En İyi Multiplayer Korku Oyunları

En İyi Multiplayer Korku Oyunları

Günümüzde birçok farklı korku oyunu bulunuyor. Bu oyunlardan bazıları sadece tek başınıza oynanabiliyor. Bazı oyunlar da arkadaşlarınızla veya tanımadığınız insanlarla birlikte oynanabiliyor.

En iyi multiplayer korku oyunları isimli koleksiyonumuzda ise o tip çok oyunculu oyunlara değineceğiz. 1'den fazla oyuncunun buluştuğu bu video oyunlarında bakalım en çok kimler korkacak?

Resident Evil 5

Resident Evil serisi yavaş yavaş kendisini korku ve hayatta kalma temasından uzaklaştırıp, aksiyona yönelmeye başladığı zamanlar, karşımıza ilk çıkan video oyunlarından bir tanesi Resident Evil 5 olmuştu. Arkadaşınız ile birlikte oynayabileceğiniz bu oyun, her şeye rağmen içerisinde bolca korku dolu bölüme sahipti. Ayrıca bu oyunun 1'den fazla kişi ile oynanması da Resident Evil serisinin ana oyunlarında çok sık gördüğümüz bir şey değildi. Bu yüzden, Resident Evil 5 oyununan bahsetmeden, en iyi çoklu oyunculu korku oyunları yazımıza başlamamız mümkün olmazdı.

Resident Evil 5

Resident Evil 5
Resident Evil 5

Hunt: Showdown

Hunt: Showdown, temelinde kesinlikle bir korku oyunu değil. Kendisi daha çok hayatta kalmaya yöneliyor ama oyunun atmosferi, teması, sessizliği ve sürekli olarak yükselen gerilimi, ciddi anlamda korku yaratabiliyor. Sadece oyunun içerisindeki varlıklara karşı korku beslemiyorsunuz, aynı zamanda diğer oyunculara rastlamak da korkutucu olabiliyor. Hunt: Showdown oyununda diğer oyuncular sizi öldürebiliyor ve ganimetlerinizi alıp, kaçabiliyor. Bazı oyuncular da diğerleri ile iş birliği yapıp, korkunun üstesinden gelmeye çalışıyor.

The Dark Pictures Anthology

Hunt: Showdown
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla

Unfortunate Spacemen

Among Us oyununa benzer yapısı ile dikkat çeken Unfortunate Spacemen, birinci şahıs bakış açısına sahip bir korku ve hayatta kalma oyunu. Bu oyunda, aynı Among Us yapıtında olduğu gibi bir oyuncu düşman oluyor, geriye kalan herkes de işlerini halletmeye çalışıyor. Düşman olan oyuncu, canavara dönüşüp, diğer oyuncuları avlayabiliyor. Among Us oyununda pek korku hissetmiyorsunuz; sanat tasarımı ve kamera açısı filan buna çok izin vermiyor ama Unfortunate Spacemen, zaman zaman oldukça korkunç bir video oyunu olabiliyor.

Unfortunate Spacemen

Unfortunate Spacemen
Unfortunate Spacemen
Ücretsiz

The Dark Pictures Anthology

The Dark Pictures Anthology: Man of Medan ve The Dark Pictures Anthology: Little Hope oyunları da arkadaşınız ile birlikte oynayıp, korkabileceğiniz türde. Yalnız, bu iki oyunda da hikaye ve hikaye anlatımı öne çıkıyor. Sizler, karakterinizi yönlendirip, seçimler yapıyorsunuz. Yaptığınız seçimler ise oyunun geneli haricinde birbirinizi de etkileyebiliyor. Mesela, bazı bölümlerde arkadaşınızın canı, sizin elinizde olabiliyor. Doğru seçimler yapmadığınız taktirde kendisi ölebiliyor ve farklı bir karakter ile yola devam edebiliyor. Tabii dikkat etmezseniz eğlenceniz pek uzun sürmüyor.

The Dark Pictures Anthology: Little Hope
149,00
den başlayan fiyatlarla
The Dark Pictures Anthology: Man of Medan
149,00
den başlayan fiyatlarla

In Silence

Piyasada aslında 5v1 şeklinde çalışan bolca farklı oyun bulunuyor. In Silence da o oyunlardan bir tanesi. Bu oyunda, 5 farklı oyuncu kaçmaya çalışırken, 1 oyuncu da canavar oluyor ve diğerlerini avlamaya çalışıyor. Yalnız, canavar olan oyuncu pek de iyi göremiyor. Kendisi yolunu sadece çıkan seslerle bulabiliyor. Bu yüzden de hayatta kalmaya çalışan oyuncuların olabildiğince sessiz kalması gerekiyor ama tabii sessiz bir şekilde de koskoca haritadan kaçmak pek kolay olmuyor. Eğer arkadaş grubunuz ile oynayacak eğlenceli bir oyun arıyorsanız, In Silence oyununa bir göz atabilirsiniz.

In Silence

In Silence
In Silence
23,49
den başlayan fiyatlarla

The Blackout Club

The Blackout Club isimli video oyununda oyuncular, bir grup genci kontrol ediyor olacak. Bu gençler, rastgele zamanlarda bayılıyorlar ve hiç bilmedikleri yerlerde uyanıyorlar. Bu gençlerin aileleri ve polisler ise konuya ilgisiz kalırken, tüm gizemi gençlerin çözmesi gerekiyor. The Blackout Club oyununun evrenindeki tehlikelere karşı tam olarak savaş açamıyorsunuz; henüz çok genç olduğunuz için silah kullanmıyorsunuz ama ona karşı oyunda bolca farklı ekipman bulunuyor. Bu ekipmanlar aracılığı ile olaylardan kanıtlar toplayıp, dünyaya yaymaya çalışıyorsunuz.

The Blackout Club

The Blackout Club
The Blackout Club