Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Marvel's Spider-Man: Miles Morales
312,90
den başlayan fiyatlarla
Football Manager 2023
599,00
den başlayan fiyatlarla
Victoria 3
219,12
den başlayan fiyatlarla
Elden Ring At Sürme ve At üstünde Savaş Mekanikleri

Elden Ring At Sürme ve At üstünde Savaş Mekanikleri

Torrent, Spirit Steed, Elden Ring’de üstüne binerek gezeceğimiz binek olarak karşımıza çıkacak. Spirit Steed, karakterimizin gitmek istediği yerlere ulaşmasına yardımcı olacak bir ata bindiğimiz bir seyahat şekli.

Aynı zamanda bu hayvanımızı eşyalarımızı depolamak içinde kullanabileceğiz. Belki de en önemli ve merak edilen şey ise hayvan üstünde combata girebilecek olmamız. 

Spirit Steed bir ata benziyor. Beyaz Melina’nın ortaya çıkardığı mavi enerjiden yaratılmış yelleri ve boynuzu var. 

ELDEN RING
ELDEN RING
599,00
den başlayan fiyatlarla

Torrent (Spirit Steed) Nasıl Alınır?

Aslında oyunda çok önemli bir mekanik olduğun için yapımcılarımız Torrent’i açmayı oyuncular için çok kolay bir hale getirmişler. Torrent’i açabilmek için haritanın herhangi bir yerinden 3 tane Sites of Grace bulmanız gerekiyor. Bu alanlar Dark Souls oyunlarından da bilenlerimizin olduğu (bu oyunu çok bekleyenler arasındaysanız zaten Dark Souls’u ezbere biliyorsunuzdur diye tahmin ediyorum). Bonfire gibi olacaklar. Bazıları ise Fast Travel (hızlı seyahat) için kullanabileceğimiz noktalar olacak.

Elden Ring torrent nasıl alınır

Üç Grace'i bulduktan sonra Torrent’imize kavuşacağız. Son Grace’i bulduktan sonra Melina bize özel bir Spirit Steed Whistle verecek. Bu bizim anahtar öğelerimizden biri olacak ve bunu Torrent’i çağırmak ve ondan inmek için kullanacağız. Şu anlık tek kötü haber ise co-op ve PvP modlarında şimdilik Torrent’i kullanamayacağımız olması. Şu anda zaten çok gerekli gibi görünmese de oyun çıktığında hep beraber göreceğiz.

Elden Ring’in en ince detayına kadar uğraşılmış mekaniklerinin keyfini çıkarabilmek için sağlam bir ekipmana ihtiyacınız var.  Oyun kasmadan, bütün görselliği ve dinamiğiyle bu deneyimi yaşamak istiyorsanız size Lenovo Ideacentre Gaming 5’i önerebiliriz. Intel Core i5 işletim sistemi ve NVIDIA GeForce RTX 3060 ekran kartı ile, bu bilgisayar oyunda karşınıza çıkan bütün boss’lardan daha canavar.

Lenovo Ideacentre Gaming 5 | AMD
Lenovo Ideacentre Gaming 5 | AMD

AMD Ryzen 5 5600g

16GB RAM

GTX 1660 Super

512GB SSD

Torrent ile Platformlardan Zıplamak

Bu mekanik ilk duyurulduğunda çoğumuz heyecana kapılmışızdır. Kapalı Beta testine katılan oyuncular mekaniği test etme şansını şimdiden buldular. Dövüşleri kolaylaştıracağını düşündüğüm ve üstünde combata girebileceğimiz bu mekaniği hepinizin kullanmasını öneririm. Atınızı savaş dışındaykende gezmek için çağırabilirsiniz ve aynı zamanda yüksek alanlara çıkmak için zıplama gücünü kullanabilirsiniz. Bazı yerlerde mavi bir girdap olarak karşımıza çıkacak platformlar olacak haritamızda. 

elden ring at sürme

Bunların üstüne çıkarak havaya zıplayabilecek ve yüksek alanlara çıkabileceksiniz. İneceğiniz yerlere düştüğünüzde herhangi bir hasar almadığınızı da eklemek istiyorum. Paylaşılan videolar ve bilgilerden sonra bildiğiniz gibi açık dünyamız gerçekten büyük. Bu kadar geniş mesafeleri hızlı gezebilmek için Atımız ciddi şekilde yardımcı olacaktır. Atınızı dünyayı keşfetmek için çağırabilirsiniz ve bunu yaptıktan sonra altınızda biriken mavi enerji oluştukça hızla yukarıya zıplayabileceksiniz. Ayrıca saldırılardan kaçmak içinde ileri doğru atılma mekaniğini kullanabilirsiniz. Aynı şekilde çift zıplayarak dağlara çıkabilirsiniz. Yeraltı mezarları, küçük zindanlar ve eski zindanlar hariç haritanın her yerinde çağırabileceğimiz Atımız oyun için çok önemli olacağa benziyor.

At Üstünde Savaşmak

Torrent’in benim için en güzel özelliği ise onun üstünde savaşabilecek olmamız. Çünkü at üstünde savaş sizlere farklı aksiyon imkanları sunuyor olacak ve güzel bir mekanik olarak karşımıza çıkacak. At üstündeyken silahlarımızın farklı hareketleri de olacak.

Kameramızı atın ilerlediği yönden bağımsız olarak kullanabilecek olmamız da bir başka güzel bir detay. Bu da farklı yerlere nişan alarak menzilli saldırı gerçekleştirebilmemize olanak sağlayacak.

Elden ring torrent

At Üstünde Büyü 

Eğer at üstünde büyü yaparsanız atınızın hızı biraz azalacaktır. Bu kadar avantajı olması onu fazla güçlü yaptığı için ufak bir zayıflatması da olacak. Bazı düşmanları isteseniz bile bu şekilde patates edemeyeceksiniz çünkü bazen karşısında atsız durmak sizi daha avantajlı kılacak. Buna örnek verecek olursak atımız ilerlemek için çok fazla açık alana ihtiyaç duyacak ancak her zaman dövüşlerde bu kadar geniş alanlarda savaşmıyor olacağız. Eğer fazla hasar alırsanız attan düşecek ve bir süreliğine daha fazla hasar alacaksınız.

Bunlar dışında düşmanlarınız da bazen atlı düşmanlar ile de karşılaşacağız. Daha yavaş saldırıları olan büyük düşmanlara karşı at üstünde savaşmak şu an için daha kolay gözüküyor. At üstünde saldırıların gecikme süresi olacağı için zamanlamayı iyi ayarlamak zorundayız. Eğer bir düşmanın yanında çok uzun süre durursanız sizi atınızdan düşürecektir. Eğer bir grubun arasında kalırsanız atta olduğunuza pişman olacaksınız.

Elden ring at üstünde savaş

Menzilli düşmanlara doğru hızla koşarak hareket edip onları kuşatırsanız onların saldırılarından kaçınma ihtimaliniz artacaktır. Hızlı düşmanlara karşı ise hedef almanız çok zor olacak ve isabet oranınız ciddi anlamda düşecektir. Bu yüzden aslında atı hangi savaşta nasıl kullanacağınıza çok dikkat etmeniz gerekmekte.

ELDEN RING
ELDEN RING
599,00
den başlayan fiyatlarla

Bir düşmana karşı at size çok büyük bir avantaj sağlasa bile başka bir düşmana karşı sizin en büyük düşmanınız belki de atınız olacaktır. Açık dünya “boss”ları ile de at üstünde savaşabileceksiniz bu konuda bir kısıtlama yok.

Atınız hasar alırsa “Rowa Berries” ile hazırlayacağınız “Rowa Raisins” ile onu iyileştirebilirsiniz. Eğer savaş sırasında ölürsen sizde bir süre yere düşecek ve sersemleyeceksiniz. Bir boss savaşında değilseniz onu genel olarak hızla yeniden çağırabiliyorsunuz.