Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Compass of the Destiny: Istanbul
99,59
den başlayan fiyatlarla
Marvel's Spider-Man: Miles Morales
439,00
den başlayan fiyatlarla
Football Manager 2023
699,00
den başlayan fiyatlarla
En İyi Strateji Oyunları

En İyi Strateji Oyunları

Yılların eskitemediği ancak son yıllarda pek karşılaşmadığımız strateji oyunlarına giriş yapıyoruz. Güncel ve hala oynanabilir, taş gibi olan en iyi strateji oyunları burada!

Oyun sektörünün altın çağında yükselişe geçen strateji oyunları, oyuncuları PC başına uzun saatler kitlemeyi başarmıştı. Oyuncuların grafiği ikinci plana ittiği dönemlerde ortaya çıkan strateji oyunları, farklı yapıları ve farklı stratejileri ile birbirlerinden ayrışmayı da başarmıştı. Eskilerden olup da Commandos, Age of Empires ve Civilization serilerini bilmeyenimiz yoktur. Güncel ve yıllar geçmesine rağmen hala taş gibi oynanışa sahip olan en iyi strateji oyunları listemiz ile karşınıza çıkıyoruz.

Age of Empires II: HD Edition

Listemize en çok bilinen ve popüler olan bir strateji oyunu olan Age of Empires ile giriş yapıyoruz. Günümüze uyarlanmış grafikleri ile dikkat çeken Age of Empires II: HD Edition bu sefer online savaşları bizlere sunuyor. Döneminde LAN bağlantısı ile oyuncuların aralarında keyifli dakikalar geçirdiği oyun, multiplayer modu ile bu dönemde bile taş gibi oynanışa sahip olmasıyla öne çıkıyor.

Age of Empires II: Definitive Edition
Age of Empires II: Definitive Edition
199,00
den başlayan fiyatlarla

YORG.io

YORG.io, tedarik zincirleri ve zombiler hakkında eğlenceli bir oyun olarak tanımlanabilir. Amacınız mümkün olduğu kadar uzun süre hayatta kalarak düşman dalgalarına karşı direnmektir. Oyunu gece ve gündüz olarak ikiye ayırabilirsiniz. Gün boyunca güvende olacaksınız, bu yüzden bu zamanı üssünüzü hazırlamak için kullanmalısınız. Üssünüz yok edilirse, oyun biter. Oyunu ne kadar süre oynayabileceğinize dair bir sınır yoktur, ne kadar uzun süre hayatta kalırsanız, liderlik tablosundaki sıranız o kadar yüksek olur.

YORG.io
YORG.io
45,00
den başlayan fiyatlarla

Total War: Three Kingdom

Total War serisinin güncel yapımlarından olan Total War: Three Kingdom, büyük bir sıçrama yaparak karşımıza çıkıyor. Serinin en kapsamlı oyunu olan Total War: Three Kingdom’da Çin’e gidiyoruz. Oyunda diplomasi, ticaret ve savaş üçgeninde kendimizi buluyoruz. Dinamikleri ile sizi içine çeken oyunda yapacağınız her hamle ordunuzun bir sonraki savaşta nasıl davranması gerektiği konusunda büyük önem taşıyor. Hem grafik olsun hem de strateji tabanlı olsun diyorsanız Total War: Three Kingdom tam size göre.

Total War: THREE KINGDOMS
Total War: THREE KINGDOMS
581,58
den başlayan fiyatlarla

XCOM 2

Listemize sıra tabanı ile stratejiyi başarılı bir şekilde harmanlayan XCOM 2 ile devam ediyoruz. XCOM 2’de işler değişiyor. Serinin diğer oyunlarında istila edilen taraf bizken, bu oyunda istila eden taraf biz oluyoruz. İlk savaşın uzaylılar tarafından kazanılması ile XCOM ekibi büyük bir darbe alıyor. Yeniden yapılandırmaya giden XCOM ekibi bu sefer gerillalardan bir ordu topluyor. Gerilla ekibi zorlu arazilerde gizlenerek uzaylıları yani düşmanları pusuya düşürüp alt etmeye çalışıyor. Gerek grafikleri ile olsun gerekse de sıra tabanının vermiş olduğu strateji belirleme öğeleri ile olsun, XCOM 2 modern bir strateji deneyimi vaadediyor.

XCOM® 2
XCOM® 2
71,27
den başlayan fiyatlarla

Civilization VI

Civilization serisi yıllara meydan okumaya devam ediyor. Civilization VI ile en iyiler arasında yer almaya gelen seri, güncel teknolojinin nimetlerinden sonuna kadar yararlanıyor. Daha geniş alanlarda daha fazla orduları aynı anda çarpıştıran Civilization VI, şehir kurma konusunda da oyunculara daha fazla seçenek sunuyor. Oyunda teknoloji araştırma hızını artırmak için yeni bir kıtaya ulaşabiliyor veya özenle seçilmiş birkaç elçiyle birlikte şehirler ile işbirliği yapabiliyorsunuz. Oyunda bonuslara sahip özel bölgeler sayesinde şehir planlama daha da önem kazanıyor. Bonus içeren bölgeleri ele geçirerek, ana ülkenize yatırım kaynağı da yaratabiliyorsunuz. Grafiğin tabiri caizse dibine vuran Civilization VI’ya bir şans vermelisiniz.

Sid Meier's Civilization® VI
Sid Meier's Civilization® VI
171,05
den başlayan fiyatlarla

Anno 1800

Son dönemde yıldızı parlayan Anno 1800, seriyi küllerinden yeniden doğuruyor. Oyunda yer alan savaş ve diplomasi elementleri oyunun yapı taşını oluşturuyor. SimCity ve Tropico gibi oyunları oynayan oyuncuların kolayca alışabileceği Anno 1800’de iki farklı mod yer alıyor. Bu modlardan ilkinde babamızdan kalan borcu devralıyoruz ve sürgün edildiğimiz adada borcumuzu ödemeye çalışıyoruz.

Diğer mod ise Anno’yu Anno mod yapan Sandbox modu. Sandbox modunda farklı ada ülkelerinde kendi şehrimizi kurup diğer devletler ile ticari, diplomasi ve siyasi ilişkiler kuruyoruz. Tabii bu ilişkiler çoğu zaman kağıt üzerinde kalmıyor, savaş alanlarına taşınıyor. Altı doldurulmuş diyalogları, savaş mekanikleri ve grafikleri ile Anno 1800 son yıllarda çıkan en iyi strateji oyunlar arasında yer alıyor.

Tüm strateji oyunlarına buradan ulaşabilirsiniz