Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Compass of the Destiny: Istanbul
99,59
den başlayan fiyatlarla
Marvel's Spider-Man: Miles Morales
439,12
den başlayan fiyatlarla
Football Manager 2023
699,00
den başlayan fiyatlarla
En İyi Fortnite Taktikleri

En İyi Fortnite Taktikleri

Fortnite, hayatta kalmaya çalıştığınız, loot sisteminin olduğu ve loot yaparken ölüm kalım savaşı verdiğiniz bir “Battle Royale” oyun türüdür. Eğer bu tür de ki oyunlar çok fazla ilginizi çekiyorsa bu oyun sizin için güzel bir tercih olacaktır. Bu yazımızda Fortnite oyunun inceleyeceğiz.

Fortnite oyununa yeni başladıysanız eğer, hızlı hareket etmeye alışmanız gerekecektir. Çünkü siz daha sağa sola dönemeden, oyunun uzmanı olmuş bir oyuncu gözünü bile kırpmadan sizi oyundan eleyebilir. Bu durumdan kaçınmak ve en azından kendinizi savunabilmek için savaşa hemen atılmak yerine, hızlı hareket edip loot yapmanız gerekecek. Yoksa oyunda sinir krizleri geçirmeniz garanti olacaktır. Elbette ki yeni başladığınız için ilk başlarda silahları merak edip bakacaksınız ama bunu da yaparken hızlı hareket etmeye özen göstermeniz gerekecek. Sonuç olarak Fortnite = Hız demek. Fortnite bunu oyuna eklediği itemleri ile de çok güzel bir biçimde belli etmektedir. İtemlerinizi de koyacağınız alanları ayarlardan özelleştirerek oyunda daha seri hareket etmeyi sağlayabilirsiniz. Bu ayarları elinize uygun olacak şekilde ayarlarsanız daha da rahat edecekseniz.

Fortnite
Fortnite
Ücretsiz

Hep Yüksekte Kal

Savaş sırasında asla rakiple aynı hiza da olmamalısınız her zaman rakipten yukarıda olmaya çalışın ve eğiminize dikkat edin. Eğer oldu da rakip sizi aşağıdayken fark ettiyse ve size doğru geliyorsa, kaç. Zırhını bas ve yükseklere doğru kaç. Siz yükseğe kaçtığınızda rakip aşağıda kalacak ve siz yukarıdan vurduğunuz için kendisi de aşağıdan vuramayacağı için sizin yanınıza gelmeye çalışacaktır. İşte o sırada rakibimizi nakavt etmiş olacağız. Tabi kullandığınız silah da bu konuda oldukça önemli. Örneğin SMG kullanabilirsiniz. O an kullanmamanız gereken silah ise Klasik Pompalı olacaktır. Sakın bununla bu taktiği denemeye çalışmayın. Çünkü siz vurduktan sonra o şarjör dolana kadar muhtemelen çoktan ölmüş olacaksınız.

Peki, hem rakip, hem de biz yukarıda olursak ve durumlar eşit olursa ne olacak. Bu durumda aslında eşitlik olamayacağını ikimizden birinin fark edemesek de dezavantajlı bir konumda olduğunu fark etmemiz gerekecek. Diyelim ki biz dezavantajlıyız önümüzde siper alabileceğimiz bir blok yok o zaman olduğumuz yerden blok alabileceğimiz bir yere hızlıca geçip ki bu blok aşağıda da olabilir yine de ateş etmeye devam etmemiz gerekecek.

fortnite strateji

Açıya Odaklan

Oyunu oynarken yapmamanız gereken diğer önemli hata ise tek bir açıya odaklanmak olacaktır. Oyun güzel, grafikler iyi neden tek bir açıya odaklanıyorsunuz ki? Etrafınıza bakın. Sağınıza, solunuza, arkanıza ve önünüze. Sürekli etrafı inceleyin. Zaten incelerken aslında rakibinizi çok hızlı bir şekilde görecek ve ona göre hareket edeceksiniz ama bunun için tek bir açıya odaklanmayı bırakmanız gerekecek. Diğer bir hata ise dümdüz koşmak olacaktır. Siz sakin sakin manzaranın tadını çıkararak ilerlerken rakip sizi çoktan fark etmiş ve işinizi bitirmiş olabilir. Bunu önlemek için oyun boyunca çocuklar gibi zıplayarak etrafta koşmanız gerekecek. Bu şekilde zırhınız hasar görmeden ve fazla hasar almadan oradan kaçabilir ya da daha rahat bir şekilde savaşabilirsiniz. Her gördüğünüz rakiple de anında savaşa girmenize gerek yok.

Bir diğer önemli taktik, Fornite oynamaya uygun bir cihazının olması. Eğer saldırının ortasında bilgisayarın kastığı için oyundan atılıyorsan, hangi taktiği denersen dene nafile. O yüzden oyuncuları düşünerek tasarlanmış, fiyat performans harikası bir ürünle tanışma vaktin geldi... Vatan'a özel kaçırılmayacak fırsat ile MSi GF63 Thin seni bekliyor:

MSI GF63 THIN
MSI GF63 THIN

Intel 11.Nesil Core i7

16 GB (2x8GB) RAM

2.3 GHz Turbo Boost 4.6 GHz

NVIDIA RTX3050 Max-Q

fortnite taktikleri

Sabırlı Ol

Doğru an çok önemli, doğru zamanı sabırla beklemelisiniz. Alan sınırı size yaklaştığında hemen heyecan yapıp ortalara gitmeyin. Bırakın rakipleriniz önden gitsin ve birbirlerini yesinler. Sükûnet ve sabır en önemli silahınız olacaktır. Bırakın mavi alan dibinizde dursun eğer olurda çok açıktaysanız zaten sakın ağaç arkasına saklanmayın. Klasik “Battle Royale” oyunlarında olan çimlere pusma taktiğini uygulayın. Unutmayın çimlere saklanmak rakibiniz şahin gözlü değilse en iyi olasılık olacaktır.