Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
190,09
den başlayan fiyatlarla
Palworld
492,12
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
787,59
den başlayan fiyatlarla
Düşük Sistem Gereksinimli Bulmaca Platform Oyunları

Düşük Sistem Gereksinimli Bulmaca Platform Oyunları

Düşük sistemli bir bilgisayarınız varsa ve bulmaca platform oyunlarına ilgiliyseniz endişelenmenize gerek yok, çünkü oynamanız gereken bütün bulmaca platform oyunlarını bu koleskiyona topladık. En iyi tarafı da bu oyunları her bilgisayarda çalıştırabilecek olmanız. 

Bulmaca-platform oyunlarında asıl amacınız bulmacaları çözerek, platformları kullanarak ve oyun mekaniklerini kullanarak bölümleri tamamlamak. Bu oyunların en eğlenceli yanı ise her yeni bölümde birbirinden farklı tasarlanmış bulmacalarla karşılaşmanız. 

Her Bilgisayarda Oynanabilen Bulmaca Platform Oyunları

Portal 2

Portal 2’de tek bir silahla kaç tane bulmaca çözebileceğinize  gerçekten şaşıracaksınız. Adından da anlaşılacağı gibi, bu oyunun amacı portallar aracılığıyla önünüzdeki bulmacayı çözmek ve bir sonraki seviyeye geçmek.

Bir portal açmak için Aperture Science Handheld Portal Device adlı bir silah kullanıyorsunuz. Bu silahın aynı anda açabileceği portal sayısı sınırlıdır. Bu nedenle bulmacaları çözerken stratejik davranmalısınız. Bulmacaları arkadaşlarınızla çözmek istiyorsanız, Portal 2'de co-op mod da bulunuyor.

Portal 2
Portal 2
190,09
den başlayan fiyatlarla

her bilgisayarda çalışan puzzle platform oyunları

Little Nightmares

Hem hikaye hem de sanat tasarımı açısından tatmin edici bir oyun arıyorsanız Little Nightmares'ı mutlaka radarınıza almalısınız. Ana karakterimizin küçük bir çocuk olduğu bu oyunda çeşitli bulmacaları çözerek tuzağa düştüğümüz gemiden kaçmaya çalışıyoruz.

Oyun farklı bölümlere ve bölümler içinde tutarlı tasarımlara sahip. Ayrıca Little Nightmares, sadece bulmacaları çözmekle kalmayıp aynı zamanda aktif olarak düşmanlara karşı mücadelede olduğunuz bir oyun. Oyunda kaçmanız gereken güçlü ve oldukça tehlikeli yaratıklar bulunuyor.

Little Nightmares
Little Nightmares
140,85
den başlayan fiyatlarla

Mirror’s Edge

FPS aksiyon ve bulmaca platform oyunu olarak tasarlanan Mirror's Edge, özgün bir hikayeye sahip. Oyunda parkur yaparak platformları geçmelisiniz. Çözmeniz gereken bulmaca ise kaçarken oluşturacağınız rotayı çizmek. Aktif olarak verdiğiniz kararlar sizi bir binanın tepesinden düşmeye veya başarılı bir şekilde kaçmaya itebilir. Aksiyon ve bulmaca-platform unsurlarını birleştiren bir oyun arıyorsanız Mirror's Edge tam size göre tasarlanmış bir oyun.

Mirror's Edge™
Mirror's Edge™
163,84
den başlayan fiyatlarla

INSIDE

Küçük bir çocuğu kontrol ettiğimiz bir diğer oyun ise INSIDE. Inside ile ilgili en ilginç unsur, oyunun karmaşık hikaye yapısıdır. Oyuna başladığınızda, yönettiğiniz çocuk hakkında hiçbir bilginiz yok. Ancak tek bildiğiniz, sizi takip eden insanlar olduğu ve onlardan kaçmanız gerektiği. Oyunun senaryosunu tamamlasanız bile gece yatarken aklınızda soru işaretleriyle boğuşuyor olacaksınız. Teori oluşturma ve bulmaca platform oyunlarını seviyorsanız, Inside tam size göre.

INSIDE
INSIDE
163,84
den başlayan fiyatlarla

düşük sistem gereksinimli bulmaca platform oyunları

Braid

2D oyunları seviyorsanız ve yapboza ilgiliyseniz, Braid tam size göre. Braid'deki bulmaca kısmı için tasarlanan oyun mekaniği, zaman kontrolüdür çünkü oyunun her bölümünde zamanı farklı kullanıyorsunuz.

Braid
Braid
163,82
den başlayan fiyatlarla

İlk bölümde zamanı geri alma gücüne sahip oluyorsunuz, ikinci bölümde ise zamanı yavaşlatma gücüne sahipsiniz… Bu mekanikler değişerek devam ediyor. Böylece seviyeler birbirini tekrara düşmüyor. Eşsiz oyun mekaniğine sahip bu oyun, en iyi düşük özellikli bulmaca platform oyunları arasındadır.