Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Compass of the Destiny: Istanbul
99,59
den başlayan fiyatlarla
Marvel's Spider-Man: Miles Morales
439,12
den başlayan fiyatlarla
Football Manager 2023
699,00
den başlayan fiyatlarla
Free Fire Karakterler ve Özellikleri

Free Fire Karakterler ve Özellikleri

Özellikle mobil battle royale oyunlarında çok karşılaşmadığımız bir şekilde Free Fire oyunundaki karakterler sadece kozmetik değildir. Karakterlerimizin oyunların kendi tarzlarına uyacağı farklı yeteneklere ve güçlere sahiplerdir.

Oyunun en başında Nulla ve Primis olarak iki karaktere sahip olsanız da zamanla karakterlerinizi açıp kendinize en uygun karakteri bulmak çok önemli. Bu yüzden sizlere bu yazımızda hepsine bir göz atmanız ve seçmeden önce bir bilginiz olması için efsane bir Free Fire Karakter Rehberi hazırladık. Gelin oyunumuzdaki karakterlere ve özelliklerine tek tek bakalım.

Garena Free Fire
Garena Free Fire
Ücretsiz

Chrono

Oyunun en özel karakteri büyük ihtimalle Chrono karakteridir. Özel olmasının sebebi ise dünyanın en iyi futbolcularından olan Cristiano Ronaldo ile yapılan bir işbirliği sonucunda ortaya çıkmış olmasıdır. Yeteneği “Time-Turner” ile düşmanlarınızın 600 hasarını önleyebileceğiniz bir güç alanı oluşturursunuz. Aynı zamanda bu yetenği kullandığınızda hareket hızınız da 15% artmış olacaktır.

A124

Bu karakterimiz isminden de anlayabileceğiniz üzere bir robot olarak karşımıza çıkmaktadır. “Thrill of Battle” isimli yetenğini kullandığınız zaman 25 EP’nizi cana dönüştürebilirsiniz.

Alok

Kendisi dünyaca ünlü bir DJ’dir. Tabii DJ olduğu için yeteneğinin ismi de “Drop the Beat” olarak adlandırılmıştır. Takım arkadaşlarınızın hızını 10% artırarak onlara saniye başına 5 can yenileyen bir alana oluşturursunuz. Bu yetenek 5 saniye sürer.

free fire karakterler

Alvaro

“Art of Demolition” olarak adlandırılan yeteneğiniz kullandığınız zaman tam bir yıkım aracına dönüşürsünüz. Silahınızın hasarı 6% ve hasar aralığı 7% artar.

Andrew

Eskiden polis memuru olan karakterimizin yetenği olan “Armor Specialist” kullandığınız zaman zırh dayanıklılığınızı artırırsınız.

Antonio

Öksüz olarak büyüyen karakterimiz Batman olmak yerine bir gangster olmayı tercih etmitştir. “Gangster Spirit” yeteneği ile el başladığında fazladan 10 can kazanırsınız.

Caroline

Zengin bir ailenin kızının burada ne işi var diye düşünsek de pasif yeteneği “Agility” ile hareket hızını 3% artırır.

free fire karakter özellikleri

Clu

Kendisi mükemmel bir dedektif olduğu için “Tracing Step” yeteneğini kullandığı zaman ayakta olan düşmanların pozisyonlarını görür. 4. Seviyeye geldiğinde bunu takım arkadaşlarıyla da paylaşabilir.

Ford

Kendisini arabacı olarak düşünsekde aslında bir denizcidir. Pasif yeteneği “Iron Will” güvenli bölgenin dışında alınan hasarı 4% azaltır.

Jai

SWAT komutanı olan karakterimiz “Raging Reload” isimli bir pasif yeteneğe sahiptir. Bu yeteneği olan bir rakii öldürdüğünde şarjörünün kapasitesinin 10% kadarını doldurmasını sağlar.

free fire karakter rehberi

Joseph

Gerçek hayatta zor olduğunu düşünsek bile kendisi hem bir oyuncu hem de bir fizikçidir. “Nutty Movement” yeteğini kullandığında hasar aldığı zaman koşma hızı 10% artar.

Jota

Parkuuuuur. Psif yeteneği “Sustained Raids” ile SMG veya pompalı tüfek ile bir karakteri öldürürse anında 25 can yeniler.

Kapella

Kendisi çok ünlü bir pop yıldızı olduğu için “Healing Song” isimli yeteneği ile iyileşme etkilerini 10% ve iyileştirme becerilerini 10% artırır.

K / Captain Booyah

“Master of All” yeteneğinin iki farklı modu vardır. İlk modu olan Jijutsu ile 6 metre içindeki takım arkadaşlarınızın EP dönüşüm oranında 500% artış sağlarsınız. Psikoloji modu ile her üç saniyede bir  2 EP kurtarırsınız. Bu 100 EP’ye kadar sınırlıdır. Ayrıca iki mod ile EP’nizi 50 artırırsınız.

free fire en iyi karakter

Kelly

Bir atlet olan karakterimizin “Dash” yeteneği koşma hızını 1% artırır.

Kla

Bir dövüş sanatçısı olan karakterimizin “Muay Thai” yeteneği ile yumruk hasarını artırırsınız.

Laura

Pasif yetenği olan “Shar Shooter” ile isabeti seviyeye bağlı olarak artırır. İlk seviyede bu 10%’dur.

Luqueta

Kendisi gerçek hayatta Arda Güler’dir. Pasif yeteneği “Hat Trick” ile her öldürmenizde maksimum canınızı 8 artırır. Bu etki 35 olana kadar birikir.

free fire en güçlü karakter

Maxim

Aç olan bu karakterimizin “Gluttony” ile beslenme ve ilaç etkileri 2% daha hızlı kullanılır.

Miguel

“Crazy Slater” isimli pasif yeteneği ile her öldürmede EP kazanırsınız.

Misha

Yarışçı olan karakterimizin “Afterburner” yeteneği ile sürüş hızı artar. Araç içindeyken daha az hasar alırsınız ve birinci seviyede iken 2% sürüş hızı kazaırsınız.

Moco

Kendisi Mr. Robot’un oyuna uyarlanmış hali. “Hacker’s Eye” isimli pasif yeteneği ile oyuncular tarafından vurulan düşmanları etiketler ve bunu takım arkadaşlarıyla paylaşır. Bu etki 2 saniye sürer.

Nikita

Profesyonel bir koruma olan karakterimizin “Firearms Expert” isimli pasif yeneteği ile makineli tüfek şarjörleri 4% daha hızlı değiştirilir.

Notora

Sons of Anarchy dizisinden fırlayan bu karakterimizin “Racer’s Blessing” isimli pasif yeteneği sayesinde bir aracı sürerken araçtaki tüm takım arkadaşlarınıza 5 can sağlarsınız.

free fire karakter seçme

Olivia

Baş hemşire olan karakterimizin pasif yeteneği “Healing Touch” kendisi tarafından canlandırılan takım arkadaşlarına ekstra 6 can sağlar.

Paloma

Silah tüccarı olan karakterimizin pasif yeteneği “Arms-Dealing” 30 AR cephanesini taşımasını sağlar.

Rafael

ÖLümcül bir katil olan bu karakterimiz “Dead Silent” yeteneğini kullandığında ateş ettiğinde bile düşmanlar tarafından haritada görünmez hale gelir.

Shani

“Gear Recycle” isimli pasif yeteneğe sahip olan mühendisimiz her öldürmeden sonra 10 zırh dayanıklılığı yeniler.

free fire en iyi kahraman

Shimada Hayato

İsminden anlayacağınız üzere kendisi bir samuraydır. Pasif yeteneği “Bushido” ile eksik olan her 10% canı için zırh delişi kazanır.

Steffie

Duvarlara sanat yapan bu karakterimizin pasif yeteneği “Painted Refuge” patlayıcı hasarını 15% ve mermi hasarını 5% azaltan bir duvar sanatı yapar.

Wolfrahh

E-spor oyuncusu olan karakterimizin “Limelight” pasif yeteneği ile kafandan vuruşlarda 3% hasar azaltması sağlar. Bu etki 25% olana kadar artar.

Wukong

Rekabetçi oyunların olmazsa olmazı maymun karakterimizin “Camouflage” yeteneği hareketsiz dururken ona kamuflaj sağlar.