Kategoriler

Öneriler

Super Animal Royale
Ücretsiz
Danganronpa: Trigger Happy Havoc
31,00
den başlayan fiyatlarla
Crysis® 3
165,65
den başlayan fiyatlarla
En iyi Viking oyunları

En iyi Viking oyunları

Viking teması ile harmanlanmış en iyi oyunları bir araya getiriyoruz. İskandinav kültürüne ilgi duyanlar kendilerini en iyi Viking oyunları ile muhteşem bir maceranın içinde bulacak.

Oyun dünyası zaman zaman dünya tarihine damga vurmuş olan çağlara yöneliyor. Orta Çağ temasına ağırlık veren oyun sektörü son dönemde Viking temasına da değinmeye başladı. Peki, nedir bu Vikingler? Uzaktan göründükleri gibi sempatikler mi yoksa bambaşka bir dünyaları mı var?

Vikingler kimlerdir?
Vikingler, 8 ve 11. yüzyıllar arasında Avrupa'nın kuzeybatısında bir çok ülkeyi fethetti. Korsan kavmi olarak da kaynaklarda geçen Viking'ler, yansıtıldığının aksine tarihte acımasız deniz korsanları olarak geçmektedir. Göçebe bir kavim olan Viking'ler hakkında maalesef ki çok kısıtlı yazılı kaynak vardır.

 

İskandinav kültüründe kendine büyük bir yer bulan Vikingler aslında korsan ve tüccar kavimdir. Yani o karizmatik görünüşlerinin altında birer badass yatıyor. Yılın büyük kısmını denizlerde geçiren Vikingler, 8. ve 11. yüzyıl arasında kuzeybatı Avrupa'da birçok yeri fethetmişlerdir.

 

Denizlerin hakimi olarak da tabi edilen Vikingler'i konu alan en iyi oyunları sizler için bir araya getirdik.

Bu oyunların çoğu maalesef ki zamanında teknolojik yetersizliklerinden dolayı denizler yerine çoğunlukla karada geçiyor. Ancak yine de bu kültürü size dibine kadar sunan bu oyunlara bayılacaksınız.

Vikingleri konu alan en iyi oyunlar

Assassin's Creed Valhalla

Listemize Assassin's Creed Valhalla ile başlamasaydık bizi vururlardı :). Son dönemin en iyi Viking temalı oyunları arasında yer alan Assassin's Creed Valhalla, grafikleri ile oyunculara resmen bir görsel şölen sunuyor. Konuyu işleyiş tarzı ve sinematikleri ile son Assassin's Creed üçlemesinin en iyi oyunu olan Valhalla'da 873'teki Vikingler'in İngiltere istilasının kurgusal bir tarihini anlatılıyor. Oyuncular; her zaman olduğu gibi Suikastçı Kardeşliği ile Tapınak Şövalyeleri arasındaki çatışmanın ortasında kalan bir Viking akıncısın macerasına atılıyor. Serinin bu oyununda Eivor adındaki ana karakterimizi oynuyoruz.

The Banner Saga

The Banner Saga, Stoic tarafından geliştirilen sıra tabanlı strateji türünde Viking temalı oyun olarak karşımıza çıkıyor. Öve öve bitirilemeyen Cyberpunk 2077'den bile daha fazla RPG öğesine sahip olan The Banner Saga doyurucu bir üçlemeden oluşuyor. The Banner Saga, sanatı, hikayeyi ve stratejileri öyle bir harmanlıyor ki kendinizi Viking döneminde buluveriyorsunuz. Oyunda grafik önemli demeyin. Viking temasını seviyorsanız The Banner Saga'ya mutlaka bir şans verin.

The Banner Saga
The Banner Saga
7,34
den başlayan fiyatlarla

Vikings: Wolves of Midgard

Oyun dünyasının kültleşmiş yapımı olan Diablo tarzında Viking oyun oynamak ister misiniz? O zaman sizi Vikings: Wolves of Midgard ile tanıştıralım. İzometrik kamera açısına sahip olan oyunda aşağılık bir klanın Viking reisini canlandırıyoruz. Amacımız klanımızı ayakta tutmak ve büyütmek. Tabii bu öyle göründüğü gibi kolay olmuyor. Türlü türlü düşmanları alt etmek ve mevsim şartlarına karşı taktikler belirlemeniz gerekiyor. Vikings: Wolves of Midgard'a küçük de olsa hayatta kalma temasının dahil edildiğini belirtelim. 

Vikings - Wolves of Midgard
Vikings - Wolves of Midgard
109,00
den başlayan fiyatlarla

Niffelheim

2D platform oyunları günümüzde popülerliğini koruyamasa da bu türde oyunlar üretilmeye devam ediliyor. Niffelheim da bunların en güzel örneklerinden biri. Valhalla'da oradan oraya zıplamak düşmanları kesip biçmek sizi yorduysa sizi Niffelheim'a alalım. Madencilik yaparak ve ağaçları keserek, yemek yapmayı ve iksir yaparak hayatta kalmaya çalıştığınız Niffelheim'da nihai amacınız Valhalla'ya gitmek oluyor. Platform oyunlarını seviyor ve crafting sistemine aşınaysanız Niffelheim'a şans vermenizi tavsiye ediyoruz.

Peki, nedir bu Valhalla?
Valhalla, İskandinav mitolojisinde ölen savaşçıların, Tanrı Odin'in de evi olan Asgard'da gideceği salon olarak tasvir ediliyor. Bu salona öyle elini kolunu sallaya sallaya giremiyorsunuz tabii. Bu mertebeye ulaşmak için tarih yazmanız gerekiyor.

Northgard

Bağımsız yapımcı Shiro Games'in strateji oyunu Northgard, Age of Empires gibi oyunlara özlem duyanların açılığını gideriyor. Oyun, Viking temasının sadece savaş olaylarını değerlendirmekten ziyade, gerçek Viking yaşamını taklit eden bir oyun deneyimi sunuyor. Sadece savaşıp fethetmiyorsunuz. Bunun yerine, klanınıza özen göstermeli ve koşulları dikkate almalısınız. Hava güzel olduğunda tarlanızı ekip biçebilir ve böylece kış aylarında sizi geçindirmek için erzak koyabilirsiniz.

Northgard
Northgard
99,36
den başlayan fiyatlarla