Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Compass of the Destiny: Istanbul
99,59
den başlayan fiyatlarla
Marvel's Spider-Man: Miles Morales
439,12
den başlayan fiyatlarla
Football Manager 2023
699,00
den başlayan fiyatlarla
En İyi Apex Legends Mobile Taktikleri

En İyi Apex Legends Mobile Taktikleri

Apex Legends Mobile, çevrimiçi battle royale deneyimini mobil cihazlarınızdan ulaşılabilir hale getirdi. Temelde diğer konsollordan ve PC’den alışık olduğumuz Apex Legends’a benzese de, mobil sürümün orijinal oyundan farklıları da oldukça fazla.

Hedefiniz hala ayakta kalan son oyuncu ya da takım olarak girdiğiniz maçları kazanmak. Bu içeriğimizde Apex Legends Mobile’de kısa sürede ustalaşmak isteyenler için en temel taktik ve stratejileri derledik.

En Sağlam Apex Legends Mobile Taktikleri

  1. Ne yaptığını iyi bil
  2. Doğu Kahramanı seç
  3. Orta seviye ganimetlere yönel
  4. Takımına sadık kal
  5. Geri çekilebilirsin
  6. Hatalarından ders çıkar

Ne Yaptığını İyi Bil

Kulağa her ne kadar bariz gelse de, bir oyunu iyi oynamanın yolu öncelikle oyunu nasıl oynayacağını bilmekten geçiyor. Oyunun nasıl oynandığını bilirsen, karakterlerin yeteneklerini, silahların özelliklerini, haritaları ve kendi tarzını tanırsan kısa süre içinde oyuna yeni başlayan ve kafası karaşık oyunculara fark atacağın kesin. Eğer oyuna ilk defa giriyorsan, Apex Legends Mobile Nasıl Oynanır? Içeriğimize de göz atabilirsin.

Doğru Kahramanı Seç

Apex Legends Mobile’da her karakterin özel yetenekleri ve kişilikleri var. Senin oyun tarzına en yakın olanı seçerek, kahramanın ile mükemmel uyumu yakalayabilirsin. Şifacı mı olmak istiyorsun tank mı? Yakın dövüş mü tercih ediyorsun uzak menzili mi? Deneme yanılma yoluyla keşfedebileceğin gibi, karakter özelliklerini ve yeteneklerini okuyarak da hangi kahraman ile daha iyi savaşacağına karar verebilirsin. Tabii ki bu konuda da seni yardımsız bırakmadık, karakterlerin hikayelerini ve yeteneklerini tek tek açıklayan bir Apex Legends Mobile Kahraman Rehberi hazırladık.

apex legends mobile taktikleri

Orta Seviye Ganimet

Daha kolay hayatta kalabilmek için, yüksek seviyeli ganimet alanlarını gözden çıkarıp orta seviyede yerlere inmek en mantıklı karar olabilir. Oyundaki ganimetlerin nadirlik düzeyini renk kodlarıyla anlamak oldukça kolay. Normal ganimetler beyaz, nadir parçalar mavi, epikler mor, efsaneler altın ve ebedi ögeler turuncu renkte gösteriliyor.

Apex Legends Mobile
Apex Legends Mobile
Ücretsiz

En yüksek düzeyi değil ortalarda bir yeri hedeflerseniz, maçın başındaki çatışma ortamını engelleyebilir ve diğer takımlar birbirine girerken siz sinsice ganimet toplayabilirsiniz. Aynı zamanda yağmalama, hareket etme ve düşmanlarla başa çıkma hakkında gelişmeniz gerektiğini düşünüyorsanız, bu alanlar size alıştırma yapma imkanı da sunacaktır.

Bu Bir Takım Oyunu

Takımınıza sadık kalmanız çok önemli. İster arkadaşlarınızla, ister rastgele oyuncularla oynayın, iletişim kurmanın ve sadakatin ne kadar önemli olduğunu unutmayın. Böylece düşseniz bile size kaldıracak ekip arkadaşlarına sahip olabilirsiniz. Karakter seçiminden maç esnasındaki stratejiye kadar, birbiriyle uyum içerisinde hareket eden bir takımın karşısında durabilecek hiçbir güç yoktur.

Geri Çekilebilirsin

Savaşta hayatta kalmak için her şey mübahtır, buna ara sıra geri çekilmek de dahil. Eğer hasar aldıysan ve toparlanman gerekiyorsa, ekip arkadaşların güçsüz düştüyse, ya da daha iyi bir strateji kurmanız gerekiyorsa defansa geçip hiç olmadığın kadar güçlü bir şekilde sahalara dönebilirsin. Çoğu durumda kaçmak, ölmekten iyidir.

apex mobile taktik

Hatalarından Öğren

Her ne kadar mobil oyun için fazla derin bir taktik gibi görünse de, hatalarından ders almayı bilmen gerek. Başarısız olmak muhtemeldir ve oyuna ilk başladığında her şeyi kusursuz yapman büyük ihtimalle mümkün olmayacak. Çok mu agresif oynadın, pasif mi kaldın, karakter seçimin mi yanlıştı? Her zaman bir sonraki maçta daha doğru kararlar alabilirsin. Deneme yanılma ile kendine en uygun oynayış tarzını belirleyeceksin.

Çoğu zaman, becerin her geçen maçta artacaktır. Özellikle düşman yetenekleriyle nasıl başa çıkacağını öğrendikçe ve oyunda daha çok zaman geçirdikçe daha iyi olacaksın.