Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Marvel's Spider-Man: Miles Morales
449,10
den başlayan fiyatlarla
Football Manager 2023
599,00
den başlayan fiyatlarla
Victoria 3
190,00
den başlayan fiyatlarla
En Ucuz Oyuncu Klavyesi

En Ucuz Oyuncu Klavyesi

Oyun oynarken oyun mekanikleri kadar oyunu oynadığınız cihazın kalitesi de deneyiminizi etkiler. Bu nedenle doğru oyun için doğru ekipmanı seçmek önemlidir. Doğru bir oyuncu klavyesi ile oyun deneyiminiz apayrı bir düzeye çıkabilir. Bu koleksiyonumuzda sizin için ucuz oyuncu klavyelerini listeledik.

Oyuncu klavyesi alırken dikkat edilmesi gereken birden fazla faktör var. Oynadığınız oyunun türüne, klavye ile yapmak istediğiniz fonksiyonlara ve kendi tarzınıza göre almanız gereken oyuncu klavyesinin özelliklerinde değişiklikler olacaktır Peki ucuz oyuncu klavyesi seçerken nelere dikkat etmek gerekiyor? Sizler için bir araya getirdik.

Oyuncu Klavyesi Alırken Dikkat Etmeniz Gereken Özellikler

Makro ve Yazılım Kişiselleştirme

Son zamanlarda çıkan çoğu oyuncu klavyesi fabrika ayarlarının üzerine çeşitli modifikasyonlar yapma imkanı sunuyor. Bu kişiselleştirmeler oyun içinde yapılabileceği gibi oyun dışındaki fonksiyonlar içinde kullanılabilir. Tek tuşla Steam veya Discord'u açabilir, bir fonksiyon yüklenmeden boş bırakılmış tuşlara kendi fonksiyonunuzu yükleyebilir ve klavyenizi tamamen kendi konforunuza göre kişiselleştirebilirsiniz.

Arka Işıklandırma

Oyuncu klavyelerinin arka ışıklandırması başlı başına görsel efekt görevi üstleniyor diyebiliriz. Görsel olarak iyi durmasını yanında oyun yazılımları ile birlikte çalışan oyuncu klavyeleri aldığınız aksiyonlara göre renk değiştirebiliyor. Örneğin suya daldığınızda mavi ışık parlarken öldüğünüzde ışıklar kırmızıya dönüyor. Eğer oyun deneyiminizi bilgisayar ekrandan öteye taşımaya hazırsanız arka ışıklandırmalı oyuncu klavyeleri heyecan verici bir tercihi oluyor. 

Boyut ve Ergonomi

Saatlerce aralıksız oyun oynanan günler için oyuncu klavyesinin fiziksel sağlığımız açısından en konforlu şekilde dizayn edilmiş olması önemli. Bu nedenle boyut olarak size en uygun oyuncu klavyesini seçmekte fayda var. Bazı oyuncular daha geniş ve fazla tuşa sahip klavyeleri tercih ederken diğer oyuncular daha kompakt ve tuşlar arası geçiş yapması daha kolay klavyeleri tercih ediyor. Benzer şekilde klavyenizin ergonomik olmasına dikkat etmekte de fayda var. Çoğu oyuncu klavyesi bilek yaslama veya dirsek yaslama yerleri gibi beden konforunu arttırmaya yarayan parçalar bulunduruyor. 

Artık bir oyuncu klavyesi alırken nelere dikkat etmemiz gerektiğini bildiğimize göre en ucuz oyuncu klavyesi modellerini geçebiliriz.

Ucuz Oyuncu Klavyesi Modelleri

MSI VIGOR GK30 TR

Msi Vigor GK30 TR bir oyuncunun ihtiyacı olabilecek her şey düşünülerek tasarlanmış. Üç basamaklı tuş sistemi sayesinde 12 milyon basıma kadar gidebilen tuş ömrü, değiştirilebilir arka ışıklandırması, tek tuşla multimedya kontrol yapmanızı sağlayan kontrol fonksiyonlar, tuşların yerden yüksekliği sayesinde hem temizlemesinin kolay olması hem de suya karşı dayanıklılığı... Bütün bunlara ek olarak boşluk tuşunun altına yerleştirilen sabitleyici taban ile oyunlarda avantaj sağlaması Msi Vigor GK30 TR oyuncu klavyesini tercih etmenizi sağlayacak sebeplerden sadece birkaçı. Bu oyuncu klavyesinin fiyatı ise 450-500 TL bandında.

msi vigor gk30

GameBooster G69K "Outlander" Rainbow Aydınlatmalı Membrane Oyun Klavyesi 

Konfor düşkünü oyuncular için oyun deneyimini apayrı bir düzeye taşıyacak olan GameBooster klavyesi, Türkçe tuş dizilimi, büyük tuşları ve ergonomik tasarımı ile kolay ve konforlu bir kullanım imkanı sunuyor. Ayrıca renk değiştiren gökkuşağı aydınlatması ile hiçbir zaman sıkıcılaşmıyor. Anti-ghosting teknolojisi ile dizayn edilmiş yapısı, klavyeniz ile yapmak istediklerinizin önünde engel tanımıyor. Bu oyuncu klavyesinin fiyatı ise 150-250 lira bandında.

outlander gamebooster

Rampage KB-RX77 Runner USB Rainbow Aydınlatmalı Q Bilek Destekli Klavye

Gökkuşağı aydınlatması ve bilek desteği ile konfor ve şıklığın aynı anda sunan Rampage KB-RX77 Runner klavye, Türkçe Q tipi dizilime sahip. Multimedya tuşları ve USB girişi ile bilgisayar kullanımınıza hız katacak klavyenin fiyatı ise 200-250 TL civarında.

rampage ucuz oyuncu klavyesi

Preo MG51 Rainbow Aydınlatma Kablolu Türkçe Q Gaming Klavye

Fiyatı uygun olsun ama dayanıklılığıyla da beni etkilesin diyorsanız bu klavye kriterlerinize uygun. Çıkarılabilir tuş takımı, rahat kullanım için özel dizayn edilmiş tuşlar arası mesafesi ile Preo MG51 Rainbow klavye oyuncuya konfor sunmayı da başarıyor. 105 tuşu ve arka aydınlatması ile en ucuz oyuncu klavyeleri arasında yer alan klavyenin fiyatı 100-170 TL bandında seyrediyor.

AOC GK200 RGB Mekanik Hisli Gaming Klavye

Mekanik hisli Türkçe Q dizilimi ile AOC GK200 en ucuz oyun klavyelerinden biri. Multimedya tuşları, arka plan ışıklandırması, numerik tuşlar ve bilek desteği ile birlikte fiyat performans olarak oyunculardan geçer not alıyor. Klavye 400-450 TL arasında piyasada yer alıyor. Klavyeyi kullanan oyuncular ergonomi, malzeme kalitesi ve tuş hassasiyeti konusundaki memnuniyetlerini de belirtiyorlar.

ucuz oyuncu klavyesi