Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Marvel's Spider-Man: Miles Morales
449,10
den başlayan fiyatlarla
Football Manager 2023
599,00
den başlayan fiyatlarla
Victoria 3
190,00
den başlayan fiyatlarla
İkonik Kahramanları Olan JRPG Oyunları

İkonik Kahramanları Olan JRPG Oyunları

Sonsuza dek gibi görünen bir süre boyunca, Japon rol yapma oyunları bizi inanılmaz ortamlar, birbirinden benzersiz kötü karakterler ve harika maceralarla tanıştırdı. Rol yapma oyunlarının ve Japon rol yapma oyunlarının aynı olduğunu düşünmek kolay olsa da, ikisi arasında bazı durumlarda hikayenin kalitesi de dahil olmak üzere birçok fark vardır.

Bu oyunların hikayelerinin çoğu sayısız oyunu etkilemiş, oyuncular ve bir bütün olarak sektör üzerinde oldukça etki bırakmıştır. 

Bir hikayeyi gerçekten hayranlık uyandıran yapan şey baş karakterdir. Japon rol yapma oyunlarındaki kahramanlar, sevdiklerini korumak ve kurtarmak için inanılmaz kahramanlıklar sergilerken, bazen artan iç çatışmalarla mücadele etmek zorunda kalıyorlar. Bu kahramanlar ya doğru olanı savunmayı seçtiler ya da tek olmaya zorlandıkları bir duruma itildiler. Bu tip video oyunlarında birçok şaşırtıcı kahraman var, ancak bu kişiler kendilerini en iyinin en iyisi olarak ayırıyorlar.

Cloud Strife - Final Fantasy

En ikonik Japon rol yapma oyunu kahramanının en üst noktası; sarışın, dikenli saçlı kahramanımız Cloud Strife'a ait. Final Fantasy VII oyununun aşırı duygusal kahramanı, devasa Buster Sword ile her yerde kolayca fark edilebilir. Final Fantasy VII oyununda Cloud, aktivist grup Avalanche'ın Shinra'ya ve sonunda Sephiroth'a karşı savaşmasına yardımcı oluyor.

FINAL FANTASY VII
FINAL FANTASY VII
22,99
den başlayan fiyatlarla

İlk başta, Cloud gezegeni korumakla pek ilgilenmedi, ancak kökenleri hakkında daha fazla şey öğrendiğinde ve Aerith Gainsborough ile tanıştıktan sonra, Cloud'un görüşleri daha iyiye doğru değişti. Squall Leonhart'a benzer şekilde Cloud, Kingdom Hearts serisinde kendi içindeki karanlığa karşı savaşırken de önemli bir rol oynuyor.

Kiryu Kazuma - Yakuza

Bir Japon rol yapma oyunu hayranıysanız, Yakuza'yı oynamanız veya en azından duyma ihtimaliniz oldukça yüksektir. SEGA şirketinin bu serisi, sürükleyici anlatıları ve harika bir karakter kadrosuyla rol yapma türünü domine etti. Seri boyunca değişen kahramanlar olsa da, en çok görünen ve tartışmasız en ikonik olan Kiryu Kazuma.

Yakuza 0
Yakuza 0
250,00
den başlayan fiyatlarla

Dojima Ejderhası, Japon mafyasının bir parçası olan biri için bile kurtarıcı özellikler sergiliyor. Kiryu, hayatını doğru olanı yapmaya çalışarak yaşıyor ve sadece yapabiliyor diye başkalarından faydalanmıyor. Kiryu, sevdiklerine ve Yakuza ailesine inanılmaz bir bağlılığa sahip olsa da, yolsuzluğun Kamurocho'yu ele geçirmesine izin vermeyecektir.

Joker - Persona

Japon rol yapma oyunu topluluğunda zaten inanılmaz derecede popüler olan Persona serisi, Persona 5 ile yeni bir güç düzeyine ulaştı. Oyun renk ve stille patlamaya devam ediyordu, ancak gösteriyi çalan karakterler, özellikle de kahramanı Joker idi. Persona 5'in ana karakterine istediğiniz gibi çağrılabilirken, Phantom Thieves kod adı Joker'dir.

Persona® 5 Strikers
Persona® 5 Strikers
558,70
den başlayan fiyatlarla

Joker soğukkanlı ve toplanmış bir tavır sergiliyor, asla durumun kendisini alt etmesine izin vermiyor. Sadece arkadaşlarının değil tüm insanlığın iyiliği için kendini feda etmeye isteklidir. Persona 5'in başarısı, Joker'in lansmanından sonra Super Smash Bros. kadrosuna eklenmesine de yol açtı.

Squall Leonhart - Final Fantasy

Final Fantasy VIII oyununun kahramanı olan Squall Leonhart, Gunblade'deki serinin en ikonik silahlarından birine sahip. SeeD Harbiyelisi soğuk bir insan olarak tanıtılmasına rağmen görevini benimsedi. Oyun boyunca, insanlara fazla yaklaşmaktan korktukları için künt ve kısa olduğunu ortaya koyuyor ama hayata bakışı Rinoa Heartilly ile tanıştığında değişti.

FINAL FANTASY VIII
FINAL FANTASY VIII
22,99
den başlayan fiyatlarla

Squall, diğer oyunlarda, özellikle de Kingdom Hearts serisinde de yer aldı. Disney ile Final Fantasy arasındaki crossover etkinliğinde Squall adını Leon olarak değiştirdi, ancak popüler dizinin hayranları onu hemen tanıdı. Squall doğal bir liderdir ve savaş alanında yanınızda olmasını isteyeceğiniz bir liderdir.