Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Green Hell
40,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
Eski Yapıları İle Nostalji Yaratan Oyunlar

Eski Yapıları İle Nostalji Yaratan Oyunlar

Bazen yeni ve modern oyunları oynamak yerine nostalji yaşatabilecek eski usul video oyunlarına yönelmek isteyebiliriz. Yalnız, geçmişten hatırladığımız her oyun, aslında hatırladığınız kadar güzel olmayabilir, nostalji hissi sizi yanıltabilir.

Şimdi ise eski usul yapıları ile nostalji yaşatan oyunlar yazımız aracılığı ile bu tipteki en iyi yapıtları sizlere sunmaya çalışacağız. Bu oyunlar aracılığı ile geçmişe en iyi şekilde yolculuk yapabileceksiniz.

Counter-Strike

Eski usul yapıları ile nostalji yaşatan oyunlar listemize tabii ki orijinal Counter-Strike oyunu ile başlayacağız. Dünyanın belki de bir numaralı rekabetçi nişancı oyunu olan Counter-Strike, günümüzde bile birçok oyuncu tarafından tercih ediliyor. Özellikle de modern Counter-Strike oyunlarındaki sistemlerden sıkıldıysanız, o oyunlardaki oyuncu topluluğu canınızı bir şekilde sıkıyorsa, orijinal oyuna geri dönmeyi her zaman deneyebilirsiniz.

Counter-Strike: Source
18,50
den başlayan fiyatlarla
Counter-Strike
18,50
den başlayan fiyatlarla

Quake 

Rekabetçi nişancı oyunu dendiği zaman geçmişten akıllara gelen bir diğer yapıt ise mutlaka Quake olacaktır. Counter-Strike, daha yavaş ve taktiksel bir yapıya sahipken, Quake oyununda hız ön plana çıkıyor. Heyecan verici, enerji dolu ve tabii ki hızlı bir nişancı oyunu deneyimlemek istiyorsanız, ayrıca bu oyunun geçmişten gelmesini, eski usul bir yapıya sahip olmasını istiyorsanız, direkt olarak Quake oyununa yönelmenizi önerebiliriz.

QUAKE II
13,18
den başlayan fiyatlarla
Quake Champions
Ücretsiz

Ultimate Doom

Counter-Strike ve Quake Live oyunlarından sonra Ultimate Doom yapıtına değinmezsek, nişancı türüne ayıp olurdu. 1995 senesinde piyasaya sürülmüş olan Ultimate Doom, birçok oyuncunun hala aklının bir köşesinde, belki de ilk oynanan nişancı oyunlarından bir tanesi olarak hatırlanıyor olabilir. Episode IV Thy Flesh Consumed içeriği ile şimdi oyunculara sunulan bu nostaljik oyun, şeytanlara karşı başlatılan savaşın ilk adımlarından biriydi.

Ultimate Doom
Ultimate Doom
10,00
den başlayan fiyatlarla

Half-Life 2 

Eski usul yapısı ile dikkat çekebilecek bir diğer video oyunu ise Half-Life 2 olacaktır. Tatlı grafikleri ve hepimizin anılarında barındırdığı internet kafe hatıraları ile bizlere büyük nostalji yaşatmaya devam ediyor. Belki eski zevkini günümüzde hissetmek zor olacaktır ama sadece nostalji elde etmek için bile bu yapıta bir şans verebileceğinizi düşünüyoruz.

Half-Life 2
Half-Life 2
18,50
den başlayan fiyatlarla

Serious Sam 3 BFE

Listemizdeki diğer tüm video oyunlarına göre bir tık daha yeni olan Serious Sam 3 BFE, 2011 senesinde piyasaya sürüldü ve aslında kendisi, Serious Sam serisinin orijinal oyununun öncesini anlatıyor. Aslında nostalji ve eski usul dendiği zaman bu serinin önceki oyunlarına yer vermek daha mantıklı olabilirdi ama Serious Sam 3 BFE, serinin eski usul yapısını korurken, en iyi deneyimi yaşatmayı başarıyor. Bu yüzden direkt olarak üçüncü oyunu sizlere önerebiliyoruz.

Serious Sam 3: BFE
Serious Sam 3: BFE
59,00
den başlayan fiyatlarla

Wolfenstein The New Order

Eğer bir video oyununda eski usul yapıları, daha modern bir şekilde yaşamak istiyorsanız, 2014 senesinde piyasaya sürülmüş olan Wolfenstein The New Order oyununa yönelebilirsiniz. Wolfenstein The New Order, her ne kadar modern bir oyun olsa da Wolfenstein markasının eski usul yapısını muhteşem bir şekilde korumayı başarıyor. Belki bu oyun ile nostalji yaşamanız mümkün olmayabilir ama yapıt, sizi kesinlikle geçmişe götürecektir.

Wolfenstein: The New Order
Wolfenstein: The New Order
51,02
den başlayan fiyatlarla