Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Marvel's Spider-Man: Miles Morales
312,90
den başlayan fiyatlarla
Football Manager 2023
599,00
den başlayan fiyatlarla
Victoria 3
219,12
den başlayan fiyatlarla
Elden Ring En İyi Büyüler

Elden Ring En İyi Büyüler

Büyüler Elden Ring oyununda oyuncuların çeşitli saldırı, savunma ve destek işlevlerini yerine getirmek için karanlık sanatları canlandırdığı bir savaş mekaniği olarak karşımıza çıkıyor.

Elemental büyüler, Healing büyüleri ve Support Based (desteğe dayalı) büyüler hem karakterimizi hem de düşmanlarımızı etkileyebilecekler. Bu yazımızda oyunda bulunan bütün büyüleri inceleyeceğiz. 

Kısıtlamalar

Sorceries (büyücülük) yapmak için bir Staff (asa) kuşanmış olmalısınız veya Incantations gerçekleştirmek için Sacred Seal’a sahip olmalısınız. Büyücülük yapmak ve Incantations kullanmak FP tüketecektir. Bu yüzden dikkatli kullanmanız gerekmekte. Flask kullanmaktan ziyade, Cerulean Teardrop Scarab’ları bulup avlayarak veya düşman gruplarını öldürerek de FP barınızı yeniden doldurabilirsiniz. Aynı zamanda kaç tane Incantation ve büyücülük yapacağınız Memory Slot sayısına bağlı olarak değişiklik gösterecek.

ELDEN RING
ELDEN RING
599,00
den başlayan fiyatlarla

Sorcery Spells

Yazı boyunca sürekli büyücülük olarak kullandım çünkü oyuncular olarak aşina olduğumuz bir terim Sorcery. Büyüleri yapabilmeniz için bir Staff kuşanmış olmanız gerekmekte. Kapalı Ağ testinde karşımıza çıkan toplamda 7 adet büyü var. Çoğunluğu Sorceress Sellen’den ikmal edilebilecek bu büyülerin hepsini tek tek inceliyor olacağız.

elden ring en iyi büyüler

Glintstone Pebble

Bu büyüyü uzak menzilden düşmanlara saldıran saldırgan büyü mermileri üretmek için kullanacağız. Enchanted Knight sınıfının ana büyüsü olarak kullanabiliyoruz. Aynı zamanda Limgrave alanında bulunan Sorceress Sellen’den 300 rün karşılığında satın alınabilecek. Kullanım başına 7 FP harcayacak. Sadece bir adet Memory Slot dolduracak ve kullanabilmek adına 10 intelligence isteyecek. Büyü hasarı vuracak kullanım hızı gayet hızlı olacak.

Glintstone Stars

Düşmanlara menzilli saldırı yapabilen 3 adet saldırgan sihirli mermi üretmek için bu büyüyü kullanacağız. Sorceress Sellen’den 400 rün karşılığında satın alınabilir olacak. Kullanım başına 14 FP harcayacak olan bu büyü 13 intelligence’a ihtiyaç duyacak ve sadece bir adet Memory Slot yer kaplayacak. Kullanma hızı yeteri kadar hızlı olacak.

Glintstone Arc

Birden fazla rakibe hasar veren saldırgan bir yatay dalga oluşturmak için bu büyüyü kullanabileceğiz. Teardrop Scarab üzerinden düşürebileceğimiz bir büyü olacak. Ancak dikkat edin bu Scarab’i öldürmek isterken hain Giant Scarab pususuna düşebilirsiniz. Büyü hasarı verecek bu büyüyü kullanmak için 13 intelligence’a sahip olmanız gerekiyor. Sadece bir adet Memory Slot yer kaplayacak olan bu büyü kullanım başına 10 FP harcayacak. Ortalam bir uzaklıktan atılabilecek ve dalgalar yavaş sayılmayacak bir hızda hareket edecekler.

Legion 5
Legion 5

AMD Ryzen™ 7 5800H mobil işlemciye kadar

NVIDIA® GeForce RTX™ 3070'e kadar grafik kartı

15" FHD ekran

Carian Piercer

İleri doğru fırlayan saldırgan bir sihirli kılıç yaratmak için kullanılacak. Enchanted Knight sınıfının temel büyülerinden biri olacak. 12 FP harcayıp size bir adet Memory Slot’a bedel olacak. 

Kullanmak için 15 intelligence isteyecek ve büyü hasarı verecek. Tatmin edici bir mesafeden kullanılabilecek ve hızlı bir şekilde yapılacak. 

Meteorite

Gökten 3 adet saldırgan göktaşı düşmesini sağlayacak olan havalı görünüşlü bir büyü. Sorceress Sellen’den 600 rün karşılığında satın alınabilir olacak. 30 FP gibi ortalama bir harcaması olacak ancak yine de bir adet Memory Slot kullanacak. Büyü hasarı vuracak olan bu büyümüz kullanmak için 16 intelligence isteyecek. Çok uzun bir kullanım mesafesi olsa da bunun karşılığında göktaşlarının gelme süresi uzun sürecek.

Briars of Sin

Karakterinizi orta büyüklükte bir alanda çevreleyen Thorns of Blood ile çevreleyecek. Sorceress Sellen’den 400 rün karşılığı satın alınabilir olan bu büyümüz sadece 9 FP harcayacak. 11 intelligence isteyerek, büyü hasarı vuracak ve sadece bir adet Memory Slot kullanacak.

Magic Bubble

Çok yavaş bir şekilde ilerleyen ve patlayan 9 adet küçük sihirli baloncuk üretmek için bu büyüyü kullanacaksınız. Kullanım başına 12 FP harcayacak olan büyü Sorceress Sellen’den 400 rün karşılığında satın alınabilecek ve bir adet Memory Slot kaplayacak. Hem kullanımı yavaş olacak hem de baloncukların hareket hızı çok yavaş olacak ancak sadece 10 intelligence isteyecek. Baloncukların daha uzun mesafe kat edebilmesi için daha uzun süre odaklanmamız gerekiyor. 

Incantations 

Incantation’lar çok çeşitli saldırgan etkisi olan büyülerdir. Bir Incantation oluşturmak için Sacred Seal kuşanmış olmanız gerekmekte. Kapalı Ağ testinde 11 adet Incantation büyüsü gördük ve şimdi sizlerle hepsini mercek altına alıyor olacağız. 

elden ring büyüler

Urgent Heal

Az miktarda bir sağlığınız hızlı bir şekilde arttırmak için kullanılan bir büyü. Limgrave alanında bulunan Murkwater Catacombs bölgesinde yer alan bir cesedi talan ederek ulaşabilirsiniz. 16 FP harcayan bu büyüyü kullanmak için 6 faith’e sahip olmanız gerekmekte. Sadece bir adet Memory Slot harcayan büyünün kullanım hızı gayet yüksek aynı zamanda hareket halinde de kullanabiliyorsunuz.

Heal

Adı üstünde ortalama miktarda canınızı yenileyecek olan bir büyü. Prophet sınıfının başlangıç büyüsü olacak ve Gatekeeper Gostoc’tan 400 rün karşılığında satın alınabilecek. 12 faith isteyecek ve kullanım başına 32 FP harcayacak. Ortalama seviyede  FP harcıyor olsa bile sadece bir adet Memory Slot’unuza mal olacak.  Her şeyi gibi kullanma hızıda ortalama bir seviyede olacak.

Cure Poison

Bu büyüyü zehirlendiğiniz zaman ondan kurtulmak için kullanacaksınız. Limgrave alanında bulunan Dissenter’s Cave bölgesinde bulunan bir cesedi talan ederek ulaşabileceğiniz gibi Seaside Ruins bölgesinde bulunan Teardrop Scarab üstünden de bu büyüyü düşürebilirsiniz. Kullanmak için 8 faith’e sahip olmanız gerekmekte ve kullanım başına 7 FP harcıyor. Eğer zehirlenmemişseniz bir işe yaramıyor ve hareket ederkende kullanabiliyorsunuz. Sadece bir adet Memory Slot harcıyor.

Rejection

Düşmanları sizden uzaklaştıran bir şok dalgası yaratmak için bu büyüyü kullanmak savaş alanında size alan sağlayacak. Limgrave alanında bulunan Stormfoot Catacombs bölgesinde keşfedilmek için sizleri bekleyen bu büyü kullanmak için 10 faith ve 9 FP’ye ihtiyaç duyuyor olacak. Bunun yanında kullanım hızı hızlı olacak ve 360 derece etrafınızda gerçekleşecek. Sadece bir Memory Slot harcayacak olması sevindirici haber.

elden ring büyüler

Litany of Proper Death

Holy Hasar veren saldırgan bir ışık yaması oluşturmak için kullanılacak. Stormhill alanında bulunan Scavenger’s Shack bölgesinde platformun yanında uzanan bir bedenden toplayacaksınız. 17 FP harcayan bu büyü sadece bir adet Memory Slot harcayacak ve Holy hasar verecek. Hızlıca kullanılabilecek ayrıca ölümsüz düşmanların kemiklerini toplamalarına engel olacak. Büyük bir alana etki ediyor olan bu alan büyüsünü kullanmak için 15 faith’e ihtiyacınız olacak.

Oh, Flame!

Bunun Türkçesini yazmam lazım. Ah, Alev’ büyüsü ellerinizde saldırgan alevler oluşturmak için kullanılacak ve adı sanırım elimiz yandığından dolayı bu şekilde. Karakterin elini yakan bir büyü koyarsan bu ismi koyman gerekir güzel seçim. Limgrave alanında bulunan Stormfoot Catacombs bölgesinde alev atan ilk makinenin arkasında bulabilirsiniz. Tabi önce yanmazsanız. Karakterin elini gerçekten fazla yakmış olacak ki ihtiyaç duyduğu her şey çok az. Sadece 8 faith lazım ve kullanım başına 10 FP harcıyor. Bir adet Memory Slot harcıyor çok kısıtlı bir kullanım alanı var çünkü aslında büyüyü elinize yapıyorsunuz. 

Feast Upon Flame

Ateş topu oluşturmak ve onu fırlatarak saldırmak elimizi yakmaktan daha mantıklı olduğu için bu büyü de oyunda yer almakta. Limgrave alanında bulunan Church of Dragon Communion bölgesindeki Teardrop Scarab üstünden düşecek. 14 FP harcayacak olan bu büyüyü kullanmak için 12 Fatih’e ihtiyacımız olacak ve büyümüz Alev Hasarı verecek. Sadece bir adet Memory Slot harcayacak ve hızlı bir şekilde kullanılabilecek. 

Beast Claw

İleriye doğru hareket eden ve hasar veren beş adet saldırı dalgası oluşturacak olan bir büyü. Prophet sınıfının başlangıç büyülerinden biri olacak aynı zamanda Gatekeeper Gostoc’tan 500 rün karşılığında satın alınabilecek. 10 faith’e ihtiyaç duyan bu büyü bir adet Memory Slot harcayacak ve kullanım başına sizden 8 FP götürecek. Ortalama bir alandan büyüyü gerçekleştirebilirsiniz ancak bunu su savaşlarında kullanamazsınız. Su savaşı derken suyun içinde yaptığımız savaşlar…

The Flame of Frenzy

İleriye doğru ilerleyerek giden ve birden fazla saldırı alevi oluşturan bir büyü. Nomadic Merchant’tan 500 rün karşılığında satın alınabilir olacak. 16 FP harcayıp bir Memory Slot’a ihtiyaç duyacak. Ateş Hasarı veren bu büyüyü kullanmak için 12 faith’e sahip olmanız gerekmekte. Eğer şarj ederseniz daha fazla sayıda alev göndereceksiniz. 

Greyoll’s Roar

Düşmanları zayıflatan ve saldırı güçlerini geçici olarak azaltan geniş bir etki alanına sahip bir kükreme büyüsü.  Limgrave alanında bulunan Church of Dragon Communion bölgesinde Flying Dragon Agheel’i alt ettikten sonra alabileceksiniz. Bu kadar zor alındığı için ve düşmana bir hasara azaltması uyguladığı için fazla güçlü bir büyü olarak sayabiliriz. Sonuç olarak da 15 intelligence ve bir Memory Slot istese bile kullanım başına 85 FP harcayacak. Bu yüzden dikkatli kullanmak gerekiyor. Büyü yavaş bir şekilde gerçekleştiriliyor.

Dragonfire

Oyunda neden her şeyin isminde dragon veya fire var diye düşünürken karşımıza iki kelimeyide barındıran bu büyü çıkıyor. Bazen George R.R. Martin’in yapımda görev aldığını unutuyorum ancak bu isimler hatırlatıyor. Umarım oyunda karanlıktan anlaşılmayan savaşlara girmeyiz… Bu büyü saldırgan alevler yayan bir ejderha kafası oluşturmak için kullanılıyor. Acilen bunu kullanmalısınız. Champion sınıfının başlangıç büyüsü ve aynı zamanda Church of Dragon Communion bölgesinde bulunabilir. 28 FP harcıyor ve sadece 12 faith istiyor.

ELDEN RING
ELDEN RING
599,00
den başlayan fiyatlarla

Bayağı büyük bir kullanım alanı var. Ateş saçmaya devam etmek için düğmeye basılı tutmanız yeterli. Şimdi gelelim asıl büyük olaya. Bu büyünün adı havalı, kullanım alanı yüksek, hızlıca kullanılabiliyor peki neden sadece 28 FP ve 12 faith istiyor? Çünkü iki adet Memory Slot harcayan tek büyümüz kendisi. Eğer bu büyü iki adet Memory Slot kullanmasaydı tam olarak 18 kere gereksiz bir şekilde “bir adet Memory Slot kullanıyor” yazmış olacaktım.