Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
178,98
den başlayan fiyatlarla
Palworld
463,37
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
741,58
den başlayan fiyatlarla
En İyi Multiplayer Korku Oyunları

En İyi Multiplayer Korku Oyunları

Günümüzde birçok farklı korku oyunu bulunuyor. Bu oyunlardan bazıları sadece tek başınıza oynanabiliyor. Bazı oyunlar da arkadaşlarınızla veya tanımadığınız insanlarla birlikte oynanabiliyor. Biz de bu içeriğimizde en iyi online korku oyunlarını bir araya getiriyoruz.

En iyi online korku oyunları isimli koleksiyonumuzda ise o tip çok oyunculu oyunlara değineceğiz. 1'den fazla oyuncunun buluştuğu bu video oyunlarında bakalım en çok kimler korkacak?

Left 4 Dead 2

Hiç eskimeyen bir Valve efsanesi Left 4 Dead serisini bilmeyen yoktur. Arkadaşlarınız ile beraber oynayabileceğiniz Co-Op korku türünde bir oyun kendisi. Sabahtan akşama kadar binlerce zombinin kafasını patlatıp stres atabilir, bazen de onlara yem olabilirsiniz. O yüzden her zaman birbirinizin arkasını kollamanız gerekebilir.

Left 4 Dead 2
Left 4 Dead 2
178,98
den başlayan fiyatlarla

en iyi co op korku oyunları

Phasmophobia

Phasmophobia ilk çıktığı andan itibaren hem dil desteği hem de hikayesi ile oyunculardan pozitif tepkiler toplamaya başlamıştı. Arkadaşlarınızla korkudan kahkahalara boğulacağınız, kimin gerçek dost olduğunu direkt belli eden efsane bir korku oyunu deneyimi arıyorsanız Phasmophobia aradığınız kritlerlere en uygun seçeneklerden biridir. Birden fazla bölüm seçeneği ve zorlayıcı görevleri ile tek oturuşta bitirilebilecek bir oyun da değil, saatlerce sürecek bir korku serüvenine kendinizi hazırlayın derim. 

Phasmophobia
Phasmophobia
240,80
den başlayan fiyatlarla

Oyunda korku unsuru olduğu kadar gerilim hissi de bayağı yüksek. Eğer seviye atlamak veya para kazanmak istiyorsanız kenardan köşeden dolanarak oyunda ilerleyemiyorsunuz. Korktuğunuz şeylerin üzerin gitmeniz ve arkadaşlarınızla iyi bir strateji içinde çalışmanız gerekiyor. Oyundaki temel amacınız, terk edilmiş mekanları gezip buralarda saklanan hayaletleri ortaya çıkarmak ve hangi tür olduklarına dair bir günce tutmak. 

Lenovo IdeaPad Gaming 3 | AMD
Lenovo IdeaPad Gaming 3 | AMD

AMD Ryzen 5 6600H

8GB RAM

NVIDIA GeForce RTX 3050

16 inç WQXGA Ekran

Sizi yerinizden hoplatacak bir korku deneyimi için kapı gıcırtısından rüzgar hışırtısına kadar bütün sesleri duymanız ve kendinizi atmosferin içinde hissetmeniz gerekir. Legion H500 Pro 7.1 hassas ses ayarları sayesinde arkadaşlarınızla paylaştığınız bu korku deneyimini en üst düzeye taşıyacak.

phasmophobia steam

Hunt: Showdown

Hunt: Showdown, temelinde kesinlikle bir korku oyunu değil. Kendisi daha çok hayatta kalmaya yöneliyor ama oyunun atmosferi, teması, sessizliği ve sürekli olarak yükselen gerilimi, ciddi anlamda korku yaratabiliyor. Sadece oyunun içerisindeki varlıklara karşı korku beslemiyorsunuz, aynı zamanda diğer oyunculara rastlamak da korkutucu olabiliyor. Hunt: Showdown oyununda diğer oyuncular sizi öldürebiliyor ve ganimetlerinizi alıp, kaçabiliyor. Bazı oyuncular da diğerleri ile iş birliği yapıp, korkunun üstesinden gelmeye çalışıyor.

en iyi multiplayer co op oyunlar

Hunt: Showdown
Hunt: Showdown
205,26
den başlayan fiyatlarla

Oyunda iyi ses kasmak da çok önemli. Hayatta kalabilmeniz için çevrenizi iyi dinlemeniz ve size doğru atılan her adımı duymanız gerekiyor. Ancak bu şekilde hayatta kalabiliyorsunuz. Burada da güçlü performansı ve size çevrenizdeki karıncaların sesini bile iletebilecek güçte olan Legion H300 yardımınıza koşuyor.

Cry of Fear

Oyunun başlangıcında karakterimiz hakkında sadece depresif ve psikolojik sorunları olan bir birey olduğunu öğreniyoruz. Geçirdiğimiz araba kazasının ardından uyandığımızda, telefonumuza gelen bir mesaj bizi dehşet verici yaratıklar ve ortamlarla dolu bir maceranın içine çekiyor. Oyundaki amacımız kazadan sonra bilinçsiz kaldığımız sürede şehrimize neler olduğunu anlamaya çalışmak. Bunun da tek yolu oldukça ürkütücü ve gerilim dolu bir dizi görevi tamamlamaktan geçiyor. 

Cry of Fear
Cry of Fear
Ücretsiz

Oyunun grafikleri ve ses tasarımı da oldukça başarılı. Arkadaşlarınızla kaliteli bir korku oyunu deneyimi yaşamak istiyorsanız, ücretsiz olarak direkt oynamaya başlayabileceğiniz Cry of Fear sizi oldukça eğlendirecektir. Yine de intihar, depresyon gibi hassas konuları işlemesi ve bol bol jump-scare kullanması üzerine sizi uyarmış olalım. 

cry of fear steam

Dead by Daylight

Klasik Amerikan korku filmlerini bilirsiniz: Bir grup genç, bir katilden kurtulmaya çalışırlar. İşte bu da bu konunun oyuna dönüştürülmüş hali. Ortada bir katilimiz (oyuncu) var ve diğer 4 oyuncu da bu katilden tuzaklara yakalanmadan kaçmaya çalışıyor. Ancak filmlerdekinden çok daha büyük bir gerginlik yaşatıyor bu oyun. Belki de Dead by Daylight'ın en iyi yönü de bu olabilir.

en iyi multiplayer korku oyunları

Oyunda öylesine fazla yeni içerik var ki her geçen gün oyunun kitlesi daha da büyüyor. Sürekli aktif tutulan bu oyun bu konuda gerçekten çok başarılı. Önümüzdeki yıllarda da geliştirici ekip oyuna yeni karakterler, yeni katiller, yeni haritalar ve daha farklı oyun modları eklemeye devam edecek gibi duruyor.

Unfortunate Spacemen

Among Us oyununa benzer yapısı ile dikkat çeken Unfortunate Spacemen, birinci şahıs bakış açısına sahip bir korku ve hayatta kalma oyunu. Bu oyunda, aynı Among Us yapıtında olduğu gibi bir oyuncu düşman oluyor, geriye kalan herkes de işlerini halletmeye çalışıyor. Düşman olan oyuncu, canavara dönüşüp, diğer oyuncuları avlayabiliyor. Among Us oyununda pek korku hissetmiyorsunuz; sanat tasarımı ve kamera açısı filan buna çok izin vermiyor ama Unfortunate Spacemen, zaman zaman oldukça korkunç bir video oyunu olabiliyor.

en iyi co op korku oyunları

Unfortunate Spacemen
Unfortunate Spacemen
Ücretsiz

The Dark Pictures Anthology

The Dark Pictures Anthology: Man of Medan ve The Dark Pictures Anthology: Little Hope oyunları da arkadaşınız ile birlikte oynayıp, korkabileceğiniz türde. Yalnız, bu iki oyunda da hikaye ve hikaye anlatımı öne çıkıyor. Sizler, karakterinizi yönlendirip, seçimler yapıyorsunuz. Yaptığınız seçimler ise oyunun geneli haricinde birbirinizi de etkileyebiliyor. Mesela, bazı bölümlerde arkadaşınızın canı, sizin elinizde olabiliyor. Doğru seçimler yapmadığınız taktirde kendisi ölebiliyor ve farklı bir karakter ile yola devam edebiliyor. Tabii dikkat etmezseniz eğlenceniz pek uzun sürmüyor.

en iyi korku oyunları

The Dark Pictures Anthology: Little Hope
200,62
den başlayan fiyatlarla
The Dark Pictures Anthology: Man of Medan
200,62
den başlayan fiyatlarla

In Silence

Piyasada aslında 5v1 şeklinde çalışan bolca farklı oyun bulunuyor. In Silence da o oyunlardan bir tanesi. Bu oyunda, 5 farklı oyuncu kaçmaya çalışırken, 1 oyuncu da canavar oluyor ve diğerlerini avlamaya çalışıyor. Yalnız, canavar olan oyuncu pek de iyi göremiyor. Kendisi yolunu sadece çıkan seslerle bulabiliyor. Bu yüzden de hayatta kalmaya çalışan oyuncuların olabildiğince sessiz kalması gerekiyor ama tabii sessiz bir şekilde de koskoca haritadan kaçmak pek kolay olmuyor. Eğer arkadaş grubunuz ile oynayacak eğlenceli bir oyun arıyorsanız, In Silence oyununa bir göz atabilirsiniz.

In Silence

In Silence
In Silence
32,00
den başlayan fiyatlarla

The Blackout Club

The Blackout Club isimli video oyununda oyuncular, bir grup genci kontrol ediyor olacak. Bu gençler, rastgele zamanlarda bayılıyorlar ve hiç bilmedikleri yerlerde uyanıyorlar. Bu gençlerin aileleri ve polisler ise konuya ilgisiz kalırken, tüm gizemi gençlerin çözmesi gerekiyor. The Blackout Club oyununun evrenindeki tehlikelere karşı tam olarak savaş açamıyorsunuz; henüz çok genç olduğunuz için silah kullanmıyorsunuz ama ona karşı oyunda bolca farklı ekipman bulunuyor. Bu ekipmanlar aracılığı ile olaylardan kanıtlar toplayıp, dünyaya yaymaya çalışıyorsunuz.

The Blackout Club

The Blackout Club
The Blackout Club
927,05
den başlayan fiyatlarla

Resident Evil 5

Resident Evil serisi yavaş yavaş kendisini korku ve hayatta kalma temasından uzaklaştırıp, aksiyona yönelmeye başladığı zamanlar, karşımıza ilk çıkan video oyunlarından bir tanesi Resident Evil 5 olmuştu. Arkadaşınız ile birlikte oynayabileceğiniz bu oyun, her şeye rağmen içerisinde bolca korku dolu bölüme sahipti. Ayrıca bu oyunun 1'den fazla kişi ile oynanması da Resident Evil serisinin ana oyunlarında çok sık gördüğümüz bir şey değildi. Bu yüzden, Resident Evil 5 oyununan bahsetmeden, en iyi çoklu oyunculu korku oyunları yazımıza başlamamız mümkün olmazdı.

en iyi co op korku oyunları

Resident Evil 5
Resident Evil 5
136,43
den başlayan fiyatlarla