Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
190,09
den başlayan fiyatlarla
Palworld
492,12
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
787,59
den başlayan fiyatlarla
En Ucuz Oyuncu Kulaklığı

En Ucuz Oyuncu Kulaklığı

Ses kasmanın en önemli olduğu oyunlarda oyuncu kulaklıkları da büyük önem kazanıyor. Biz de kendinize göre en ucuz oyuncu kulaklığını bulabileceğiniz uygun fiyatlı oyuncu kulaklık tavsiyelerini bir araya getirdik.

Özellikle taktiksel FPS oyunları veya belli başlı Battle Royale türünde oyunları için ses kasmak hayati derecede önemli. Mesela Counter Strike Global Offensive veya Valorant oynuyorsanız, rakibin ayak seslerini dinlemek ve nereden geldiğini anlayıp ona göre pozisyon almak size maçı kazandırabilir. Hatta Battlefield 2042 gibi büyük çaplı savaşlarda yer aldığınız oyunlar oynuyorsanız işiniz daha da zor. Bu tarz oyunlarda her taraftan farklı bir ses geliyor ve sizin en doğru sese odaklanmanız gerekiyor. Ancak kulaklığınızın bu sesleri en iyi şekilde iletebilmesi için sahip olması gereken bazı özellikler gerekiyor.

Bu oyuncu kulaklığı özelliklerinden bir tanesi Virtual 7.1 ve Surround 7.1 desteğidir. Kulaklığınızda bu özellikler olduğu takdirde çevrenizde olan biteni çok daha iyi duyar ve daha iyi performans alırsınız.

7.1 Virtual Nedir?

Bu özellik ile birlikte kulaklığınız fazladan sanal ses sürücüleri ile size 3D bir şekilde seslerin tam olarak nereden geldiğini duymanızı sağlar. Böylelikle çevrenize karşı daha çok duyarlı olursunuz ve uzaktan gelen sesleri bile kolaylıkla yakalayabilirsiniz.

7.1 Surround Nedir?

Surround 7.1 oyuncu kulaklıkları sanal sürücülerden ziyade gerçek ses sürücüleri kullanır. Böylelikle çok uzaktan gelen sesleri bile nokta atışı yaparcasına duyup o noktaya odaklanmanızı sağlamış olursunuz. Surround 7.1 destekli oyuncu kulaklıkları, Virtual 7.1 destekli kulaklıklardan daha iyi performans gösterir ve bu gaming kulaklıkların fiyatları da tahmin edebileceğiniz üzere daha yüksektir.

En Ucuz Oyuncu Kulaklığı Önerisi

Gamepower Luna 7.1 PRO

Gamepower markasının Luna serisi gerçekten şahane bir fiyat performans ürünü. 7.1 Virtual desteğine sahip bu gaming kulaklık ile sesleri çok iyi bir şekilde duyabiliyorsunuz. Aynı zamanda gürültü engelleyici mikrofon ile de arkadaşlarınız ile temiz bir iletişim sağlayabiliyorsunuz.

oyuncu kulaklığı

50mm Neodymium ses driverları ile de üst düzey bir ses kalitesi sunmayı hedefliyor bu oyuncu kulaklığı. Ergonomik tasarımı ile de kulağınızı acıtmayarak oyunda uzun süre kalmanızı sağlıyor.

Gamepower Luna 7.1 PRO fiyatı ise 390 – 500 TL arasında değişkenlik gösteriyor.

GameBooster H12 Rebel RGB

Diğer bir fiyat/performans oyuncu kulaklığı ise GameBooster markasından geliyor. H12 Rebel RGB kulaklığı adından da anlaşılabileceği üzere RGB ışıklandırmaya sahip. Virtual 7.1 özelliği yine bu kulaklıkta da mevcut. Yani ses kasarken hiç bir problem yaşamıyorsunuz. Bu kulaklık ayrıca gürültü engelleyici mikrofona sahip.  Fiyatı ise 200 TL bandında şu sıralar.

ucuz oyuncu kulaklığı

Rampage Styles 7.1 Virtual

En dayanıklı ve oyuncu dostu markalardan biri diyebileceğimiz Rampage ise ucuz ve yüksek performans sergileyen kulaklıklar konusunda da bizi üzmüyor.

uygun oyuncu kulaklığı

Rampage Styles isminden de anlaşılacağı üzere 7.1 Virtual desteği ile etrafımızı net bir şekilde duymamızı sağlıyor. Kulaklığın sağ tarafında bulunan belli başlı işlevsel tuşlar mevcut. Bunlar ile sesi kısıp açabiliyorsunuz, kulaklık ışıklarını yönetebiliyorsunuz. Hem konforlu hem işlevsel hem de uzun vadeli kullanabileceğiniz Rampage Styles oyuncu kulaklığı fiyatı ise 210 – 250 TL civarında bulunabiliyor.

Razer Kraken X Lite

Razer gaming kulaklık denildiğinde akla gelen ilk model hiç şüphesiz Kraken serisidir. Kraken X Lite modeli ise biraz daha bütçe dostu diyebileceğimiz ancak 7.1 Virtual desteğini esirgemeyen ve oyunlardan kopmamanızı sağlayan şahane bir oyuncu kulaklıktır. Sunduğu performansa ve ergonomik tasarımına göre çok uygun fiyatlı Razer Kraken X Lite fiyatı ise 400 TL civarında.

en iyi oyuncu kulaklığı

Razer Electra V2

Razer markasının tasarımları her zaman ilgi çekici olmuştur. Razer Electra V2 oyuncu kulaklığı da tıpkı Kraken gibi sade ve şık bir tasarıma sahip. Bu kulaklıkta da yine gelişmiş Virtual 7.1 ses yazılımı mevcut. Aynı zamanda bu kulaklık sadece bilgisayarlar için değil konsollarda da aynı fonksiyonlar ile kullanılabiliyor.

en iyi oyun kulaklığı

Kafa bandı ise hafif ve aliminyum bir malzeme kullanılarak yapılmış. Yani uzun süre oyun oynasanız bile ne kafanızı ne de kulağınızı yoruyor. Ancak bu modelin mikrofonunda maalesef herhangi bir gürülteyici engelleme yok. Mikrofona çok takılmazsanız şahane bir ürün. Razer Electra V2 fiyatı ise 400 – 430 TL civarında değişiyor.

Steelseries Arctis 7

Arctis 7 gaming kulaklık modelleri arasında en iyi performans gösteren ürünlerden biri diyebiliriz. Kablosuz olmasına rağmen 2.4 Ghz hızında neredeyse hiç gecikme yapmadan sesi size iletebiliyor. ClearCast mikrofona sahip bu model, yine piyasadaki en iyi mikrofonlardan bir tanesi.

steelseries arctis 7 oyuncu kulaklığı

DTS Headphone:X v2.0 surround özelliği ile ses kalitesini inanılmaz bir dereceye çıkararak de_dust2 haritasında yerde yürüyen karıncaları bile duymanızı sağlıyor. Bu modelin kablosuz olduğunu söylemiştik. Doğal olarak belirli bir batarya gücü mevcut. Ancak öyle düşündüğünüz kadar kısa değil. Tam şarjdayken 24 saatlik kullanım vaad ediyor Steelseries Arctis 7. En iyi oyuncu kulaklık modellerinden bir tanesi desek çok da yanılmış olmayız. Arctis 7 fiyatı ise 1800 TL civarında. Ancak bütçenize biraz daha uygun bir model istiyorsanız; çok yakın kalitedeki Steelseries Arctis 5 modelini önerebiliriz. O modelin de fiyatı 1000 TL civarında değişkenlik gösterebiliyor.

Sennheiser GSP 300

Son olarak sırada “ses sistemi” denildiğinde akla gelen ilk markalardan biri olan Sennheiser markasının GSP 300 oyuncu kulaklığı var. Kendi segmentinde alabileceğiniz en iyi oyuncu kulaklığı olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz.

sennheiser gsp 300

Ses ve mikrofon kalitesi bir yana rahat kullanımı da bu kulaklığı öne çıkaran özellikler arasında. Malzeme kalitesi ise bambaşka bir seviyede. Hem esnek hem de sağlam olan GSP 300’ü isterseniz şekilden şekle sokun, ne kadar dayanıklı olduğunu görürsünüz.

Kulaklığın tasarımı sağ olsun GSP 300, kulaklarınızı tam olarak kapatıyor ve dışarıya ses gitmesini tamamen engelliyor. Mikrofon kalitesi ise “yayıncı kalitesinde” diyebiliriz. Gürültü engelleyici özellikleri ile gereksiz hiçbir sesi almıyor ve çok temiz bir ses iletiyor karşıya. Bu model de bilgisayarların yanı sıra konsollarda da tam performans çalışıyor. Sennheiser GSP 300 fiyatı ise 1300 – 1400 TL civarında.

Bu kulaklıklar ile ne iyi gider biliyor musunuz?

Battlefield 2042 & Battlefield V

Battlefield™ 2042
1.969,47
den başlayan fiyatlarla
Battlefield V
1.641,17
den başlayan fiyatlarla

Counter Strike Global Offensive & Valorant

Valorant
Ücretsiz
Counter-Strike: Global Offensive
Ücretsiz

Apex Legends & PUBG

Apex Legends™
Ücretsiz
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS
Ücretsiz