Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

死寂(Deathly Stillness)
Ücretsiz
Aragami 2
57,00
den başlayan fiyatlarla
Aragami
31,00
den başlayan fiyatlarla
Forza Horizon 5 Dünyası

Forza Horizon 5 Dünyası

Forza Horizon 5, 2012 senesinde ilk defa piyasaya sürülen ve Forza Motorsport serisinin bir yan ürünü olan açık dünyalı, en çok satan Forza Horizon serisinin beşinci oyunudur.

Oyun sırasında bir tür motor sporları etkinliği olan Horizon Festivaline katılım gösterilir. Oyun, Playground Games stüdyosu tarafından geliştirilmekte; piyasaya sürülmesi ise Xbox Game Studios tarafından yapılmakta.

Forza Horizon 5
Forza Horizon 5
299,00
den başlayan fiyatlarla

Kendinizi dev gibi bir açık dünyanın içinde kaybedin

Forza Horizon 5 bizi Meksika'ya bir yolculuğa çıkarıyor - bu, serinin tarihindeki en kapsamlı harita olarak tanıtılıyor, Forza Horizon 4 oyununda bulunandan yaklaşık %50 daha büyük olarak açıklanıyor. Çöller, yağmur ormanları, antik kalıntılar, devasa kanyonlar, pitoresk ve çok daha fazlası bu haritada bulunuyor. Plajların yanı sıra yerleşim yerleri, kasabalar ve büyük Guanajuato şehri de haritada yer alıyor. Ek olarak, serinin tarihindeki en yüksek nokta - bir yanardağın tepesi - fethedilmeyi bekliyor.

Forza Horizon 5, Forza Horizon 4 oyununda ilk defa oyuncuların karşısına çıkan ama beşinci oyun için değişen mevsim sistemini içerir. Bu sefer, hava koşulları tüm harita için evrensel değildir - örneğin, kar yağışı yalnızca seçilen konumlarda meydana gelebilir. Ayrıca Meksika, kum fırtınaları ve yoğun tropik fırtınalar gibi daha önce görülmemiş şiddetli hava olaylarıyla Forza Horizon 4 oyununun İngiltere haritasından tamamen farklı bir iklime sahiptir.

Yüzlerce farklı klasik ve modern arabanın sahibi olun

Forza Horizon 5, yüzlerce araba içeriyor - önceki tüm oyunlarda olduğundan daha fazla (tam sayı hala bilinmiyor). Her dönemden ve kategoriden arabalar var - popüler spor arabalar, arazi araçları ve ralli arabaları, tarihi arabalar, en yeni hiper arabalar ve hatta II. Dünya Savaşı'ndan önce yapılmış makineler. Mercedes-AMG Project One, Porsche Taycan, Jaguar XJR-15 veya yeni Ford Bronco gibi arabalar ise Forza Horizon 5 yapıtının ana araçları gibi görünüyor.

Ek olarak, geliştiriciler araç modifikasyonuna daha fazla dikkat ederek mevcut mekanik ve görsel ayar seçeneklerinin sayısını önemli ölçüde artırdı. Örneğin, egzoz sisteminin parçalarını değiştirerek arabaların sesini etkilemek mümkün hale geldi. Bir başka ilginç yeni özellik, sürüş sırasında açılır tavanları açıp kapatabilme özelliğidir.

Arcade ile simülasyon arasında yer alan bir oynanışı deneyimleyin

Açık dünya, oyuncuya zorlukları seçme konusunda çok fazla özgürlük sunuyor. Geleneksel yarışlara (hem asfaltta, hem de arazide) veya yüksek hızlara çıkmayı veya uzun atlamalar yapmayı içeren görevlere ek olarak, bazı yeni eğlence biçimleri ortaya çıktı. Forza Horizon 5 oyununun amiral gemisi, keşif gezilerine katıldığımız hikaye modu olacak gibi görünüyor - örneğin ani bir volkanik patlamayla karşı karşıya kalan Meksika'nın pitoresk köşelerini keşfetmek mümkün hale geliyor.

Bir diğer önemli yenilik ise EventLab. Kendi pistlerimizi ve meydan okuma görevlerini yaratabileceğimiz bir editördür - sadece haritada A noktasından B noktasına yarışlar ayarlamakla kalmaz, aynı zamanda çeşitli nesneler ekleyerek ve hatta özel arenalar inşa ederek oyun dünyasını değiştirir ve başarılı bir bitiş için benzersiz hedefler belirleyebilmeniz mümkün olur. Tek başınıza veya MMO oyunları tarzında gerçekleştirilen çok oyunculu modda oynarken tüm bu ilgi çekici yerlerin tadını çıkarabilirsiniz. İkinci seçenek, grup sosyal zorlukları gibi ek eğlence biçimleri sunar.

Çığır Açan Grafikler

Forza Horizon 5, Xbox Series X konsolunun yetenekleri sayesinde önceki oyuna göre daha da gelişmiş grafikler sunuyor. Araba modelleri, ışın izleme teknolojisi (Xbox One için geçerli değildir) tarafından oluşturulan gerçekçi yansımalarla kaplıdır ve fotogrametri sayesinde harita daha ayrıntılıdır (binlerce fotoğraftan gerçek konumlar yeniden oluşturulmuştur). Forza Horizon 5 oyunu üç sürümde satın alınabilir Standard, Deluxe ve Premium. Sonuncusu, içerik olarak en zengin olanıdır - oyunun yanı sıra iki genişletmeye erişim sağlar, araba geçişi (ayrıca Deluxe Edition'a dahildir) ve VIP paketi sunulur. Ayrıca, oyunun resmi çıkışından dört gün önce oynamaya başlamanıza izin verir. Forza Horizon 5, ilk çıktığı günden itibaren Xbox Game Pass hizmetinde mevcuttur.