Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
186,67
den başlayan fiyatlarla
Palworld
483,28
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
773,45
den başlayan fiyatlarla
Gamepad İle En İyi Oynanan Oyunlar

Gamepad İle En İyi Oynanan Oyunlar

Bilgisayarlarda genelde oyuncular klavye ve fare ikilisi ile oyun oynamayı tercih edebilir ama kontrolcü ile oyun oynama konforunu da zaman zaman tatmak isteyebilirsiniz. Yalnız, her oyun, her kontrol tipi için başarılı bir şekilde optimize edilmemiş olabilir. Mesela, bazı oyunları klavye ve fare ile oynamak daha kolay ve eğlencelidir.

Bazı oyunlar ise kontrolcü ile oynanmalıdır. İşte kontrolcü ile en iyi şekilde oynanan oyunlar yazımızda da bu tip yapıtlardan bahsedeceğiz.

FIFA 21 & FIFA 22

Futbol oyunlarını klavye ve fare ile oynamak hiçbir zaman eğlenceli değildir. FIFA 21 oyununda da bu durum değişmiyor ve bilgisayarlarda bile bu oyunu gamepad ile oynamak şart oluyor. Şanslıyız ki Steam; DualSense, DualShock 4, Xbox Kablosuz kontrolcü ve daha fazla donanımı başarılı bir şekilde destekliyor. Klavye ve fare ile bu oyunda hareket etmek bile oldukça zor bir haldeyken, kontrolcü resmen oynanışta tek başına seviye arttırıyor.

FIFA 22
EA SPORTS™ FIFA 21

eFootball Pro Evolution Soccer 2021 & eFootball 2022

FIFA 21 için söylediğimiz her şey aslında eFootball Pro Evolution Soccer 2021 için de geçerli. eFootball Pro Evolution Soccer 2020 oyununun kadro güncellemesi almış hali olan eFootball Pro Evolution Soccer 2021, ne yazık ki klavye ve fare ikilisi ile pek de eğlenceli bir oynanış sunmuyor. Yalnız, oyun kontrolcüleri kullanmaya başlarsanız, ancak o zaman eFootball Pro Evolution Soccer 2021 oyununun potansiyeline erişebiliyorsunuz.

eFootball™ 2022
Ücretsiz
eFootball PES 2021 SEASON UPDATE

F1 2021

Spor oyunlarıyla birlikte yarış oyunlarını da klavye ve fare ile oynamak pek mantıklı bir hareket olmayacaktır. Bir kere daha kontrolcüler ile eğlenceli hale gelen yarış oyunlarının arasında ise F1 2021 bulunuyor. Aslında bu tip oyunları maksimum simülasyon hissi için gerçek sürüş setleri ile oynamayı da tercih edebilirsiniz ama oyun kontrolcüleri, her zaman için klavye ve fare yerine standart olmalıdır. F1 2021 oyununda da bu durum değişmiyor.

F1® 2021
F1® 2021

Assetto Corsa Competizione

Bir başka yarış simülasyonu oyunu olan Assetto Corsa Competizione da kontrolcülerle oynandığı zaman daha zevkli bir hale geliyor. Klavye ve fare ile pek bir his vermeyi başaramayan bu oyun, kontrolcüler ve tabii ki direksiyon seti ile çok daha eğlenceli bir hal alabiliyor. Assetto Corsa Competizione için aslında direkt olarak bir direksiyon seti önerilebilir ama eğer kendinizi o kadar geniş bir simülasyon dünyasının içine atmak istemiyorsanız, kontrolcüler de iş görür.

Assetto Corsa Competizione
Assetto Corsa Competizione
257,38
den başlayan fiyatlarla

Tekken 7

Spor ve yarış oyunlarından sonra dövüş oyunları da klavye ve fare yerine kontrolcülerle oynanmalı. Aslında, yarış oyunları için direksiyon setlerinin önerildiği gibi Tekken 7 gibi dövüş oyunları için de oyun çubuğu önerilebilir daha retro bir hava katabilmek adına ama kontrolcüler de kesinlikle size aynı eğlenceyi sağlayabilecektir. Yalnız dikkat edin, Tekken 7 gibi rekabetçi bir oyunu oynarken, kontrolcünüzü duvara fırlatıp, kırmayın.

TEKKEN 7
TEKKEN 7
805,69
den başlayan fiyatlarla

Street Fighter V

Kontrolcü ve/veya oyun çubuğu ile eğlenceli bir hal alabilen bir başka dövüş oyunu da Street Fighter V olacaktır. Street Fighter serisinin en yeni üyesi olan Street Fighter V, oyunculara aynı Tekken 7 gibi rekabetçi bir dövüş deneyimi sağlıyor. Aslında iki oyun arasında da artık sadece sanat tasarımı ve kadro farkından başka pek bir şey bulunmuyor. İki seri de video oyunu dünyasında doldurulamaz bir yere sahip.

Street Fighter V
Street Fighter V
644,49
den başlayan fiyatlarla

Mortal Kombat Serisi

Tıpkı diğer dövüş oyunları gibi gamepad ile oynanması standart olmuş bir diğer oyun ise Mortal Kombat. Klavye ile oynanması gerçekten zor ve oynanışdaki hissiyatı tam olarak alabilmeniz için bir gamepad ile oynamanız şart. Özellikle 'finisher' adı verilen özel hareketleriniz ile rakibinizi kelimenin tam anlamıyla yok ederken bu hissiyatı sonuna kadar yaşamanız şiddetle önerilir.

Mortal Kombat X
118,00
den başlayan fiyatlarla
Mortal Kombat 11
174,84
den başlayan fiyatlarla

Soulsborne Oyunları & Elden Ring

Dark Souls serisi veya Bloodborne tarzı oyunları bilmeyen yoktur. İşte bu oyunları her ne kadar klavye ile oynayabiliyor olsak da çok tercih edilmemekte. Çünkü konfigürasyon gerçekten çok karışık ve bir boss dövüşünde eliniz ayağınıza girebiliyor.

Legion Slim 7
Legion Slim 7

15" AMD İşlemci

NVIDIA® GeForce RTX™ grafik donanımı

144 Hz FHD

Dolby Vision® HDR destekli 4K çözünürlük

Eğer klavye ve mouse ile oynamayı tercih ederseniz yeniden alışması da bir o kadar zaman alabiliyor. O yüzden bu oyunları gamepad ile oynamak da bir norm haline gelmiş diyebiliriz.

ELDEN RING
1.289,29
den başlayan fiyatlarla
DARK SOULS™ II: Scholar of the First Sin
515,52
den başlayan fiyatlarla
DARK SOULS™ III
1.289,29
den başlayan fiyatlarla

Elden Ring de Soulsborne ailesininin en yeni üyesi olarak bu koleksiyonda yerini alıyor. Böylesine nefes kesen bir oyunu normu bozmadan bir kontrolcü ile oynamak en doğru seçim olacaktır.