Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Marvel's Spider-Man Remastered
383,04
den başlayan fiyatlarla
Stray
160,00
den başlayan fiyatlarla
NBA 2K23
1.069,41
den başlayan fiyatlarla
Hayal Gücünüzü Zorlayacak Sürreal Oyunlar

Hayal Gücünüzü Zorlayacak Sürreal Oyunlar

Gerçeküstücülük çok uzun zamandır hayatımızda yer alan bir akım. Bu akımı daha çok şiir ve resim gibi sanatsal ögeler üzerinde görüyoruz; özgür hayal gücünü arttırmak ve bilincin etkisini azaltmak için kullanılan gerçeküstücülük veya sürrealizm, zamanla video oyunlarındaki yerini de aldı.

Teknolojinin de gelişmesi ile birlikte gerek görsel yönden olsun, gerek müzik veya oynanış yönünden olsun, karşımıza birbirinden sürreal oyunlar çıktı. İşte bu oyunlardan bazılarına da yeni koleksiyon yazımızda yer vermek istedik. Bakalım bu akım, bilgisayar oyunlarına nasıl yansımış.

Control

Bahsedebileceğimiz ilk sürreal oyun, kesinlikle Control olacaktır. Üçüncü şahıs bakış açısına sahip bir aksiyon-macera oyunu olan Control, bizleri gizli bir devlet bürosunun içerisine atıyor ve orada gerçeküstü varlıklara karşı bir savaş veriyoruz. Bu sırada, arka planda da oldukça ilginç bir hikaye işleniyor. Kontrol ettiğimiz karakter de bu oyunun sürreal yapısına kendisine özgü süper güçleri ve her şeyi silah olarak kullanabilme özellikleri ile ciddi bir katkıda bulunuyor. Eğer ciddi anlamda kaliteli bir sürreal oyun deneyimlemek istiyorsanız, Control oyununa bir şans vermenizi öneriyoruz.

Control ultimate edition

Control Ultimate Edition
Control Ultimate Edition
135,00
den başlayan fiyatlarla

Death Stranding

Bir başka sürreal oyun ise kıyamet sonrası teması ile Hideo Kojima tarafından bizlere sunuluyor. Bu oyunda etrafa kargo dağıtarak Amerika Birleşik Devletleri'ni tekrardan birbirine bağlamaya çalışıyoruz. Bu sırada da benzersiz bir macera yaşıyoruz. Daha çok kargo simülasyonunu anımsatan Death Stranding, birçok yönden kaliteli ve inanılmaz gerçeküstü bir oyun. Fantastik teması ile zaten kolaylıkla sürreal bir hal almayı başaran bu video oyunu; içerisinde bulundurduğu hikayesi, onun anlatımı, karakterleri ve çok daha fazlasıyla efsanevi yapıtlar arasına girmeyi başarıyor.

death stranding

DEATH STRANDING
DEATH STRANDING
1.069,41
den başlayan fiyatlarla

Disco Elysium

Control ve Death Stranding oyunları genellikle aksiyon-macera türüne odaklanıyor. Eğer sizler sürreal bir rol yapma oyunu deneyimlemek istiyorsanız, tarihin belki de en iyi dedektiflik ve rol yapma oyunlarından biri olan Disco Elysium yapıtına yönelebilirsiniz. Zengin hikayesi, içerisinde bulundurduğu bolca önemli seçimi ve dedektiflik yapısı ile birlikte Disco Elysium, çok eğlenceli ve etkili bir deneyim sunuyor. Bu sırada, içerisinde bulunduğunuz evren ve yaşadığınız olaylar da sürreal bir deneyim yaşatmayı başarıyor. Disco Elysium, kesinlikle oynanmayı hak eden oyunlardan bir tanesi.

disco elysium

Disco Elysium
Disco Elysium
61,00
den başlayan fiyatlarla

Before Your Eyes

Eğer video oyunu dünyasının en benzersiz ve en sürreal oyunlarından birini görmek istiyorsanız, Before Your Eyes ile tanışma vaktiniz gelmiş demektir. Bu oyunda inanılmaz duygusal bir hikayeye birinci şahıs olarak giriş yapıyorsunuz. Hikayeyi kontrol eden kişi de biziz ve bu kontrol de göz kırpmalarımız ile gerçekleşiyor. Before Your Eyes, sizin kameranızı kullanarak benzersiz bir oyun deneyimi yaşatıyor. Ayrıca, sanat tasarımı ve hikaye anlatımı ile de sürreal bir his salınıyor. Hayatınız, göz kirpiklerinizin ucunda akıp giderken, bu dram ve bir yandan da eğlence dolu hikayeyi mutlaka yaşamalısınız.

before your eyes

Before Your Eyes
Before Your Eyes
15,72
den başlayan fiyatlarla

Last Day of June

Bahsedilebilecek sürreal oyunların sonuncusu ise Before Your Eyes gibi duygu dolu bir deneyim sunan Last Day of June. Gerçek aşkın ne demek olduğunu bizlere olabilecek en sürreal şekilde anlatan oyunlardan bir tanesi. Zaman zaman gözlerinizi dolduracak zaman zaman içinizi kıpır kıpır edecek bu oyun kelimenin tam anlamıyla bir "sanat eseri" edasıyla yapılmış. Kesinlikle denemeniz gereken bir oyundur.

last day of june

Last Day of June
Last Day of June
28,00
den başlayan fiyatlarla