Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Resident Evil Village
269,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
En İyi Oyun Klavyesi

En İyi Oyun Klavyesi

Oyunlar için en önemli ekipmanlardan biri olan klavyelerin bizi yarı yolda bırakmamaları için en iyi oyun klavyesi modellerini bulabileceğiniz bir liste yaptık. Ucuz mekanik oyun klavyesi tavsiyeleri, dikkat etmeniz gereken noktaları, en önemli gaming klavye özelliklerini ve fiyatlarını anlatıyoruz.

Oynadığınız oyunlar farketmeksizin herhangi bir oyunu oynarken konfor ile oynamak çok önemlidir. Bu konforun da en büyük sağlayıcıları genelde en iyi oyun klavyeleri oluyor. Elinizi veya kolunuzu yormayan ve sesiyle rahatsız etmeyen gaming klavyeler her zaman biz oyuncuların tercihi oluyorlar. En iyi gaming klavye modelini seçerken de dikkat etmeniz gereken birden çok nokta olduğunu vurgulayarak detaylara geçelim.

Membran Oyuncu Klavye Nedir?

İlk karşılaştığımız ve adını sıkça duyduğumuz membran klavyeler için aslında bildiğimiz ofis klavyeleri diyebiliriz. Bu tip membran klavyelerde tuşlara ne kadar bastığınız (tam/yarı seviyeye kadar) önemli değildir. Membran klavyeler, basma komutunu aldığı anda ekrana yansıtırlar. Fakat şu unutulmasın; bu tipte de yapılan membran oyuncu klavyeleri halihazırda mevcuttur.

Mekanik Gaming Klavye Nedir?

Mekanik klavyeler ise kullanıcıya çok daha direkt geri bildirim sağlar. Membran klavyelerin aksine mekanik klavyeler, barındırdıkları yaylı switchler sayesinde tuşlara ‘ne kadar’ bastığınızı önemlı kılar. Ancak bu tipteki klavyeler çok daha fazla ses çıkarırlar ve görünüş açısından da genelde daha uçuk kaçıklardır.

Kablolu Klavye Mi Kablosuz Mu?

Kablosuz klavyelere kıyasla kablolu klavyeler daha hızlı tepki vermeye eğilimlidirler. O yüzden burada oynadığınız oyun türü belirleyici olacaktır diyebiliriz. Hızlı tepki vermeniz gereken oyunlar oynuyorsanız en ufak bir anın bile önemli olduğunu bilirsiniz. O sebeple kablolu bir klavye alarak gecikme sıkıntısını tamamen ortadan kaldırmış olursunuz. Ancak daha casual bir oyuncuysanız ve minimalist bir masa isterseniz kablosuz klavyeler masanızda her zaman daha şık duracaktır.

En İyi Gaming Klavye Önerisi

HyperX Alloy FPS

hyperx gaming klavye

En kompakt ve hızlı mekanik oyuncu klavyeleri arasında yer alan HyperX Alloy FPS sizi oyunlarda asla yarı yolda bırakmayacak türden. Özellikle birçok mekanik klavyenin aksine sade tasarımı ve ufak boyutu ile minimalist oyuncuların da kalbini çalıyor diyebiliriz. Ayrıca atanabilir makro tuşları ve RGB renk özelleştirmesi olduğunu da söyleyelim. HyperX Alloy FPS mekanik klavye fiyatı ise 800 – 830 TL civarı değişkenlik gösteriyor.

Corsair K68

corsair gaming klavye

Alloy FPS kadar minimalist bir mekanik klavyeden sonra Corsair K68 biraz daha kalıplı bir klavye gibi dursa da işlevsellik açısından çok daha iyi bir performans sergiliyor diyebiliriz. Tabanında bulunan kaydırmaz bantları ve geniş yapısı bileğinizi yaslarken büyük bir konfor sağlıyor. Bunun yanı sıra suya dayanıklılığı ile de öne çıkıyor K68.

Aynı zamanda kendi uygulaması üzerinden RGB renklerini tamamen özelleştirebiliyorsunuz. Yaklaşık 1000Hz tepkime süresine sahip olan bu mekanik oyuncu klavyesinin fiyatı ise 950 – 1000 TL arasında gidip geliyor.

ASUS ROG Strix Scope TKL X802

En iyi oyun klavye modellerinden bir diğeri ise ASUS ROG Strix Scope TKL X802 modelidir. Uzun ömürlü bir kullanım sunan bu arkadaşımız konforlu bilek desteği ile direkt bir adım öne geçiyor bile. Aynı zamanda takıp çıkarabildiğiniz bir kablosu da mevcut.

Boyutu ise ortalama bir mekanik klavyeye göre daha ufak. RGB ışıklandırmaları ve tuşların verdiği hissiyat ise bu klavyeyi bambaşka bir seviyeye çıkarıyor. ASUS ROG Strix Scope TKL X802 fiyatı ise 1000 – 1050 TL civarında değişkenlik gösteriyor.

Logitech G213 Prodigy RGB Gaming Klavye

logitech gaming klavye

Şimdi ise sırada Logitech’in G213 Prodigy RGB klavyesi var. Bu dostumuz 1 kilogram ağırlığında. Diğer çarpıcı özelliklerinden biri ise suya dayanıklı olması. İsterseniz çay dökün, isterseniz kahve. Tabii bu kısım şakadan ibaret. Ciddiye alıp bir şey dökmeyin sakın güzelim klavyeye.

Örgü bir kabloya sahip bu klavye. Bu durum, kolay kolay kablo ezilmesi gibi sorunlarla karşılaşmanızı engelleyip klavyenin ömrünü uzatıyor. Tuş sertliğinin ise gayet yerinde olduğunu söyleyebiliriz. Ne çok sert ne de çok hafif. Tam orta ayarda. İsminden de anlaşılacağı üzere RGB aydınlatma bu en iyi gaming klavye modelinde de mevcut ve çok estetik bir hava sergiliyor. Son olarak fiyatından bahsetmek gerekirse 400 – 550 TL civarı arasında değişiyor. İndirim dönemlerinde daha ucuza almak da elbette mümkün.

SteelSeries Apex Pro

steelseries gaming mekanik klavye

Son olarak en kuvvetli ve yüksek verim alabileceğiniz bir mekanik gaming klavye modeli ile tavsiyelerimizi sonlandıralım. Bu klavyenin yapıldığı materyalin uçak gövdelerinde kullanılan metaller ile aynı olduğunu söyleyelim öncelikle. Ayarlanabilir Omni switch ile tuşlarınızı ne kadar hassasiyet ile aktif edebileceğinizi özelleştirebiliyorsunuz. Ayrıca ortalama bir mekanik klavyeye göre 8 kat daha hızlı tepki süresi ile de oyunlarda asla geri kalmamanızı sağlıyor SteelSeries Apex Pro.

Mıknatıslı bilek desteği bile var bu klavyede. Yani desteğin kırılmasını tamamen engelliyor ve oyun deneyiminizi tamamen pürüzsüz hale getiriyor.

Bu kadar iyi özelliklere sahip bir mekanik oyun klavyesinin fiyatı da bir o kadar iyi. SteelSeries Apex Pro fiyatı 2100 – 2500 TL arasında, platformdan platforma değişkenlik gösteriyor.

Bu Gaming Klavyeler ile Hangi Oyunlar İyi Gider

Counter-Strike Global Offensive

Counter-Strike: Global Offensive
Counter-Strike: Global Offensive
Ücretsiz

Battlefield 1

Battlefield 1 ™
Battlefield 1 ™
46,30
den başlayan fiyatlarla

Rainbow Six Siege

Tom Clancy's Rainbow Six® Siege
Tom Clancy's Rainbow Six® Siege
35,60
den başlayan fiyatlarla

Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2
Red Dead Redemption 2
180,26
den başlayan fiyatlarla

Valorant

Valorant
Valorant
Ücretsiz

League of Legends

League of Legends
League of Legends
Ücretsiz

DOTA 2

Dota 2
Dota 2
Ücretsiz