Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Green Hell
40,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
Half Life Serisi ve Tüm Oyunları

Half Life Serisi ve Tüm Oyunları

Half-Life, Valve tarafından geliştirilen ve piyasaya bir dizi birinci şahıs nişancı (FPS) oyunudur. Oyunlar; dövüş , bulmacalar ve hikaye anlatımını birleştirir. Valve şirketinin ilk ürünü olan orijinal Half-Life, Windows markasının kritik ve ticari bir başarı kazanması için 1998 senesinde piyasaya sürülmüştür.

Oyuncular, uzaylı istilasından kurtulması gereken bir bilim adamı olan Gordon Freeman'ı kontrol ediyor ve yenilikçi senaryo anları sunuluyor. Bu oyun, FPS türü üzerinde de etkiliydi ve çoklu oyunculu oyunlar olan Counter-Strike ve Day of Defeat dahil olmak üzere topluluk tarafından geliştirilen çok sayıda moda da ilham verdi. Half-Life oyununu Gearbox Software tarafından geliştirilen Opposed Force (1999), Blue Shift (2001) ve Decay (2001) isimli genişletme içerikleri izledi.

Half Life Oyunları

2004 yılında Valve, Half-Life 2 oyununu yeni bir hikaye, karakterler ve fizik tabanlı oynanışla daha da başarılı olmak için piyasaya sürdü. Bunu, Lost Coast (2005) ve bölümsel devam oyunları olan Episode One (2006) ve Episode Two (2007) takip etti. Half-Life ile aynı evrende geçen Portal serisinin ilk oyunu da 2007 yılında piyasaya sürüldü.

half life

Sonraki on yılda, Half-Life 3 oyununun bir versiyonu olan Episode Three ve Junction Point Studios ile Arkane Studios tarafından geliştirilen oyunlar da dahil olmak üzere çok sayıda Half-Life oyunu iptal edildi. 2020 senesinde yıllarca süren spekülasyonların ardından Valve, sanal gerçeklik oyunu olan Half-Life Alyx yapıtını piyasaya sürdü. Half-Life 2 oyunundan önce, oyuncular uzaylı Combine'ı yenme arayışında Freeman'ın müttefiki Alyx Vance'i kontrol ediyordu.

half life 2

Half Life serisinin ana oyunları

  • Half-Life (1998)
  • Opposing Force (1998)
  • Blue Shift (2001)
  • Decay (2001)
  • Half-Life 2 (2004)
  • Lost Coast (2005)
  • Episode One (2006)
  • Episode Two (2007)
  • Half-Life Alyx (2020)

Half Life serisinin tüm filmleri

J. Abrams ve Gabe Newell, 6 Şubat 2013'te DICE 2013 konferansında oyunlarda ve filmlerde hikaye anlatımı hakkında konuşurken, bir oyun ve bir film işbirliği için planlarının olduğunu açıkladılar. Mart 2016'daki bir röportajda Abrams, o zamandan beri birçok başka proje üzerinde çalışırken, gelecekte bu filmleri yönetmeyi planladığını ve her iki filmin de senaryo aşamasında olduğunu belirtti. 2021 senesinde ise Portal filminin hala varlığını sürdürdüğü belirtildi. Buna karşılık, Half-Life filmi projesinde neler olduğu bilinmiyor.

Tüm bunların haricinde, bir kısa film olan Half-Life Uplink, bir İngiliz pazarlama ajansı olan Cruise Control tarafından geliştirildi ve 15 Mart 1999'da yayımlandı. Sierra ve Valve, Cruise Control ile ilgili lisans sorunlarını çözemeyince Sierra, filmi tirajdan çekti. Filmin aldığı yorumlar ise zaten oldukça olumsuzdu. Filmde, Black Mesa isimli araştırma tesisine sızmaya ve orada neler olduğunu keşfetmeye çalışan bir gazeteci ele alınıyordu.

2009 senesinin başlarında ise Toronto merkezli bir film şirketi olan Purchase Brothers, Half-Life 2 Episode One oyununu temel alan Half-Life Escape from City 17 isimli beş dakikalık bir film yayımladı. Film, canlı aksiyon görüntülerini 3D animasyonla birleştiriyordu. Source SDK kullanılarak oluşturulan bu film, Valve tarafından olumlu karşılandı. 25 Ağustos 2010'da yaklaşık 15 dakikalık bir devam filmi de yayımlandı.

2010 senesinin sonlarında, Half-Life markasından ilham alan bağımsız bir kısa film olan Beyond Black Mesa için bir fragman yayımlandı. Brian Curtin'in yönettiği film, Adrian Shephard isimli bir karakterin hikayesini takip ediyor. Tam kısa film, 21 Ocak 2011 tarihinde çevrim içi olarak yayımlandı ve dikkatleri pek çemeyi başaramadı. Half-Life için film macerası ise bu noktadan sonra pek devam etmedi.