Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

God of War
329,00
den başlayan fiyatlarla
FOR HONOR™
29,25
den başlayan fiyatlarla
Sid Meier's Civilization® VI
32,85
den başlayan fiyatlarla
Eğlencenin Ötesinde Öğretici Olan Oyunlar

Eğlencenin Ötesinde Öğretici Olan Oyunlar

Her video oyununun sadece eğlence sunması gerekmez. Bazı yapıtlar, eğlencenin yanında oyuncuları eğitmek için de kullanılabilir. Aslında bunu net olarak becerebilen oyun sayısı da oldukça azdır.

Eğlencenin ötesinde öğretici olan oyunlar yazımız aracılığı ile de bahsettiğimiz başarılı ve öğretici olan video oyunlarına odaklanacağız. Bakalım video oyunları bize ciddi ciddi neler öğretebiliyormuş?

PC Building Simulator

Bilgisayarda oyun oynamayı seven herkes, er ya da geç bilgisayar toplamayı öğrenmelidir. Eğer bilgisayar toplamak size çok riskli bir iş gibi geliyorsa, tamamen gerçek bilgisayar parçalarını bulunduran ve gerçekçi bir şekilde işleyen PC Building Simulator oyununa bir göz atabilirsiniz. Bu oyun size tamamen sıfırdan bilgisayar toplamayı öğretmeyecektir ama en azından konu hakkında ciddi bir deneyim kazanmanızı sağlayacaktır. Ayrıca kendisi eğlenceli bir oyun da.

PC Building simulator oyun

PC Building Simulator
PC Building Simulator
12,80
den başlayan fiyatlarla

Rocksmith 2014 Edition - Remastered

Klasik gitar, elektro gitar veya bas gitar öğrenmek istiyorsanız, hiçbir şey bilmiyorsanız bile Rocksmith 2014 Edition - Remastered oyununa başlayabilirsiniz. Tamamen sıfırdan, gitarınızda çalabileceğiniz parçalar öğretebilen bu oyun, içerisinde bazı temel dersleri de bulunduruyor. Ayrıca, halihazırda gitar çalmayı bilen kişiler de bu oyunu yeni şarkılar öğrenmek için rahatlıkla kullanabilir. Rocksmith 2014 Edition - Remastered, gitar çalan herkese hitap ediyor.

Rocksmith 14 edition

Rocksmith® 2014 Edition - Remastered
Rocksmith® 2014 Edition - Remastered
51,99
den başlayan fiyatlarla

while True learn()

while True learn(), kesinlikle benzersiz bir video oyunu. Belki de böyle bir yapıtı bir daha asla göremeyeceğiz; while True learn(), makine öğrenimi ve ilgili teknolojilerin nasıl çalıştığını, mantıksal düşünmeyi, kodlamayı, yeni konseptler üzerinden kod yazmayı ve çok daha fazlasını öğretiyor. Ayrıca bu oyun sadece öğrenenlere değil, öğretmenlere de hitap ediyor. Eğer kod yazmaya meraknız varsa, her şeye bu video oyunu ile başlayabilirsiniz.

while true learn() oyun inceleme

while True: learn()
while True: learn()

WolfQuest Anniversary Edition

Bir başka eğitici ve öğretici olan video oyunu ise WolfQuest Anniversary Edition. Bu oyun, Amerika Birleşik Devletleri içerisindeki Yellowstone National Park içerisinde geçiyor ve oyunculara gerçekçi bir ekolojik simülasyonda kurtların yaşamını gösteriyor. Bir kurt olarak hayatta kalmayı, yaşamayı, avlanmayı, kendi bölgelerinizi belli etmeyi, hatta aile kurmayı bile öğrenebiliyorsunuz. Eğer yabani kurtların nasıl yaşadığını merak ediyorsanız, bu oyun tam size göre.

Wolfquest anniversary edition

WolfQuest: Anniversary Edition
WolfQuest: Anniversary Edition
32,00
den başlayan fiyatlarla

Rover Mechanic Simulator

Bugüne kadar Mars'a gönderilmiş olan tüm keşif araçlarını oldukça detaylı ve gerçekçi bir şekilde içerisinde bulunduran Rover Mechanic Simulator, bizlere o araçların tamirini ve bakımını öğretiyor. Spirit ve Opportunity gibi bilinen ve popüler olan keşif araçlarını içerisinde bulunduran bu oyun, özellikle bahsi geçen teknolojilere merak duyan oyunculara hitap ediyor. Bir video oyunı olarak da Rover Mechanic Simulator, sizi en iyi mühendis yapmaya çalışıyor.

Rover mechanic simulator oyun

Rover Mechanic Simulator
Rover Mechanic Simulator
20,50
den başlayan fiyatlarla