Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Marvel's Spider-Man: Miles Morales
449,10
den başlayan fiyatlarla
Football Manager 2023
599,00
den başlayan fiyatlarla
Victoria 3
190,00
den başlayan fiyatlarla
En Büyük Dosya Boyutlu Oyunlar

En Büyük Dosya Boyutlu Oyunlar

Bir oyunun haritası, hikayesi, görsel kalitesi ve oyun kalitesini etkileyen farklı özellikler oyunun boyutunda önemli değişikliklere yol açabiliyor. Bu nedenle büyük haritalı, uzun hikayeli, dünyasında çok fazla detay olan ya da interaktif oynanış deneyimi sunan oyunlar oldukça büyük dosya boyutlarına sahip olabiliyor.

Depolama alanı benim için sıkıntı değil diyen oyuncular için bu koleksiyonumuzda en büyük dosya boyutlu oyunlardan bazılarını listeledik.

Deus Ex: Mankind Divided

2016’da çıktığında Deus Ex: Mankind Divided oyuncular tarafından oldukça büyük ilgi toplamıştı. Çünkü rol yapma oyunları ile oyunu kişiselleştirme özgürlüğünü birlikte sunan az oyundan biriydi. Bu nedenle 77 GB’lık dosya boyutuna rağmen çoğu oyuncunun tercih ettiği bir birinci şahıs rol yapma oyunu haline geldi.

deus ex mankind divided boyut

Deus Ex: Human Revolution’dan iki sene sonrasını konu alan oyunda ana karakter olan Adam Jensen ve vücudundaki yeni modifikasyonlar ile aksiyon dolu bir hikayeye başlıyoruz. Oyunun amacı ise modifikasyonları olan insanları dışlayan ve onlardan kurtulmak isteyen bir toplumun içinde hayatta kalmak ve kendi türünü savunmaya devam etmek.

Deus Ex: Mankind Divided
Deus Ex: Mankind Divided
74,99
den başlayan fiyatlarla

Middle Earth: Shadow of War

Shadow of War, Middle Earth serisinin önceki oyunu olan Shadow of Mordor’un devamını konu alıyor. Oyunun devasa açık dünyasının her köşesinde zorlayıcı düşmanlar bulunuyor. Harita boyutu dosya boyutuna da yansıyan oyun 95 GB’lık yer kaplıyor.

shadow of war boyut

Oyunda bir elf lordu olan Celebrimbor ile asker Talion ana karakter olarak karşımıza çıkıyor. Bu karakterleri Shadow of Mordor’dan zaten tanıyoruz. Oyundaki Nemesis sistemi sayesinde, Orta Dünya’daki ırklarla olan ilişkinizi kendiniz kontrol edebiliyorsunuz. Bazı ırkların üzerinde hakimiyet kurarak ya da onlarla yandaş olarak, farklı savaşlarda siz destek olmalarını sağlayabiliyorsunuz.

Middle-earth™: Shadow of War™
Middle-earth™: Shadow of War™
61,00
den başlayan fiyatlarla

Bilgisayarınıza orta dünyayı sığdırmak zor olabilir. Hem tarihi hem de büyüklüğü ile epey geniş bir dünya. Bilgisayarınızı yormak istemezseniz bu devasa dünyayı cebinize bile sığdırabilirsiniz. Seagate Firecuda Gaming Hub ile Shadow of War ve bunun gibi yüzlerce oyunu bu diske sığdırabilir ve oyunlarınızı yanınızda taşıyabilirsiniz.

Daha somut bir örnek vermek gerekirse: 16 TB depolama alanı ile bu diske tam 172 tane Middle Earth: Shadow of War sığdırabilirsiniz.

Firecuda Gaming Hub
Firecuda Gaming Hub

16 TB'a Kadar Depolama

RGB LED Aydınlatma

USB-C ve USB-A Bağlantı Noktası

Call Of Duty: Modern Warfare

231 GB’lık dosya boyutu ile Call of Duty: Modern Warfare daha oyunu oynamaya başlamadan şok etmeyi başarıyor. Oyunun kendisi ise gerçeğe yakınlığı, grafik ve doku kalitesi, ses dünyasının detaylı dizaynı ile oyuncudan beğeni toplamaya devam ediyor.

yüksek boyutlara sahip oyunlar

Oyunda bir CIA subayı olarak British SAS Birlikleri ile işbirliği yapmanız, bu işbirliğinin sonucunda Urzikistan’I işgal eden Rusya’ya karşı ayaklanan bir grubu durdurmak için göreve gidiyorsunuz. Bu serüvende Özel Harekat modları, yan görevler ve çok oyunculu modlar ile soluksuz bir askeri mücadele oyuncuyu bekliyor.

Call of Duty® 4: Modern Warfare®
Call of Duty® 4: Modern Warfare®
49,00
den başlayan fiyatlarla

Borderlands 3

Serinin üçüncü oyunu olan Borderlands 3, teknik hatalarına ragmen oyuncular tarafından oldukça sevilerek şimdiye kadar en çok satılan Borderlands oyunu oldu. İlk olarak 75 GB ile gelen oyun, DLC’ler ve sezonluk yenilikler ile 116 GB’a kadar çıkabiliyor. Birinci şahıs nişancı oyunu olan Borderlands 3’te tek oyunculu veya dört kişiye kadar çok oyunculu modlar bulunuyor.

borderlands 3 boyutu

Yetenek Ağacı’nı kullanarak kazanılan puanları ve atlanan seviyeleri istediğiniz yönde gelişerek kullanmak da mümkün. Önceki oyunlardan farklı olarak Borderlands 3’te oynayabileceğiniz 4 farklı karakter de mevcut, Amara, Moze, Zane ve FL4K. Hepsinin kendine ait hikayeleri ve yetenekleri var. Oyun hikayesini keşfetmenin yanı sıra farklı karakterlerle oyunu deneyimlemek Borderlands 3’ten alınan keyfi arttırıyor.

Borderlands 3
Borderlands 3
131,67
den başlayan fiyatlarla

Final Fantasy XV

Temelde 85 GB olan Final Fantasy XV, ek çözünürlük dosyaları da eklendiğinde 148 GB’a kadar yer kaplayabiliyor. Açık dünya olan Final Fantasy serisinin bu oyununda Kingdom Hearts gibi diğer oyunlardan alışkın olduğumuz bir aksiyon tabanlı savaş sistemi de mevcut. Oyun hem mekanikleri, hem grafikleri hem de hikayesi ile oyuncuyu etkilemeyi başarıyor. Final Fantasy XV kurgusal bir evren olan Eos’ta geçiyor.

yüksek boyutlu oyunlar

Oyunun ana kahramanı Noctis Lucis, Eos’ta düşman imparatorluk Nilfheim tarafından yönetilmeyen tek toprak olan Lucis Krallığı’nın varisidir. İçinde bulunduğu diplomatik süreçler sırasında Eos’un geleceğine dair büyük tehditler fark etmeye başlayan Noctis Lucis, kıyamet gerçekleşmeden Eos’u kurtarmak için bir maceraya atılıyor.

FINAL FANTASY XV WINDOWS EDITION
FINAL FANTASY XV WINDOWS EDITION
160,00
den başlayan fiyatlarla