanız ve içerisinde bulunduğunuz atmosfer de karanlık olsun diyorsanız, Batman tek seçeneğiniz olacaktır. Gotham şehrinin karanlık şövalyesi olan Batman, Batman: Arkham Knight isimli video oyunu ile kendi markası adına en iyi deneyimlerden birini sunuyor. Güneşin hiç doğmadığı bu şehirde, inanılmaz karanlık ama ona rağmen bol eğlenceli bir deneyim elde edebilmeniz mümkün olacaktır.

Batman arkham knight oyun inceleme

Batman™: Arkham Knight
Batman™: Arkham Knight
513,79
den başlayan fiyatlarla