Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

死寂(Deathly Stillness)
Ücretsiz
Aragami 2
57,00
den başlayan fiyatlarla
Aragami
31,00
den başlayan fiyatlarla
Hikayeleri ile Ters Köşe Yapan Oyunlar

Hikayeleri ile Ters Köşe Yapan Oyunlar

Anlatılan hikayelerin oyunculara ters köşe yapmaları video oyunlarının DNA'sında yerleşiktir; oyunlar bize özellikle onu oyun içinde yıkmak için ne beklememiz gerektiğini öğretir.

Mesela Sonic, dipsiz bir kuyunun üzerinden atlamayı öğrenir, ancak dipsiz kuyunun o kadar da dipsiz olmadığını ortaya çıkarır. Her zaman oyun dünyasının sınırlarından kurtulmanın yollarını arıyoruz ve video oyunu hikayeleri de bizi bu yönde takip ediyor.

Peki, son zamanlarda hikayeleri ile bizi ters köşeye gönderen oyunlar hangileridir?

Yakuza Like a Dragon

İşte üzerinde düşünülmesi gereken bir soru İçinde Yakuza yoksa bir Yakuza oyunu, gerçekten bir Yakuza oyunu mudur? Yakuza Like Dragon oyununda %75 ile karşımıza çıkan gelecek bu. Bu oyunların her zaman çılgın hikayeleri vardır ama bu, hiçbir oyuncunun beklemeyeceği kadar büyük bir olaydı. Kahramanınız Japonya'daki organize suçun tamamen sonunu temel olarak müzakere eder. En büyük iki Yakuza örgütü, Tojo Klanı ve Omi İttifakı, bazı siyasi manevralar nedeniyle varlıklarını yitirdiler. Bunlar tüm serideki en büyük iki olay örgüsüydü ve şimdi tamamen yok oldular. 

Yakuza: Like a Dragon
Yakuza: Like a Dragon
259,35
den başlayan fiyatlarla

Yakuza Like a Dragon, marka için bir çeşit yenileme. Tüm ana karakterleriniz suça yakın olsa da, hiçbiri artık tam teşekküllü bir Yakuza değil. Gelecekte eski Tojo Klanının yerine yeni Yakuza organizasyonları bulabilecek miyiz? Oyunlar bunun yerine sadece Japon şekerlemecinizin işini geliştirmekle mi ilgili olacak? Bu suçsuz gelecekte her şey mümkün!

yakuza like a dragon

Half-Life Alyx

Half-Life anlatısı, Half Life 2 Episode 2 ile uzun bir süre boyunca ölü bir şekilde bekledi. Valve'in hikaye gelişmelerini beklemek için makul bir süreyi neyin oluşturduğuna dair garip fikri, sonunda, yalnızca sanal gerçekçilik teknolojisine yönelik bir yan ürün olan Half-Life Alyx oyununda sona erdi. Öyleyse, Half-Life Alyx bize daha önce anlatılmış bir hikayeyi nasıl değiştiriyor diye soruyor olabilirsiniz. G-Man'den biraz yardım alarak tabii ki!

Half-Life: Alyx
Half-Life: Alyx
92,00
den başlayan fiyatlarla

G-Man oyunun sonunda sürpriz bir şekilde ortaya çıkıyor. Görünüşe göre Alyx'in görevi G-Man'i Combine'ın şeytani pençelerinden kurtarmaktı. Buna karşılık, G-Man, 2. bölümün sonunda Dr. Vance'i korkunç kaderinden kurtarmak için zamanda yolculuk yapar, ama aynı zamanda Alyx'i zaman çizelgesinden çıkarır ve onu Gordon Freeman gibi gerçekliği değiştiren bir ajan olarak işe alır. Bu, gelecekteki Half-Life oyunlarının (eğer çıkarsa) yaşayan bir Dr. Vance'e sahip olacağı anlamına gelir! Half-Life 3 bir gün gerçeğe dönüşürse, “Ha” diyen çok sayıda sanal gerçeklik teknolojisine sahip olmayan insan olacak.

half life alyx

Amnesia Rebirth

Amnesia serisinin büyük şok noktaları aslında çok da etkileyici olmayabiliyor. Orijinal Amnesia oyununu oynadıysanız, hayat veren özgeçmişin kaynağını zaten bileceksiniz - masumlara ölümüne işkence ederek üretilir. Bükülmüş gulyabanilerin de ne olduğunu zaten biliyorsunuz - onlar toplayıcılar, daha fazla özgeçmiş üretmek için insan deneklerini yakalamaya çalışıyorlar. Hatta oyunun çok başlarında ana karakterinizin çocuklarına, onların belinden uzaklaşmalarına ve ölmelerine neden olan zayıflatıcı bir hastalık bulaştırdığını öğreneceksiniz.

Amnesia: Rebirth
Amnesia: Rebirth
20,00
den başlayan fiyatlarla

Tüm bu bilgilerle, en büyük sürpriz, oyunun en sonunda bir seçim yapmanızdır. Başka bir boyuttan, ölümsüz bir kraliçe, kayıp bir toplumun tüm nüfusunun özgeçmişini emer ve hızla büyüyen kızınızı kurtarmanın cevabına sahiptir. Kapı Muhafızları'nın çarpık, cehennem gibi başkentinde kalırsa kızınız dolu dolu bir hayat yaşayacak ama aynı zamanda yaşayan bir kabusun içinde sıkışıp kalacak. Onu götürecek olursanız da birkaç mutlu yılınız olacak, ancak uzun vadede işler iyi bitmeyecek. Gölge'yi Kraliçe Odasına pompalayarak her şeyi mahvedebilirsiniz de - Gölge, orijinal Amnesia oyununda da bulunan, başka bir boyuttan tuhaf bir et büyümesidir. Her şey size kalmış ve kaderinizde bir seçim yapmak bu oyunlar için oldukça büyük bir sürpriz.

amnesia rebirth