Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

God of War
262,49
den başlayan fiyatlarla
Control Ultimate Edition
159,00
den başlayan fiyatlarla
Europa Universalis IV
18,50
den başlayan fiyatlarla
God of War Tüten Köz Nerede ve Nasıl Bulunur?

God of War Tüten Köz Nerede ve Nasıl Bulunur?

Son on yılın diğer PlayStation'a özel video oyunları gibi, PlayStation 4 ve PC için God of War da bir devam oyununa ilham veren bir başarıydı ve God of War oyununda donanımınızı yükseltmek için bulabileceğiniz birçok öge var.

Bu video oyununda görevler ve meydan okuma denemeleri için ödül de dahil olmak üzere ögeleri elde etmenin farklı yolları vardır. Tüten Köz (Smouldering Ember), bu markanın son oyununda önemli bir ögedir, bu nedenle mümkün olan en iyi ekipmanı yapmak istiyorsanız onu nasıl elde edeceğinizi öğrenmek bir gerekliliktir. İşte Tüten Köz edinmenin her yolu ve nasıl kullanılacağı.

God of War
God of War
262,49
den başlayan fiyatlarla

God of War Tüten Köz / Smouldering Ember Nedir?

Tüten Köz, ana hikayeyi bitirdiğinizde basit ama gerekli bir ögedir  çünkü donanımınızı mümkün olan en iyi sürüme yükseltmek için buna ihtiyacınız vardır. Muspelheim'daki zorlu meydan okuma görevlerini tamamladığınız için ödül olarak Tüten Köz elde edebilirsiniz, bu zanaat malzemelerinin çoğunu elde etmek için kullanabileceğiniz bir yöntemdir. 

Donanım Yükseltme İçin Kullanılmakta

Tüten Köz ögesini edindikten sonra, donanımınızı yükseltmek için kullanabilirsiniz. Silahları ve zırhı yükseltmek için, ana hikaye boyunca Kratos'a yardım eden yardımcı cüce karakterler olan Sindri ve Brok'un yakınında bulunan bir tezgaha gitmeniz gerekiyor. Demirhanedeyken, tüm ekipmanını yükseltebilir ve Yanan Köz ögesini kullanabilirsiniz.

Tüten Köz Nasıl Elde Edilir?

Yanan Köz ögesini elde etmek kolay değil, bu da God of War oyununda bulunan en iyi eşyalardan biri olduğu için şaşırtıcı değil. Muspelheim'a seyahat etmeniz ve Yanan Köz de dahil olmak üzere birçok ödülün kilidini açmak için her bir veya iki gereksinimi olan altı meydan okuma görevini tamamlamanız gerekiyor. İşte her deneme için ufak tefek ipuçları.

Muspelheim, ana hikaye boyunca seyahat edebileceğiniz bir alemdir, bu yüzden Yanan Köz ile ilgilendiğiniz zaman büyük olasılıkla kilidini açmış olacaksınız. Muspelheim'a girmek için Cadı ile iki ayrı kez konuşmanız ve mağara bulmacasını çözmeniz gerekiyor. Bu iki gereklilik karşılandıktan sonra Muspelheim alemine girebilirsiniz. God Of War oyununun savaş sisteminde yetenekliyseniz, ilk arena mücadelesi çok zor değil. 15 düşmanı üç dakikadan kısa sürede yenmeniz gerekiyor ve ikinci bir gereklilik olarak düşman grubunu hızlı bir şekilde birbiri ardına yenmeniz gerekiyor. İlk arenadaki düşmanlar çok zorlayıcı olmadığından, bu mücadelelerin hiçbirinde çok fazla sorun yaşamazsınız. Ancak oyundaki en zorlu zorluk olan kaos modunda oynuyorsanız zorlanabilirsiniz.

god of war tüten köz

İkinci arenadaki zorluklar önceki ikisinden çok daha benzersizdir; ancak, onlar da basittir. Arenada en az beş dakika hayatta kalmalısın ve ayrıca düşmanların canını yenilerken arenayı bitirmelisin, bu da daha fazla Yanan Köz dahil olmak üzere ekstra ödüller verir. Draugr'ın son iki arenada zorlu olduğunu düşünüyorsanız, bu savaşa hazırlanmanız gerekebilir. Üçüncü arenada her ödülü kazanma gereksinimleri daha yüksektir çünkü düşmanları çabucak yenmek yerine belirli hedefleri tamamlamanız gerekir. Hayatta kalmak için savaşırken söylemesi yapmaktan daha kolay olan ilk meydan okuma için Grunts'u yenerek kalkanı kırmanız gerekiyor. Ek olarak, düşmanları altın yüzüklerdeyken yenmek zorunda kalacaksınız; bu, her bir düşmanın son vuruşunu mükemmel bir şekilde zamanlamazsanız sinir bozucu olur.

Legion Slim 7
Legion Slim 7

15" AMD İşlemci

NVIDIA® GeForce RTX™ grafik donanımı

144 Hz FHD

Dolby Vision® HDR destekli 4K çözünürlük

Dördüncü arenanın ilk mücadelesi olan 100 düşmanı yenmek kulağa kolay gelebilir. Ancak, bir dövüşün ortasındayken ve saldırılara karşı koymaya ve sağlık çubuğunuzu izlemeye odaklandığınızda, bu o kadar basit değildir. Ancak, ikinci zorluk çok daha zordur. God of War oyunundaki düşmanlar, Atreus'u yakalayabilir, bu da onun düşmanlara saldırmasını engeller ve Kratos'a siz yenilmeden önce onu serbest bırakması için bir fırsat sunar. Ne yazık ki, aynı zamanda Atreus'u çevreleyen düşmanlara odaklanırken birden fazla düşmanla savaşmak çok zor, bu yüzden bu zorluk biraz sinir bozucu. Düşmanların Atreus'u ikiden fazla ele geçirmesini engellemelisiniz; aksi takdirde arenayı tamamladıktan sonra bonus ödüllerini alamazsınız. Ekstra ödüller arasında daha fazla Yanan Köz var, bu yüzden savaş sırasında Atreus'a dikkat etmeli ve mümkün olduğunca onun yakınında kalmalısın.

god of war yanan köz

Beşinci alanda, daha da fazla sayıda düşmanla yüzleşmek zorunda kalacaksınız; görevler de çok daha yoğundur. İlk görev, zaman kazanmak için düşmanları yenmenizi gerektirir. İkinci görev, meydan okumayı gerçekten ortaya çıkaran şeydir çünkü tur boyunca savaştığınız düşmanlardan en az 20'sinden hasar almaktan kaçınmanız gerekir. Herhangi bir arena maçında savaştığınız tüm düşmanları takip etmek zordur, ancak 20 tanesinden tamamen hasar almamak, hızlı hareket etmeyi ve God of War oyunundaki kontrol sistemini iyi anlamanızı gerektirir. Bu görevler başarılabilir, ancak birkaç denemeniz gerekiyorsa çok fazla hayal kırıklığına uğramayın.

God of War
God of War
262,49
den başlayan fiyatlarla

Muspelheim'daki son arena, bir patron savaşı içeren altıncı arenadır. Patron savaşı, arena altıdaki tek görevdir, bu nedenle ekstra bir ödül kazanmak için herhangi bir ek savaş gereksinimi yoktur. Valkyrie Gondul ile savaşmak zordur; kendisiyle savaşmanın en iyi yolu, yere çarptıktan sonra birkaç dakika dayanamayacağınız alanlar yaratacak olan yangın saldırılarını ezberlemek ve kaçmaktır. Ayrıca Valkyrie'nin hem hızlı olan, hem de engellenemeyen hızlı ataklarına karşı dikkatli olmanız gerekiyor, bu yüzden bundan kaçınmak için yuvarlanmayı yapmanız gerekiyor.