Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
186,82
den başlayan fiyatlarla
Palworld
483,67
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
774,07
den başlayan fiyatlarla
Düşük Sistem Gereksinimli Souls-like Oyunlar

Düşük Sistem Gereksinimli Souls-like Oyunlar

Her oyunun zorluğu vardır elbet ama günümüz oyunlarının çoğu, oyuncunun kararına göre bir zorluk seviyesi belirlemeye başladı. Çoğu oyunun geliştiriciler tarafından önerilen bir zorluk modu, birkaç defa ölseniz bile eninde sonunda aşılabilecek bir zorluk düzeyi var diyebiliriz. Ama bildiğiniz gib, bütün oyunlar bir yana souls benzeri oyunlar bir yana…

Zoru seviyorsanız ama bilgisayarınızın en yeni souls-like oyunları açamayacağından korkuyorsanız, birbirinden keyifli ve zorlayıcı düşük sistem gereksinimli souls-like oyunları sizin için derledik. 

Düşük Sistemli Bilgisayarlar İçin En İyi Soulslike Oyunlar

Unsighted

Unsighted, izometrik bir perspektife ve piksel grafiklere sahip bir platform, aksiyon, macera, RPG oyunudur. Oyundaki asıl amacınız, ana karakterin hikayesini öğrenmek için görevleri tamamlamaktır. Oyunda farklı güçlere ve özelliklere sahip silahlar bulunur. Bu silahları haritadaki bulmacaları çözmek veya düşmanlarınızı stratejik olarak yenmek için kullanabilirsiniz.

Piksel grafiklerine ek olarak, çeşitli oynanış mekanikleri ile de oyuncuyu kendine çeken Unsighted, souls severler tarafından fark edilmeyi kesinlikle hak ediyor. 

UNSIGHTED
UNSIGHTED
128,74
den başlayan fiyatlarla

düşük sistem gereksinimli soulslike oyunlar

Vigil: The Longest Night

Vigil: The Longest Night, bağımsız geliştiriciler tarafından geliştirilen bir aksiyon, macera, RPG oyunudur. Oyun iki boyutlu bir yapıya sahip olsa da çizimler, animasyonlar, grafikler ve efektler oldukça kaliteli. Düşman tasarımları, karakter tasarımları ve evren tasarımları oyunun karanlık hikayesi ile inanılmaz bir bütün içinde. Oyunda NPC'lerle etkileşime girebileceğiniz şehirler bulunur. Bu şehirlerden eşya, silah ve zırh satın alabilirsiniz.

Her silah, karakterinizin oyun mekaniğini değiştirir. Örneğin, iki elinizde de hançer olmasını tercih ederseniz, karakteriniz çok daha hızlı saldırabilir ancak bu saldırıların menzili daha düşük olur. Alışılmışın dışında bir deneyim arıyorsanız ama souls-like’tan da vazgeçemiyorsanız Vigil: The Longest Night'ı denemenizi öneririz.

Vigil: The Longest Night
Vigil: The Longest Night
709,54
den başlayan fiyatlarla

Hellpoint

Souls benzeri oyunlar genellikle orta dünya temaları etrafında toplanır ama siz bir çılgınlık yapıp uzay temalı souls-like bir oyun arıyorsanız Hellpoint tam size göre. Oyun üç boyutlu ve gerçekçi grafiklere sahip. Bu oyunda da çoğu souls benzeri oyunlarında olduğu gibi yuvarlanma, normal saldırı, ağır saldırı gibi oynanış mekanikleri bulunur. Ayrıca oyunun atmosferi ve uzaydaki yaratıkların tasarımları her oyuncuyu etkileyecektir. Oyundaki eşyaları yağmalayabilir ve farklı silahlar kuşanarak oyun tarzınızı değiştirebilirsiniz.

Hellpoint
Hellpoint
281,44
den başlayan fiyatlarla

düşük sistem gereksinimli souls like oyunlar

Blasphemous

Karanlık temalı ve iki boyutlu grafiklere sahip Blasphemous’ı listedeki diğer oyunlardan ayıran en büyük fark oyunun zorluğu. Elden Ring bile bu oyundan daha kolay patron dövüşlerine sahip desek hiç abartmış olmayız.

Blasphemous
Blasphemous
176,78
den başlayan fiyatlarla

Oyun, bir rahibenin pişmanlığını göstermek için kendini kılıçla bıçaklayarak intihar etmesiyle başlar. Ana karakter ise bu kılıcı yüzyıllardır takıldığı yerden alarak macerasına başlar. Souls oyunlarında bulunan tüm şişe, ruhlar, atlatma ve çevresel hikaye anlatımı öğeleri bu oyunda da mevcuttur. Dibine kadar souls gibi bir souls oyunu arıyorsanız Blasphemous tam size göre tasarlanmış bir oyun.