Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

God of War
197,40
den başlayan fiyatlarla
Days Gone
123,00
den başlayan fiyatlarla
Horizon Zero Dawn™ Complete Edition
109,00
den başlayan fiyatlarla
God of War Donmuş Alev Nerede ve Nasıl Bulunur?

God of War Donmuş Alev Nerede ve Nasıl Bulunur?

God Of War, Donmuş Alev gibi diğer önemli ögelerin yanı sıra Kratos için edinilecek geniş bir ekipman koleksiyonuna sahiptir. Kratos'un baltasını Donmuş Alev ile yükseltebilirsiniz ve birçoğu ana hikaye boyunca ve onu bitirdikten sonra bulunur.

Her Donmuş Alevin onları toplamak için gereksinimleri vardır ve her birinin amaçları farklıdır. Aşağıda her Donmuş Alevi ve onlar hakkında bilmeniz gereken diğer tüm bilgileri toplamak için eksiksiz bir rehber bulacaksınız. 

God of War
God of War
197,40
den başlayan fiyatlarla

Donmuş Alev Nerede Bulunur?

Donmuş Alev ögesinin özel amacı, hikaye boyunca ilerlerken karşılaşacağınız daha güçlü düşmanları yenmek için gerekli olan Leviathan baltasını yükseltmektir. Donmuş Alevin tek amacı bu ve toplamda bulman gereken beş tane var. God of War oyunundaki diğer zanaat türlerinden farklı olarak, baltanızı yükseltmek için her Donmuş Alevin kilidini açmak dışında ek kaynak gereksinimi yoktur. Yeni bir Donmuş Alev toplar toplamaz Leviathan baltasını hemen yükseltebilirsiniz.

God of War oyununda Cüce Kardeşler ile ilk karşılaştığınızda, ana hikayede ilerlemek için önemli olan ekipmanınızı yükseltme hakkında bilmeniz gereken her şeyi açıklayacaklar. Bu iki karakterle tanışmadan önce hiçbir şey üretemez veya yükseltemezsiniz. Oyundaki ilk birkaç görevde ilerleyerek Brok ile tanışacaksınız. Neyse ki, ilk Donmuş Alevi elde etmek, bu eşya üretme eğitiminde ilerlemek kadar basit çünkü Brok size Donmuş Alevi hiçbir savaş veya görev gerektirmeden ücretsiz olarak verecek. Baltanız artık daha güçlü olacak; tüm oyun boyunca elde edilecek dört Donmuş Alev kalmış olacak.

god of war donmuş alev

İlk Donmuş Alevin aksine, ikinci alevi elde etmek çok daha zordur. Ancak yine de, ilk aleve benzer şekilde, ana görev yoluyla doğal olarak elde edilir. Dağa tırmanmaya başladığınızda Foothills'e ulaşacaksınız ve bir trolle karşılaşacaksınız. Troller yenmek için zor bir düşmandır, çünkü saldırıları sizi birkaç vuruşta bitirebilir ve çok fazla sağlıkları vardır, bu yüzden onlara zarar vermek biraz zaman alır. Trollerin sahip olduğu tek zayıflık, yavaş düşman olmalarıdır, bu da saldırılarını atlatmayı kolaylaştırır. Oklar ayrıca Trollere ekstra hasar vermenin harika bir yoludur. Trolü yendikten sonra, baltanızı tekrar yükselten ikinci Donmuş Alev ile ödüllendirileceksiniz. Bu, bir düşmanı yenerek elde ettiğiniz ilk Donmuş Alevdir, ancak aynı şekilde toplanacak daha çok şey vardır.

Ana görev sırasında, geniş bir maden alanıyla karşılaşacağınız Dağın Kalbi'ne yönlendirileceksiniz. Bu bölgede, dağa çıkmanın ve maceranıza devam etmenin tek yolu olan bir asansör var. Madenin içinde dağılmış halde savaşmanız gereken çeşitli düşmanlar da var; yenmesi en zor olanlardan biri, asansörün yanında bulunan troldür. Trol, dağa tırmanmaya çalışırken savaş başlatarak planlarınızı alt üst edecek. Trol, yolunuza çıkan bir engel olsa da, baltanızı yükseltmek için ihtiyaç duyacağınız üçüncü Donmuş Alevi düşürdüğü için onu yenmek, dağdaki diğer düşmanların ve kutuların çoğundan daha ödüllendiricidir. Son trolde olduğu gibi, trolün etrafında manevra yaparak ve ona hızlı bir şekilde ok atarak hız eksikliğini lehinize kullanmalısınız. Trol sert vursa da, iyi zamanlanmış bir kaçma ve Leviathan Baltası karşısında hiç şansı yok.

god of war donmuş alev nerede

Önceki iki trol dövüşü, dördüncü Donmuş Alevi almadan önce tamamlamanız gereken Magni ve Modi ile boss dövüşüne kıyasla kolaydır. Ancak, bu boss dövüşü, iki düşmanlı bir boss savaşından beklediğiniz kadar zor değil. Atreus'un patronlardan birinin dikkatini dağıtırken diğeriyle savaşmasına izin vermelisiniz. Saldırılarınızı iyi zamanlamanız ve iki patron tarafından ezilmekten kaçınmanız gerekir, ancak bunlar uymanız gereken tek büyük savaş kurallarıdır. Bu patron savaşının birkaç aşaması var, ancak aynı anda iki patronla savaşmanız dışında hepsi standart aşamalar. Her iki patronu da yendikten sonra, güçlü Donmuş Alev ile ödüllendirileceksiniz ve görevi tamamlayabilirsiniz. God Of War oyununun başlarında bu alevi açamazsınız, ancak bu sorun değil çünkü bu noktaya ulaşana kadar alevin gücüne ihtiyacınız da yok.

God of War
197,40
den başlayan fiyatlarla

Sindri, God of War oyununda çok yardımcı bir karakter ve ana hikayeyi bitirdikten sonra daha da kullanışlı hale geliyor. Son üç Donmuş Alevin aksine, beşinci alevi açmak için herhangi bir savaş denemesini tamamlamanıza gerek yok; bunun yerine, satın almanız gerekir. Son ana görev tamamlandığında, Sindri ile konuşabilir ve Niflheim Labirentinde elde edebileceğiniz benzersiz Chilling Mist of Niflheim eşyası karşılığında son Donmuş Alevi satın alabilirsiniz. Niflheim Labirenti'nin ortasında bulunan bir sandık açmanız gerekiyor ve kutuyu açmak 5000 Mist Echos'a mal oluyor. Eşya envanterinize girdikten sonra Sindri ile konuşabilir ve onu son Donmuş Alev ile takas edebilirsiniz. Ne yazık ki, beşinci Donmuş Alevi elde etmenin tek yolu bu; yani onu Hacksilver ile satın alamazsınız. Bu alevi elde ettiğinizde, Leviathan Baltasını Donmuş Alevlerle tamamen yükseltmiş olacaksınız.