Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

死寂(Deathly Stillness)
Ücretsiz
FOR HONOR™
27,19
den başlayan fiyatlarla
Red Dead Redemption 2
200,33
den başlayan fiyatlarla
Gizli Gizemler Barındıran Oyunlar

Gizli Gizemler Barındıran Oyunlar

Neredeyse her video oyunlarında gizemlere rastlamak mümkün. Yalnız, bazı oyunlarda gizemler öyle bir saklanıyor ki onları keşfetmek yıllar sürebiliyor. İşte tam da bu sebepten ötürü keşfedilmesi seneler süren gizli oyun gizemlerini sizler için bu içeriğimizde toplamaya karar verdik.

Halo 3 oyununun yükleme ekranındaki gizemden tutun da Red Dead Redemption 2 oyunundaki gizli ve alternatif sinematik sahnelere kadar birçok gizem, anca bu oyunlar çıktıktan seneler ve seneler sonra keşfedilebildi. 

Resident Evil 4

Slippy Slides isimli bir içerik üreticisi, Resident Evil 4 oyununu keşfetmeye çalışırken, rastgele bir bölümde, rastgele bir mekanda, oldukça uzakta duran bir karakter gördü. Aynı kişi, kamera hileleri kullanarak oyunu aslında o kişinin olduğu yere taşıdı ve gizemi çözdü. Buradaki gizemin net olarak ne olduğu bilinmiyor ama tahminlere göre oyun geliştiricilerinden bir tanesi, kendisini bu projenin içerisine eklemiş ve oldukça iyi bir şekilde de saklamayı başarmış.

Resident Evil 4
Resident Evil 4
55,50
den başlayan fiyatlarla

Halo 3

Halo 3 oyununun yükleme ekranlarından birinde, yine bir oyun geliştiricisi tarafından bırakılmış bir mesaj keşfedildi. Eğer oyunun yükleme ekranı sırasında oyun kontrolcüsünün iki analog tuşuna da basarsanız, "Happy Birthday, Lauren!" şeklinde bir mesaj görüyorsunuz. Daha sonradan anlaşıldı ki yükleme ekranını hazırlayan oyun geliştiricisi, eşinin doğum günü için böyle bir sürpriz hazırlamış.

Halo: The Master Chief Collection
Halo: The Master Chief Collection
61,00
den başlayan fiyatlarla

Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto V kesinlikle gizemlerle dolu bir video oyunu ve oyuncular da bu gizemleri bulmaya devam ediyor. Mesela, bir oyuncu tamamen rastgele bir telefon numarası olan 1-999-367-3767'yi arayarak, oyundaki bir gizemi keşfetti. Bu numarayı aradığınız zaman öncelikle ufak bir patlama yaşanıyor. Ondan sonra da oyundaki telefonunuzun görünümü değişiyor. Bu gizemin arkasında ne olduğu ise bilinmiyor.

Grand Theft Auto V
Grand Theft Auto V
84,50
den başlayan fiyatlarla

Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2 oyununun çıkışından seneler sonra alternatif bir sinematik sahne keşfedildi. Eğer, bu oyunun üçüncü bölümündeki Magicians for Sport görevi sırasında tüm gereksinimleri karşılarsanız, yaşanan olayların tam tersi gelişiyor. Mesela, normalde Arthur, iki farklı kelle avcısı ile kavga ediyordu bir sahnede ama siz, sahne başlamadan önce onlardan birini vurursanız, alternatif sahne devreye giriyor ve Arthur, oldukça ciddi ve sert bir şekilde karakterleri sorgulamaya başlıyor.

Red Dead Redemption 2 oyunundan bir başka sahnede ise dağın tepesinde, tamamen beyaz giyenen bir gruba denk geliyorsunuz. Bu grup, normalde sizi görünce kaçıyor ve karşılaşma orada bitiyor ama siz, o gruptan birini vurursanız, özel bir sinematik sahne devreye giriyor. Bu sahnede, grubun üyeleri, ölen arkadaşlarının arkasından yücelebilmek adına kendilerini dağdan aşağıya atıyorlar.

Red Dead Redemption 2
Red Dead Redemption 2
200,33
den başlayan fiyatlarla