Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Marvel's Spider-Man: Miles Morales
449,10
den başlayan fiyatlarla
Football Manager 2023
599,00
den başlayan fiyatlarla
Victoria 3
190,00
den başlayan fiyatlarla
God of War Ejderha Kurtarma Yerleri

God of War Ejderha Kurtarma Yerleri

God of War'ın 2018 versiyonu, seri bir tür için yeni bir başlangıçtı. Seri, İskandinav mitolojisi lehine Yunan mitolojisini geride bırakmaya ve oyun için daha açık dünya yaklaşımına karar vermişti.

God Of War Ejderha Kurtarma

Bu oyunda yapılacak pek çok şey arasında kilitli ejderhaları serbest bırakmak vardır. God of War oyununda toplam üç ejderha var - Fafnir, Otr ve Reginn - ve üçü de Midgard aleminde bulunuyor. Ejderhaları bulmak yeterli değil çünkü onları kurtarmak için onları hapseden üç mabedi de yok etmeniz gerekiyor. Her ejderhanın bulunduğu yere yakın olduğunuzda onunla ilişkili bir görev vardır; biraz deneyim ve ejderha gözyaşları elde etmek için onları bu şekilde bulabilir ve serbest bırakabilirsiniz.

God of War
God of War
239,99
den başlayan fiyatlarla

Ejderhalar

Fafnir

Özgürleştireceğiniz ilk ejderha Fafnir'dir. Dokuz Gölü'ndeki Alfheim kulesinin solundaki bir kıyıda bulunabilir. Tırmanabilecek bir uçurum bulabilirsiniz, ancak bazı molozlarla engellenmiştir. Kırmızı kristale ateş etmek ve molozları yok etmek için Atreus'un şok okları kullanılabişir. Bu yapıldıktan sonra, sola açılabilen büyük kapılar bulmak için uçurumu kullanın. Fafnir'in Uçuşu yan görevini başlatmak ve Fafnir'in konumuna ulaşmak için bu yoldan ilerleyin. Elinizde en iyi zırh setine sahip olduğunuzdan emin olun - sadece Fafnir için değil, diğer iki ejderha için de.

İlk mabet, çıkıntıları sola bırakarak ve ardından bunun solundaki bir yolu izleyerek bulunabilir. Tapınağın etrafında dua eden bir draugr olacak. Hepsini öldürün ve sonra tapınağı yok etmek için Leviathan Baltasını kullanın. Şimdi de az önce bulunduğunuz karanlık alandan çıkın ve sizi ikinci tapınağa götürecek bir yol bulmak için sola dönün. Ne yazık ki onu kurtarmaya çalıştığınızı anlamayan Fafnir'den yıldırım saldırılarına karşı dikkatli olun ve ikinci tapınağa giden yolda herhangi bir draugr ile onu yok etmek için uğraşın. 

god of war ejderha kurtarma

Fafnir'in mabedlerinin sonuncusu, bölgenin güneydoğu köşesinde ondan uzakta bulunuyor. Orada çıkılması gereken bir çıkıntı bulacaksınız ve en üstte de son mabet var. Burada güçlü bir draugr var ve daha zayıf olanları takviye olarak, yolu temizlemek ve mabedi yok etmek için onları öldürün. Bundan sonra ödülünüz için Fafnir'e gidin ve God of War'daki ilk ejderhayı serbest bırakın.

Otr

Otr, Fafnir'in bulunduğu yere kıyasla biraz gizli olan Veithurgard'da bulunabilir. Stone Falls'un doğu kısmındaki geniş bir kapı setinin yakınında tekneyi yanaştıracak bir yer bulana kadar Alfheim Kulesi'nin sağına doğru ilerleyin. Yakındaki uçuruma tırmanın ve zirveye ulaşana kadar yolunuza çıkan tüm engelleri yok etmek için şok oklarını kullanın. Buradan, kapıları açmak için yerdeki büyük tekerleği kullanın, kapılardan geçin ve Veithurgard'a gidin. Otr's Hapishanesi görevinin kilidini açmak için iskeleye inin.

Otr sizi görür görmez şimşekleri serbest bırakacak, yani ilk tapınağa ulaşırken çok dikkatli olmalısınız. Yolda ilerlemek için size sağlanan bazı korumaları kullanın. Üzerinde bazı rünler bulunan kaideye ulaştığınızda sağa dönün, küçük çıkıntıya atlayın ve tapınakta dua eden bir draugr'a ulaşana kadar yol boyunca devam edin. Tıpkı Fafnir'in türbelerinde olduğu gibi, draugr'ı öldürün ve tapınağı Leviathan baltasıyla yok edin. Şimdi önceki alana geri dönün ve diğer yöne gidin. Öldürülmesi gereken başka bir draugr ve parçalanması gereken başka bir türbe bulmak için çimenli bir yola ulaşana kadar devam edin. 

god of war ejderha yerleri

Otr'un tapınaklarının sonuncusu biraz farklı bir yönde. Tekrar çimenlik alana girin ve halat köprüsünün altındaki patika boyunca ilerleyin. Sonra sağdaki taş basamaklardan yukarı çıkın, dümdüz ilerideki alçaltılmış köprüyü görmezden gelin ve köprünün yanındaki patikadan geçin. Ardından, Otr'a hızlı bir şekilde geri dönmek için parçalanması gereken kırmızı bir pot bulmak için bu yolun sonundaki köprüye tırmanmanız gerekecek. Biraz draugr ile uğraştıktan sonra çözmeniz gereken küçük bir bulmaca var. Çözüldüğünde, ileride yeni bir yol açmak ve yok edilebilecek kırmızı bir pot bulana kadar içeri girin. Yok edilecek son tapınağı bulmak ve God of War'daki ikinci ejderhayı serbest bırakmak için de yeni yola girin.

Reginn

Reginn, God of War'ın ejderhalarının sonuncusudur ve sonunda onu serbest bırakmadan önce yapması gereken çok şey vardır. Bunun nedeni, Reginn'in bulunduğu Konunsgard bölgesini açmak için cüce demirci kardeşler Brok ve Sindri için iki görev yapmanız gerekiyor. Neyse ki, üç ejderhanın arasında ulaşması en kolay alandadır kendisi. Konunsgard'a giden küçük bir geçit bulmak için Dokuz Gölü'nün batısına gidin, burada Reginn'i serbest bırakma görevi olan Fire of Reginn başlayacaktır.

Reginn'i bağlayan kaideye doğru ilerleyin ve sola dönün. Tanıdık bir manzara bulmak için boşluğun üzerinden atlayın; bu manzara ilk tapınakta dua eden bir draugr. Reginn'i kurtarmaya bir adım daha yaklaşmak için diğer türbeler için yaptıklarınızı tekrarlayın. Artık hem draugr hem de wyrmlere karşı zorlu bir mücadele içindesiniz, bu yüzden onları hızla alt etmek için kaosun bıçaklarını kullanabilirsiniz. Ardından bölgenin sağındaki patikadan aşağı inin ve önünüzde ikinci tapınağı bulacaksınız. Son tapınağı bulmak için, bir kapı ve bazı asılı kaplar bulacağınız ana alana geri dönün. 

god of war reginn ejderha

Kapıları açmak için kısa sürede Leviathan baltası ile kaplara vurmanız gerekecek. Kırmızı bir özsuyu alın ve ilk pota atın, böylece Atreus'un vurmasını sağlayın ve ilk vuruşu yapın. Şimdi kapıyı açmak için ikinci ve üçüncü kaplara vurmak için baltayı kullanın. Ardından kendinizi hem ejderhaların hem de uğraşmanız gereken bir kara elfin olduğu açık bir alanda bulacaksınız. Onları öldürmek ve sonunda God of War'daki üç ejderhanın sonuncusunu serbest bırakmak için son tapınağı yok etmek için Spartan Rage'i kullanın.