En İyi Bulmaca Oyunları

En İyi Bulmaca Oyunları

Aksiyon, macera, rol yapma, spor, yarış, simülasyon, strateji derken bulmaca oyunları çok geride kaldı. Aslında video oyunu dünyasında oldukça etkileyici bulmaca oyunları bulunuyor ve bu oyunlardan bazılarını da en iyi bulmaca oyunları yazımız aracılığı ile sizlere sunuyoruz.

Portal & Portal 2

Valve, Portal ile oyunculara muhteşem bir bulmaca oyunu deneyimi yaşattı. Aperture isimli bir bilim laboratuvarında geçen bu video oyununda tekli oyunculu temelli bir deneyim sunuluyor ve oyuncuların farklı bulmacalar çözerek, bölüm bölüm ilerlemesi gerekiyor. Tabii bu sırada belli bir hikaye de anlatılıyor. Eğer bulmacanın ciddi anlamda öne çıktığı ama içerisinde aynı zamanda platform ögeleri de bulunduran muhteşem bir video oyunu arıyorsanız, Portal sizi bekliyor.

Portal
Portal
18,50
den başlayan fiyatlarla

Portal 2 ise ilk oyunda yaşatılmış olan deneyimi bambaşka bir seviyeye çıkartıyor. Öncelikle, serinin ikinci oyununda sadece tekli oyunculu değil, eşli oyunculu bir deneyim de sunuluyor. Yani, yine bulmacanın yoğunluğunu koruduğu bu platform ögeleri de bulunduran Portal 2 oyununu arkadaşınızla birlikte de oldukça eğlenceli bir şekilde oynayabiliyorsunuz. Bu arada, devam oyununda çok daha fazla geliştirilmiş fizikler ve fizik temelli daha fazla bulmaca da bulunuyor.

Portal 2
Portal 2
18,50
den başlayan fiyatlarla

The Room, The Room Two, The Room Three, The Room 4: Old Sins & The Room VR: A Dark Matter

Portal gibi popüler olan bir başka bulmaca serisi de The Room olarak geçiyor. Portal, bulmaca ile platform ögelerini birleştiriyordu. The Room serisinde, özellikle de ilk oyunun içerisinde bulmaca ile macera ögeleri birleşiyor. Bazı ipuçlarını takip ederek ilerlemeye çalıştığımız bu oyunda, birbirinden farklı mekanların içerisinde, oldukça benzersiz bulmacalar çözüyoruz ve bir gizeme ışık tutmaya çalışıyoruz.

The Room
The Room
10,00
den başlayan fiyatlarla

The Room Two ise ilk oyunda sunulmuş olan macerayı devam ettiriyor. Bu oyunda yine bazı izleri takip ederek benzersiz bulmacaları çözmeye çalışıyoruz ama The Room Two, bu sefer bulmacaların üzerine daha çok gidiyor ve neredeyse ilk oyunu hiçbir şekilde tekrar etmemeye çalışıyor. Böylece de oldukça kaliteli bir devam oyunu sunulmuş oluyor. Eğer ilk oyundan memnun kaldıysanız, ikincisini de mutlaka oynamalısınız.

The Room Two
The Room Two
10,00
den başlayan fiyatlarla

The Room Three, yine bir devam oyunu olarak oyuncuların karşısına çıkıyor. Bu oyunda da aynı mantık kullanılıyor. Yani, bazı izleri takip ederek bulmacaları çözüyoruz, gizemi aydınlatıyoruz ve macerayı tamamlıyoruz. Bu oyunda, Zanaatkar adı verilen kişilerin sınavlarından da geçmeye çalışıyoruz. Ayrıca, ilk ve ikinci oyuna göre The Room Three oyununda fizik temelli bulmacalar da ciddi anlamda geliştirilmiş bir şekilde karşımıza çıkıyor.

The Room Three
The Room Three
11,50
den başlayan fiyatlarla

The Room 4: Old Sins, bizleri bir bebek evine götürüyor. Yine oldukça üzücü bir hikaye ile karşı karşıya kaldığımız bu bulmaca ve macera oyununda, bu sefer sadece bulmacalar değil, oyunun görselliği de iyileştiriliyor. Geliştirici ekip, özellikle The Room 4: Old Sins oyununda ışıklandırmaların ve doku kaplamalarının üzerine gidiyor. Bulmacalar da geliştiriliyor ve böylece oyuncuların The Room serisinde sevdiği oynanış, başarılı bir şekilde devam ettirilmiş oluyor.

The Room 4: Old Sins
The Room 4: Old Sins
16,50
den başlayan fiyatlarla

The Room serisinden oynayabileceğiniz son oyun ise The Room VR: A Dark Matter. Adından da tahmin edebileceğiniz üzere bu oyun sadece sanal gerçekçilik ortamında oynanabiliyor. The Room VR: A Dark Matter, serinin önceki mantığını devam ettiriyor. Bulmacalar geliştiriliyor ve sanal gerçekçilik teknolojisi için bu sefer görselliğin ve karakter hareketlerinin üzerine daha da fazla gidiliyor. Eğer sanal gerçekçilik başlığınız varsa ve türü seviyorsanız, bu oyuna bir göz atmalısınız.

The Room VR: A Dark Matter
The Room VR: A Dark Matter
50,00
den başlayan fiyatlarla

Baba is You

Dilerseniz artık The Room serisine mola verelim. Portal ve The Room haricinde oynayabileceğiniz bir başka kaliteli bulmaca oyunu da Baba is You. Bu oyunda, oyunun kurallarını bazı bloklar belirliyor ve sizler de o bloklar ile etkileşime geçebiliyorsunuz, onları manipüle edebiliyorsunuz ve bu sayede bulmacaların üstesinden gelebiliyorsunuz. Görselliğe önem vermiyorsanız, sadece güzel bir bulmaca oyunu arıyorsanız, Baba is You şimdi sizi bekliyor.

Baba Is You
Baba Is You
25,00
den başlayan fiyatlarla