Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Marvel's Spider-Man: Miles Morales
449,10
den başlayan fiyatlarla
Football Manager 2023
599,00
den başlayan fiyatlarla
Victoria 3
190,00
den başlayan fiyatlarla
Dünden Bugüne God of War Serisi

Dünden Bugüne God of War Serisi

God of War, David Jaffe tarafından Santa Monica Studio üzerinde yaratılmış bir aksiyon-macera oyunu serisidir. God of War serisi ilk olarak 2005 yılında PlayStation 2 konsolunda başlamıştır ve şu anda geliştirilmekte olan dokuzuncusu ile birden fazla platformda sekiz oyundan oluşan PlayStation markası için amiral gemisi unvanı haline gelmiştir.

Antik mitolojiye dayanan hikaye, bir Spartalı savaşçı olan ve daha sonra eski efendisi orijinal Yunan savaş tanrısı Ares tarafından ailesini öldürmesi için kandırılan Savaş Tanrısı Kratos'u takip ediyor. 

God of War Serisi

Temel oyundaki hikaye, mitolojik panteonlarla savaşlara yol açan bir dizi olayı başlatır. Serinin Yunan mitolojisi dönemi, Kratos'un Olimpiyat tanrılarının entrikaları nedeniyle bir intikam yolu izlediğini görürken, oğlu Atreus'u ikincil bir kahraman olarak tanıtan İskandinav mitolojisi dönemi, bir kurtuluş yolunda daha yaşlı bir Kratos'u gösterir; bu oyunda istemeden ikisini İskandinav tanrılarıyla çatışmaya sokar. İskandinav mitolojisini God of War evrenine taşıyan 2018 senesinin oyunu aynı zamanda seri için yeni bir başlangıç noktasıdır.

God of War

God of War ilk olarak 22 Mart 2005'te PlayStation 2 için piyasaya sürüldü. Olympian tanrılarının hizmetinde on yıl geçirdikten sonra Spartalı Kratos, Athena tarafından, Ares'i yenmenin anahtarı olan Pandora'nın kutusunu bulmakla görevlendirilir. Bir dizi geri dönüş aracılığı ile Kratos'un bir zamanlar Spartalı ve ordusunu savaşta yok olmaktan kurtaran, ancak onu ailesini öldürmesi için kandıran ve metamorfozunu Sparta'nın Hayaleti'ne zorlayan Ares'in hizmetkarı olduğunu ortaya koyuyor. Kratos sonunda Pandora'nın Kutusu'nu bulur ve sonunda Ares'i öldürdükten sonra yeni Savaş Tanrısı olmak için Olimpos Dağı'na çıkar.

Siz de Steam tanrısı olup oyun ve dijital kod harcamalarınızın bir kısmını nakit olarak geri kazanmak isterseniz sizi aşağıya alalım. ⬇️

Papara
Papara

Steam harcamanızın %10’u Papara hesabınıza anında nakit olarak geçer. Her ay toplam 20 TL nakit kazanabilirsiniz.

God of War 2 

God of War II ilk olarak 13 Mart 2007'de PlayStation 2 için piyasaya sürüldü. Tanrı dostlarına kızan Kratos, Rodos şehrinde çılgına dönüyor. Zeus araya girer ve Titan Gaia tarafından kurtarılan Kratos'a ihanet eder. Ona şimdi kaderini değiştirebilecek ve ölümünü Zeus'un elinde engelleyebilecek Kaderin Kızkardeşlerini bulması gerektiğini söyler. Kratos sonunda başarılı olur ve tanrıyı öldürmek üzereyken Athena, Zeus'u kurtarmak ve Olympus'u korumak için kendini feda eder ve Kratos'a Zeus'un oğlu olduğunu ve Kratos'a korkudan ihanet ettiğini söyler. Kratos daha sonra Olympus'a saldırmak için Gaia ve Titanlarla güçlerini birleştirir.

God of War Betrayal

God of War Betrayal, cep telefonları için 20 Haziran 2007'de piyasaya sürüldü. Seride iki boyutlu yan kaydırmalı olarak piyasaya sürülen ve PlayStation dışı bir platformda piyasaya sürülen şimdilik tek oyundur. Oyunun anlatımı Ghost of Sparta ve ikinci oyun olayları arasında geçiyor. Kratos cinayetle suçlanıyor ve gerçek suikastçıyı arayan Yunanistan'ı kasıp kavuruyor. Kratos kana susamışlığa yenik düşer ve Hermes'in oğlu Ceryx'i öldürür.

God of War Chains of Olympus

God of War Chains of Olympus ilk olarak 4 Mart 2008'de PlayStation Portable için piyasaya sürüldü. Anlatımı, Kratos'un tanrılara on yıllık hizmeti sırasında Ascension ve ilk oyun arasında bir zamanda gerçekleşir. Kratos, Yunan şehri Attika'nın Pers istilasını durdurur ve dünyanın tanrı Morpheus tarafından karanlığa gömüldüğünü öğrenir. Kratos, güneş tanrısı Helios'un kaçırılmasını araştırır ve tanrıça Persephone'nin Machiavellian planının dünyayı yok etmek için Titan Atlas'ı kullanmasını engeller.

god of war chains of olympus

God of War 3

God of War III ilk olarak 16 Mart 2010'da PlayStation 3 için piyasaya sürüldü. Büyük Savaşı yeniden başlatan Kratos, kısa süre sonra onu yalnızca intikam almak için kullanan Titanlar tarafından terk edildi. Şimdi hem Titanlardan hem de Tanrılardan intikam almaya çalışırken, yeni bir anlayış düzeyine yükseltilmiş ve ona Zeus'u yenmek için Olympus Alevini aramasını söyleyen yakın zamanda ölmüş bir Athena'nın ruhu ona yardım eder. Kratos, tanrıları ve Titanları, Yeraltı Dünyası ve Olympus'ta bir dizi savaşa sokar ve Pandora'nın Kutusunun Alevin içinde olduğunu öğrenir. 

God of War Ghost of Sparta

God of War Ghost of Sparta ilk olarak 2 Kasım 2010'da PlayStation Portable için piyasaya sürüldü. İlk oyun ve Betrayal olayları arasında geçen bu oyunda Kratos, ölümlü geçmişinin vizyonları tarafından hala musallattır ve annesi Callisto'yu bularak kökenlerini keşfetme arayışına girer. Kardeşi Deimos'un tanrılar tarafından alındığını ve Ölüm Tanrısı Thanatos tarafından hapsedildiğini öğrenir ve kardeşini bulup kurtarmaya karar verir. Başarılı olmasına rağmen, Thanatos kardeşleri savaşa sokar ve Deimos'u öldürür. Kratos daha sonra Thanatos'u öldürür ve tanrılara daha da öfkelenerek Olympus'a döner.

god of war serisi

God of War Ascension

God of War Ascension, 12 Mart 2013'te PlayStation 3 için piyasaya sürüldü. Seride hem rekabetçi hem de işbirlikçi oyun için çevrimiçi olan çok oyunculu özelliği olan tek oyundur. Chains of Olympus'tan önce gelen oyun, Kratos'un kandırılarak karısını ve kızını öldürmesinden altı ay sonra ve onu Ares'e verdiği kan yemini bozduğu için üç Fury tarafından hapsedilmesinden yaklaşık altı ay sonra kurulur. Yemin bekçisi ve Ares'in ayrı yaşadığı oğlu Orkos'un yardımıyla Kratos, Savaş Tanrısı ve Furyler'in Olympus Dağı'nı devirmeyi planladığını ve Ares'in Kratos'u bu amaçla kendisine yardım etmesi için hizmetçisi olarak seçtiğini öğrenir. 

God of War (2018) 

God of War, 20 Nisan 2018'de PlayStation 4 için dünya çapında piyasaya sürüldü. God of War III olaylarından uzun yıllar sonra Kratos, eski Norveç'te, Midgard krallığında İskandinav mitolojisi dünyasında kendisini buldu ve Atreus adında bir oğlu var.

God of War
God of War
239,99
den başlayan fiyatlarla

Kratos'un ikinci karısı ve Atreus'un annesi Faye, bilinmeyen bir nedenden öldükten sonra, ikisi, küllerini dokuz diyarın en yüksek zirvesine yayma konusundaki son arzusunu yerine getirmek için bir yolculuğa çıkarlar. Yolculukları boyunca, Odin tarafından Ragnarök'ü önlemek için Faye'e gitmesi için gönderilen Baldur'un saldırısına uğrarlar.

god of war pc

God of War Ragnarok (2022)

God of War Ragnarök, 16 Eylül 2020'de duyuruldu ve 2022'de PlayStation 4 ve PlayStation 5'te piyasaya sürülmesi planlanıyor. Ragnarök'ün önceki oyunda önceden haber verdiği olayları beraberinde getirmesi bekleniyor. Cory Barlog daha önce 2018 senesinin oyununun Kratos'un son oyunu olmayacağını ve sonraki oyunların İskandinav mitolojisi ortamında geçmeye devam edeceğini ve Atreus'u içereceğini doğrulamıştı. Oyunun yönetmeni Eric Williams, PlayStation Showcase 2021 etkinliğinde Ragnarök'ün İskandinav serisini bitireceğini belirtti.

god of war ragnarok