Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Marvel's Spider-Man: Miles Morales
449,10
den başlayan fiyatlarla
Football Manager 2023
599,00
den başlayan fiyatlarla
Victoria 3
190,00
den başlayan fiyatlarla
En Ucuz Oyuncu Bilgisayarı Masaüstü

En Ucuz Oyuncu Bilgisayarı Masaüstü

Her geçen gün oyun kalitesi ve oyunlar için gereken sistem gereksinimleri artarken, bilgisayar piyasası da bu değişime ayak uydurmaktan geri kalmıyor.

Bilgisayar kasası ararken karşımıza çıkan binlerce seçenek arasından hangisinin bizim için en uygun olduğunu seçmek zorlayıcı olabiliyor. Bu yüzden bilgisayar kasası alırken dikkat edilmesi gereken faktörleri ve en ucuz oyuncu bilgisayar kasalarını sizin için derledik.

Oyuncu Bilgisayarı Kasası Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

İşlemci

Bilgisayardaki komut alma, işleme ve aktarma fonksiyonlarından sorumlu olan işlemci, bilgisayar performansını etkileyen önemli faktörlerden biridir. Bilgisayar oyunları veya grafik tabanlı diğer programlar için kullanılan işlemcilerin yüksek hıza ve düşük çekirdek değerine sahip olması tavsiye edilir.

RAM

Bilgisayar sistem hızı büyük ölçüde RAM tercihinize bağlıdır. Yüksek kapasiteli RAM, aynı anda daha fazla uygulamayı çalıştırabilir ve bilgisayarın ‘kasmasını’ önler. Günümüzdeki popular bilgisayar oyunları çoğunlukla 8 GB ile 16 GB RAM gereksinimine sahiptir. İlerleyen süreçte oyun kalitesinin artmasıyla RAM gereksinimlerinin de artacağını düşünürsek, yüksek RAM değerlerini tercih etmek geleceğe de yatırım olacaktır.

Depolama Alanı

Artık SSD modellere erişim hem ekonomik hem de kolaylıkla sağlanabilir bir hal aldı. Türkçe’ye ‘katı hal sürücüsü’ olarak çevirebileceğimiz SSD’ler sabit disklerin yerini alan çok daha hızlı ve güvenilir veri depolama aygıtlarıdır. Oyun bilgisayarları için önerilen SSD değeri 256 GB ve üzeridir.

İçlerinden size en uygun işlemci, RAM ve depolama alanına sahip olanı seçebileceğiniz en ucuz oyuncu bilgisayar kasası önerilerimiz işte şu şekilde,

En Ucuz Oyuncu Bilgisayarı Kasa Modelleri / Hazır Sistemler

Turbox Tx295 i7 3770S Masaüstü Oyun PC Bilgisayarı

Oyuncu kullanımı için özel tasarlanan bilgisayar 3.10 GHz’lik işlemci hızına ve 16 GB RAM’a sahip. SSD değeri ise 256 GB. İşlemci olarak Intel Core i7 kullanan bilgisayar aynı zamanda oyuncular tarafından oldukça beğenilen ekran kartı AMD Radeon R7 240’a sahip. Fiyatı ise 5000-6000 TL arasında değişiyor.

ucuz oyuncu bilgisayarı masaüstü

Dragos DRx488 i5 9400F Oyun Bilgisayarı

Intel Core i5 işlemcili Dragos oyun bilgisayarı 2.90 GHz işlemci hızına ve 8 GB bellek kapasitesine sahip. Diğer modelle benzer şekilde AMD ekran kartlarından Radeon RX 550’yi kullanan bilgisayarın depolama alanı ise 256 GB. Ekran kartı belleği 4 GB olan modelin fiyatı ise 7500 TL civarında.

Sinerji Value Ryzen 3 1200 Oyun Bilgisayarı

Msi tarafından geliştirilen oyun bilgisayarı AMD Ryzen 3 işletim sistemi ve Nvidia GeForce ekran kartı kullanıyor. RAM kapasitesi 8 GB olan modelin depolama alanı ise 240 GB. Fiyatı 9000 TL bandında olan bilgisayarı indirim dönemlerinde veya kampanyalar ile daha uygun fiyatlara bulmak da mümkün.

İzoly K202 i5-750 Oyun Bilgisayarı

Intel Core i5 işlemcili bilgisayar oyuncuların bütün ihtiyaçları dikkate alınarak dizayn edilmiş bilgisayarlardan biri. 3.20 GHz işlemci hızı ve 8 GB RAM belleği  son derece hızlı aksiyon almanıza alan tanırken, aynı anda birden fazla fonksiyon yürütmenizi de sağlıyor. 500 B'lık SSD kapasitesi ile diğer modellere depolama alanı açısından fark atıyor. Ekran kartı olarak 4 GB'lık AMD R7 240 GDDR5 modelini kullanan bilgisayarın fiyatı 4000 TL civarında. 

oyuncu bilgisayarı kasası

Teknobiyotik AMD Ryzen 3 1200 Masaüstü Bilgisayar

AMD Ryzen 3 işletim tipini kullanan Teknobiyotik masaüstü bilgisayar, 8 GB RAM'a, 3.10 GHz işlemci hızına ve Nvidia GeForce ekran kartına sahip. Bilgisayarını toplamak istemeyip her şeyi bir arada bulmayı tercih eden oyuncular için bilgisayar 21.5 inçlik monitörü ile birlikte geliyor. Ürünün fiyatı ise 8000-9000 TL arasında değişiyor. 

hazır sistemler