Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Marvel's Spider-Man: Miles Morales
289,00
den başlayan fiyatlarla
Football Manager 2023
599,00
den başlayan fiyatlarla
Victoria 3
219,12
den başlayan fiyatlarla
God of War Valkyrie Yerleri

God of War Valkyrie Yerleri

God of War'ın ana hikayesini tamamlayan ve yapacak başka bir şey arayanlar için oyunda kesinlikle daha fazla içerik bulunuyor. Oyundaki en zorlu dövüşlerden bazıları olan Valkürlerin yanı sıra onların izini sürmek için sayısız koleksiyon, gözyaşları ve yan görevler var.

Toplamda dokuz tane Valkyrie var ve her biri kendi benzersiz mücadelesini ve oyundaki en iyi ödüllerden bazılarını sağlıyor. Sigrun dışında, herhangi bir sırayla ele alınabilirler, ancak Valkyrie zırhını düşüren üçüne öncelik vermek belki de en iyisidir, çünkü bu sonraki dövüşleri çok daha kolay hale getirecektir. Çoğu, Odin'in gizli odalarında kilitli olsa da, oyuncuların erişebilmeleri için ana hikayenin bir parçası olarak büyülü keskiyi elde etmeleri gerekiyor.

God of War
God of War
145,00
den başlayan fiyatlarla

Gunnr

Gunnr'ın birkaç hareketi bloke edilebilir veya savuşturulabilir, bu da onu bazı Valkür kız kardeşlerinden biraz daha az korkutucu hale getirir. En tehlikelisi bıçaklama saldırısı olmak üzere beş ana saldırıya sahiptir. Eğer kullanırsa, engellenemeyeceği için oyuncu o saldırıları mutlaka atlatmalıdır. Havaya uçarsa, Atreus'un dalışını iptal etmesi için birkaç ok atmasını sağlayın, ancak hareketi gerçekleştirebilse bile L1'e iki kez dokunarak savuşturulabilir. Dikkat edilmesi gereken diğer tek saldırı, dönen kanat saldırısıdır, ancak bu da engellenebilir.

god of war valkyrie yerleri

Geirdriful

Geirdriful, engellenebilen veya savuşturulabilen saldırılar söz konusu olduğunda Gunnr'dan çok daha az bağışlayıcıdır. Sonuç olarak, Atreus'un havaya uçtuğunda bazı okları atmaya hazır olması ve hareketinin iptal edilmemesi durumunda kaçmaya hazır olması çok önemlidir. O oradayken geride durmak, tepki vermek için daha fazla zaman sağlayabilir ve genellikle geriye doğru değil yana doğru kaçınmak daha iyidir. Sarı enerji dalgaları dışında diğer tüm saldırıları engellenebilir.

god of war valkyrie konumları

Eir

Eir'in yalnızca iki engellenemez saldırısı vardır ve bunlardan biri genellikle o havadayken birkaç okla vurularak iptal edilebilir. Her zaman olduğu gibi, okların istenen etkiye sahip olmaması durumunda yoldan çekilmeye hazır olun.

Legion 5
Legion 5

AMD Ryzen™ 7 5800H mobil işlemciye kadar

NVIDIA® GeForce RTX™ 3070'e kadar grafik kartı

15" FHD ekran

Dikkat edilmesi gereken diğer hareket, iki aşamalı kayma saldırısıdır. Her ikisi de engellenemez ve bu nedenle öne doğru kaymaya başladığı anda, oyuncular yoldan çıkmak için iki yana yuvarlanmalıdır.

god of war PC valkyrie zırhı

Kara

Kara, kontrol edilmediği takdirde inanılmaz derecede can sıkıcı olabilecek ek düşmanları savaşa çağırabilir. Neyse ki, onları biraz hızlandırabilecek şekilde haritanın kenarından atmak mümkün. Ayrıca iki hava tabanlı saldırısı var, ancak ikisi de çok fazla sorun çıkarmamalı. Birincisi, savuşturulabilen veya engellenebilen bir tırpan saldırısı, diğeri ise mermi tabanlı bir saldırıdır. Yerdeki mermi hareketinde olduğu gibi, bunu engellemek mümkündür, ancak ara sıra bunun yerine kaçınılması gereken daha büyük tek bir mermi fırlatacaktır. Kanat saldırısı da engellenebilir ve dönüşü bitirdikten sonra birkaç vuruş yapmak için harika bir şans sağlar.

god of war valkyrie yerleri

Rota

Rota, muhtemelen Sigrun dışındaki en ölümcül Valkür'dür ve birçok engellenemez saldırıya sahiptir. En kötüsü, havaya sıçrayacağı ve ardından doğrudan Kratos'un üstüne ineceği kafa vuruşu hareketidir. Bu şekilde zıplarsa, oyuncular yuvarlanmaya başlamalı ve durana kadar bunu yapmaya devam etmelidir. Ayrıca, birkaç kez tekrar eden oldukça güçlü bir dalış saldırısına sahiptir, ancak bu, yuvarlanarak oldukça kolay bir şekilde atlatılabilir. Tek engellenebilen saldırıları sarı mermiler ve kanat vuruşlarıdır - ancak ikincisini genellikle hemen ardından engellenemez bir vuruş izler.

god of war valkyrie lokasyonları

Olrun

Olrun'un da tepme atağı var, neyse ki bunu Rota kadar sık kullanmıyor. Bunu önlemek için, oyuncular yukarı fırladığı anda tekrar yana yuvarlanmalıdır. Atılma saldırıları da engellenemez, bu yüzden onlar azalıncaya kadar etrafta dolaşmak başka bir strateji olarak kullanılabilir. Neyse ki, son vuruş dışında tüm kanat saldırıları engellenebilir. Siyah mermiler de bloke edilebilir ve oyuncuların canlarını toplayabilecekleri veya biraz daha yakınlaşabilecekleri birkaç saniyelik bir dinlenme süresi sunar.

god of war olrun

Gondul

Bu Valkür'ün üstesinden gelmeden önce, oyuncuların, Gondul'un beklediği dağın zirvesine ulaşmak için ilk Muspelheim denemelerini tamamlamaları gerekecek. Birkaç farklı mermi saldırısı var, ancak ateş topları özellikle ölümcül. Oyuncular, ellerinden geldiğince bunlardan kaçınmalı ve havada durmaya başlarsa okları ateşlemelidir, çünkü bu, kaçınılması çok zor olabilecek büyük bir ateş topuna yol açacaktır. Bıçak mermileri, kanat saldırıları gibi neyse ki engellenebilir. Ayrıca tepme atağı var, bu yüzden aniden yukarı doğru zıplarsa yuvarlanmaya hazır olun.

god of war gondul

Hildr

Hildr, isteğe bağlı Niflheim aleminde bulunur ve ona erişmek için Midgard'daki tüm Niflheim şifrelerini bulmanız gerekir. Ivaldi'nin Labirentinde gerçekleşen savaş nedeniyle, sisin etkilerini en aza indirmek için Myst zırhı giyerek bununla mücadele etmek en iyisidir. Hildr'ı bulmak aslında oldukça basittir ve labirentin sol duvarına sarılarak gerçekleştirilebilir. Hasarı en aza indirmek için yol boyunca karşılaşılan tüm düşmanları geçmek muhtemelen en iyisidir. Hildr'ın savuşturulabilen birkaç farklı yerden atılma saldırısı vardır, bu yüzden bundan en iyi şekilde yararlandığınızdan ve bunları kullandığında iyi hasar aldığınızdan emin olun. Buz mermileri, kaçınılması gereken son mermi dışında bloke edilebilir. Sarı mermi saldırısı hiç engellenemez. Eğer havada süzülmeye başlarsa, birkaç ok bırakın ve işlerini yapmazlarsa diye sola veya sağa yuvarlanmaya hazır olun.

Sigrun 

Sigrun, Valkürlerin Kraliçesidir ve ancak diğer sekizi yenildikten sonra üstesinden gelinebilir. Valkür Konseyi'ne gidin ve sekiz miğferi ilgili koltuklarına yerleştirin. Çemberin ortasında bir bölge yırtılması belirecek ve onunla etkileşime girmek hemen savaşa başlayacaktır. Diğer Valkürler tarafından kullanılanların bazılarını yansıtan çok çeşitli saldırılar kullanır ve bu nedenle oyuncular öğrendiklerini kullanarak onları gerektiği gibi atlatması gerekir. Bu dövüşte oyuncuların saldırma aralığı oldukça kısadır ve bu nedenle kesinlikle biraz geri durmakta fayda var. Atreus'un bazı runik çağrıları, dövüş boyunca sağlık ve öfke küreleri sağlayabildiği için burada da inanılmaz derecede faydalı olabilir. Oyuncular bunları toplarken dikkatli olmalılar, çünkü Sigrun'dan bir an bile gözlerinizi ayırmanız ölümcül olabilir.

god of war sigrun