Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

死寂(Deathly Stillness)
Ücretsiz
Aragami 2
57,00
den başlayan fiyatlarla
Aragami
31,00
den başlayan fiyatlarla
Dying Light 2 Stay Human ve Dying Light Serisi

Dying Light 2 Stay Human ve Dying Light Serisi

Dying Light 2 Stay Human, Techland tarafından geliştirilen ve piyasaya sürülecek olan bir hayatta kalma, korku, aksiyon ve rol yapma oyunudur.

Dying Light 2 Ne Zaman Çıkacak?

Oyun; PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X ve Xbox Series S için piyasaya sürülecek. 2015 senesinde piyasaya sürülen orijinal Dying Light oyununun devamı olan bu yapıtın 7 Aralık 2021'de çıkışını gerçekleştirmesi planlanıyor.

Dying Light 2 Konusu

Dying Light 2 Stay Human; açık dünya, birinci şahıs, zombi ve kıyamet temalı bir aksiyon ve rol yapma oyunudur. Dying Light oyunundan 15 yıl sonra, çeşitli parkur becerileri ile donatılmış Aiden Caldwell (Jonah Scott) adlı yeni bir kahramanın başrol oynadığı bir yapıttır. Oyuncular, şehirde hızlı bir şekilde gezinmek için çıkıntılara tırmanma, kayma, kenarlardan atlama ve duvar koşusu gibi eylemleri gerçekleştirebilir. Daha akıcı bir serbest koşu deneyimi sunmak için 3000'den fazla parkur animasyonu olduğu doğrulandı. Kanca ve yamaç paraşütü gibi araçlar da şehirde geçişe yardımcı oluyor.

dying light 2 konusu 

Aiden, düşüşünü kırmak için zombileri de kullanabilir. Oyun, çoğunlukla yakın dövüş tabanlıdır ve dövüşlerin çoğu yakın dövüş silahlarını kullanır. Yakın dövüş silahlarının sınırlı bir ömrü vardır ve oyuncu bunları savaşta kullandıkça bozulacaktır. Arbalet, av tüfeği ve mızrak gibi uzun menzilli silahlar da kullanılabilir. Silahlar, zanaat parçaları için silahları parçalayarak bulunabilecek farklı planlar ve bileşenlerle yükseltilebilir. Aiden, enfeksiyon nedeniyle insanüstü becerileri de kullanabilir. Yeni zombiler de oyuna eklenmiştir. İlk oyunda olduğu gibi, zombiler güneş ışığına maruz kaldıklarında yavaşlar, ancak geceleri daha agresif ve düşmanca olurlar.

Dying Light 2 Stay Human
349,00
den başlayan fiyatlarla
Dying Light
40,97
den başlayan fiyatlarla

Büyük Bir Açık Dünya

Oyun, oyuncuların özgürce keşfedebileceği Avrupa'da geçen devasa bir kentsel açık dünya olan The City'de geçiyor. Orijinal oyundan dört kat daha büyük olan harita, yedi ayrı bölgeye ayrılmıştır ve her birinin kendi simge yapıları ve konumları vardır. Şehri keşfederken, oyuncular yeni eşyalar ve silahlar yapmak için farklı hurda ve kaynakları toplayabilirler. Oyunda, oyuncular farklı gruplar ve yerleşimlerle tanışır ve oyun dünyasının durumunu ve oynanamaz karakterlerin Aiden'ı nasıl gördüğünü temelden değiştirecek farklı kararlar almak zorunda kalırlar. 

dying light 2 hikayesi

Sonuçlar geniş kapsamlıdır, oyuncu başka bir yerleşimi tamamen yok ederken bir ulusa refah getirebilir. Belirli kararlar vermek, şehirdeki alanları açacak veya kapatacak ve oyuncuları birden fazla oyunu tamamlamaya teşvik edecektir. Bir önceki oyunda olduğu gibi, bu devam oyununda da dört oyunculu iş birliği temelli çok oyunculu özelliklere sahiptir.

Oyunun Yaratmak İstediği Etki

Dying Light 2 Stay Human, Techland şirketinin bir ürünüdür. Ekip, bir kayıp ve korku duygusu uyandırmayı amaçlamıştır. Ayrıca insanlığın neslinin tükenme eşiğinde olduğunu göstermektedirler. Ekip, insanlığın kırılganlığını göstermek için, insanları barındırmak için eski binaların kalıntılarının üzerine geçici yapıların inşa edildiği, kalıcı yapıların ve beton zeminin devasa zombi orduları tarafından işgal edildiği City'ye birkaç katman tanıtmıştır. 

Ekip, City'yi oluştururken, seviye tasarımcılarından minimum girdi ile çıkıntılar ve pencereler gibi farklı yapı parçalarını birleştirebilen CityBuilder adlı dahili bir teknolojiyi kullandı. Teknoloji, ekibin şehir tasarımını hızla oluşturmasını ve değiştirmesini sağladı. Ekip ayrıca oyuna güç sağlamak için C-Engine adlı yeni bir motor yarattı.

Gelişmiş Hikaye Anlatısı ve Oyuncu Seçimlerinin Etkisi

Oyun, öncekine kıyasla anlatıya önemli ölçüde daha fazla vurgu yaptı. Ekip, oyuncuların seçimlerine tepki veren oyunun hikayesini yazmak için Chris Avellone'a başvurdu. Ekip, açık bir şehir geliştirdiklerini hissettiler, ancak anlatının aynı faillik düzeyini paylaşmasını istediler. Oyun, Avellone'a göre her seçimin gerçek sonuçlara sahip olduğu bir anlatı sanal alanı olarak tanımlandı. 

Oyuncular belirli seçimler yaptıktan sonra oyun alanı da değişecektir. Oyunun hikayesi, ilk oyuna göre daha ciddi bir ton taşıyor. Dünyayı inandırıcı ve özgün hissettirmek için ekip ayrıca gerçek dünyadaki sorunlardan ve politik ideolojilerden ilham aldı ve fazla gerçekçi olmadığı düşünülen oyun fikirlerinden vazgeçmek zorunda kaldı. Ciszewski, her oyun seansında oyuncuların içeriğin en az yüzde 25'ini kaybedeceğini ekledi.

dying light 2 ne zaman çıkacak

Dying Light 2 Hikayesi

Hikaye, insanlık için ihanet, aldatma ve entrika gibi temaları aktarmayı sağlayan yeni, modern bir Karanlık Çağa odaklanır. Ekip, oyunun anlatısını tasarlarken ek yardıma ihtiyaç duyduklarını hissetseler de oyunun oynanışından emindi. Bu nedenle, ekip Avellone'u, yazımı ve hikayesiyle büyük beğeni toplayan The Witcher 3 Wild Hunt üzerinde çalışan yazarları işe aldı. 

Dying Light 2 Stay Human
349,00
den başlayan fiyatlarla

Anlatı tasarımı ayrıca oyuncuları oynanamaz karakterlere önem vermeye ve oyuncuları onların varlığı ve ihtiyaçları konusunda daha duyarlı olmaya teşvik etti. Zombiler, ilk oyunda olduğu gibi ana düşman olmak yerine, oynanamayan diğer karakterlere ilginç drama ve temalar yaratmaları için baskı yapan bir anlatım aracı haline geliyor. Ekip, The Walking Dead ve Game of Thrones gibi canlı insanların eşit derecede tehlikeli olduğu çalışmalardan esinlendiği için oyun, ilk oyuna kıyasla daha fazla düşmanca insan düşmanı içeriyor. 

Ekip, oyundaki zombiler için bir yaşam döngüsü geliştirdi. Yeni ısırılan zombilere, insanlığı hala devam eden hızlı ve tehlikeli düşmanlar olan Viral denir. Daha sonra sıradan zombiler olarak tanımlanan Biters olurlar. Isıranlar uzun süre UV ışığına maruz kaldıklarında, etlerinden dökülen yozlaşmış zombiler olan Dejenerelere dönüşürler.