Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
186,94
den başlayan fiyatlarla
Palworld
483,99
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
774,57
den başlayan fiyatlarla
İlk Hallerine Benzemeyen Oyunlar

İlk Hallerine Benzemeyen Oyunlar

Oyunların duyuru videolarına, tanıtım videolarına, oynanış videolarına ve işin içine pazarlamanın girdiği diğer hiçbir videoya inanmayın. Ayrıca, yüzde yüz emin olmadığınız oyunlara ön sipariş vermekten vazgeçerseniz, otomatik olarak hayal kırıklığı duygusunu hayatınızdan çıkartmış oluyorsunuz.

Yine de oyun geliştiricileri ve dağıtımcıları ne yapıyor, ne ediyor ve oyunlarına ait çok güzel görüntülerle bizleri kandırıyor. Bizler de bu yazımızda, o oyunlardan bahsedeceğiz. İşte ilk hallerine hiç benzemeyen oyunlar.

Mass Effect: Andromeda

Mass Effect serisi aslında oyuncular tarafından oldukça seviliyordu. Hatta serinin önceki oyunları ciddi anlamda yüksek puanlar da topluyordu. Serinin yeni oyunu olan Mass Effect: Andromeda da sanki oyuncuların isteyebileceği her şeyi sunuyordu. Oyunun kendisi çıktı ve aslında hiçbir şeyin öyle olmadığı anlaşıldı. Oyunun kendisi hata doluydu, söz verilen derinlik oyunda yoktu bile. Bunların üzerine bir de görsel kalitede ciddi bir düşüklük sezilmişti. Şimdi yeni bir Mass Effect oyunu üzerinde çalışılıyor. Bakalım o oyun nasıl gösterilecek?

Mass Effect: Andromeda oyun

Mass Effect™: Andromeda
Mass Effect™: Andromeda
1.291,17
den başlayan fiyatlarla

Tom Clancy's The Division

Bundan seneler önce Ubisoft, sahte videolar ile oyun duyurmaya bayılıyordu. Bu şekilde duyurulan oyunlardan bir tanesi de aslında o zamana göre yepyeni bir marka olan Tom Clancy's The Division idi. Muhteşem görselliği, ayağı yere basan oynanışı, hatasız yapısı ve daha birçok ağız sulandırıcı özellik ile gösterilen bu oyun, piyasaya sürüldüğüm zaman tabii ki öyle olmamıştı. Ubisoft, yine de bir süre sonra dersini aldı ve özellikle son birkaç senedir sahte tanıtım videoları geleneği şirketten tamamen kaldırıldı.

Tom Clancy's The Division oyun inceleme

Tom Clancy's The Division™
Tom Clancy's The Division™
774,57
den başlayan fiyatlarla

No Man's Sky

Yalanlarla gösterilen bir başka video oyunu ise No Man's Sky idi. Bu oyundaki en büyük hayal kırıklığı, görsellikte değil de oyun için vaat edilen özelliklerdeydi. Mesela, rastgele oluşturulan birbirinden güzel ve ilgi çekici canlılar, gezegenler ve çok daha fazlası tanıtım videolarında gösterilirken, final oyunda karşımıza biçimsiz biçimsiz şeyler çıktı. Hatta oyunun çok oyunculu olacağı bile açıklanmıştı ama çıkış gününde bu, tek oyunculu olarak değiştirilmişti. Yine de bu oyunun geliştiricileri, senelerdir yayımlanan güncellemeler ile No Man's Sky oyununu güzel bir noktaya getirmeyi başardı.

No man's sky oyun fiyat

No Man's Sky
No Man's Sky
1.433,93
den başlayan fiyatlarla

Dark Souls II

Çok şaşıracaksınız ama bir zamanlar FromSoftware tarafı da sahte görüntülerle oyuncuları kandırmaya çalışmıştı. Dark Souls II, kendi zamanına göre oldukça güzel görünen bir duyuru videosu ile ilk defa karşımıza çıkmıştı ama oyun, çıkışındaki haliyle hiçbir şekilde o gördüğümüz oyuna benzemiyordu. Bu durum tabii ki birçok oyuncuyu rahatsız etmişti ve bu yüzden de Dark Souls II, hayatına biraz sorunlu bir şekilde başlamıştı. FromSoftware, yine de bu hatasından ders aldı ve aynı olayların tekrar yaşanmaması için emek harcadı.

Dark Souls 2 oyun

DARK SOULS™ II
DARK SOULS™ II
257,97
den başlayan fiyatlarla

Tom Clancy's Rainbow Six Siege

Tom Clancy's The Division aracılığı ile Ubisoft şirketinin eski zamanlarından aslında bahsetmiştik. Tom Clancy's Rainbow Six Siege oyunu için de bunlar geçerli aslında. Ubisoft yine sahte görüntülerle, abartılan görsellikler ve efektler ile oyunculara çok güzel görünen bir yapıt sunmuştu. Oyun, seneler sonra piyasaya sürüldüğünde ise duyuru videosundaki haline hiçbir şekilde benzemiyordu. Yalnız, No Man's Sky oyununda olduğu gibi Ubisoft, bu oyunun peşini bırakmadı ve düzenli güncellemelerle aslında Tom Clancy's Rainbow Six Siege oyununu oldukça başarılı bir rekabetçi-nişancı ürünü yapmayı başardı.

Rainbow six siege oyun inceleme

Tom Clancy's Rainbow Six® Siege
Tom Clancy's Rainbow Six® Siege
516,27
den başlayan fiyatlarla

Watch Dogs

Tom Clancy's The Division ve Tom Clancy's Rainbow Six Siege ardından Watch Dogs da sahte görüntülerle duyurulan, final sürümünde ciddi anlamda aşağı çekilen bir oyundu. Yalnız, bu oyunun bir başka problemi ise Grand Theft Auto V ve Rockstar Games ile aşık atmaya çalışmasıydı. Ubisoft, bazı pazarlama taktiklerinde Grand Theft Auto V oyununa göndermeler yapınca, Watch Dogs oyununu ondan üstün gösterince, beklentiler iyice arttı ve sonunda yaşanan şey ise tabii ki hayal kırıklığı oldu. Yine de Watch Dogs serisi devam etti ve ikinci oyundan itibaren sahte videolar ile duyuru yapma geleneği sona erdi.

Watch dogs oyun

Watch_Dogs™
Watch_Dogs™
77,17
den başlayan fiyatlarla