Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
190,12
den başlayan fiyatlarla
Palworld
492,20
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
787,72
den başlayan fiyatlarla
Diablo IV Necromancer Rehberi

Diablo IV Necromancer Rehberi

İnsanların kurban edildiği ve iblislerin dünyaya akın ettiği evren tasarımlarını seviyorsanız Diablo IV kesinlikle beğeneceğiniz bir oyundur.

Diablo IV aksiyon rol yapma ve hack and slash türünde bir oyundur. Oyunda temel amacınız hikaye görevlerini takip etmek ve tüm düşmanlarınızı çeşitli yeteneklerle öldürmektir.

Diablo IV beş farklı oynanabilir sınıfa sahiptir. Bu sınıflardan biri de ölümü, kanı ve kemikleri kontrol eden Ölüm Büyücüsü (Necromancer) sınıfıdır. Büyü yapmak için Öz kullanan Necromancer sınıfını merak ediyorsanız okumaya devam edin! Oyun tamamen Türkçe dil desteğiyle çıkış yaptığı için bu rehberde yetenek isimleri ve terimler Türkçe kullanılacaktır.

Diablo 4
Diablo 4
1.419,00
den başlayan fiyatlarla

Diablo IV Necromancer Sınıfı Oynanış ve En İyi Yetenekler

Ölüm Büyücüsü (Necromancer) Nasıl Oynanır?

Necromancer iskeletleri ve bir golemi müttefik olarak çağırabilen bir sınıftır. Bir iskelet çağırmak için düşmanlarınızın cesedini kullanırsınız. Necromancer silah olarak iki elli tırpan, iki elli kılıç, küçük tırpan, kafatası ve büyü kitabı seçeneklerini kullanabilir.

Necromancer oynarken iskeletleri ve golemleri hasardan kaçınmak için kullanabilir ve arka saflardan saldırabilirsiniz. İskeletleri kurban ederek kendi gücünüzü geliştirebilir ve ister yakın mesafeden ister uzak mesafeden savaşabilirsiniz.

İskeletler

Ek güçlerle ve eşyalarla geliştirmediğiniz sürece dört iskelet savaşçıları üç iskelet sihirbazları çağırabilirsiniz. İskelet savaşçıları Çatışmacılar, Savunucular ve Ölüm Melekleri olmak üzere üç seçeneğe sahiptir. Çatışmacılar yüksek hasar verirken savunucular yüksek savunmaya sahiptir. Ölüm Melekleri ise rakipleri sersemletebilir ya da onlardan ceset düşürebilir.

İskelet Sihirbazları Gölge, Soğuk ve Kemik olmak üzere üç seçeneğe sahiptir. Gölge iskeletleri rakipleri sersemleten uzun mesafeli saldırılara sahiptir. Soğuk iskeletleri rakipleri donduran uzun menzilli saldırılar kullanır. Kemik iskeletler kendi canlarını feda ederek düşmanlara yüksek hasar verir.

Golem

Necromancer’da 25. Seviyeye ulaştığınızda meslek görevinizi yaparak Golem’leri aktifleştirebilirsiniz. Golemler iskeletlere göre daha fazla can puanına ve saldırı gücüne sahiptir. Golemler Kemik, Kan ve Demir olarak üç farklı opsiyona sahiptir. Kemik Golem düşmanları kışkırtarak saldırıları üzerine çeker. Kan Golem oyuncunun aldığı hasarın bir miktarını soğurabilir ve düşmanlara saldırdıkça kendi can puanını yeniler. Demir Golem düşmanları sersemleten bir alan saldırısı kullanabilir.

necromancer diablo 4 rehber

İskeletleri ve Golemleri Kurban Etmek

Necromancer sınıfıyla oynarken iskelet çağırmak zorunda değilsiniz Her iskelet grubunu kurban edebilir ve karşılığında çeşitli güçlendirmeler elde edebilirsiniz.

İskelet Savaşçıları gruplarını kurban ederek elde edebileceğiniz güçlendirmeler şunlardır;

 • Çatışmacılar: Kritik vuruş ihtimalini %5 arttırır.
 • Savunucular: %15 fiziksel olmayan direnç kazanırsın.
 • Ölüm Melekleri: %15 arttırılmış gölge hasarı kazanırsın.

İskelet Sihirbazları gruplarını kurban ederek elde edebileceğiniz güçlendirmeler şunlardır;

 • Gölge: Maksimum Özün 15 puan artar.
 • Soğuk: Savunmasız düşmanlara fazladan %15 hasar verirsin
 • Kemik: Aşırı güç hasarın %40 artar.

Golemleri kurban ederek elde edebileceğiniz güçlendirmeler şunlardır:

 • Kemik: %10 fazladan saldırı hızı kazanırsın.
 • Kan: Maksimum can puanın %10 artar.
 • Demir: Kritik vuruş hasarın %30 artar.

diablo iv necromancer en iyi yetenekler

Kan Büyüleri

Necromancer kan büyüleri kullanarak kendi canını ve yardakçılarının canlarını iyileştirebilir. Kan büyüleri arasında hem uzak mesafeye saldırabileceğiniz hem de karakterinizin etrafındaki düşmanlara saldırabileceğiniz yetenekler vardır. Bu yeteneklerin kombinasyonlarını kullanarak hem uzak mesafede hem de yakın mesafede ölümcül olabilirsiniz.

Necromancer sınıfının en iyi kan büyüleri şunlardır;

 • Kan Kaybı: Düşmanlarınızın kanını patlatarak onlara hasar verirsiniz ve düşmanlarınızdan kan küreleri düşürebilirsiniz. Kan küreleri sizin ve yardakçılarınızın can puanını yeniler.
 • Kan Yükselişi: Karakterinizin etrafındaki düşmanların kanını çekerek bir patlama yaratırsınız. Kan çektiğiniz her düşman patlama hasarını arttıracaktır.
 • Kanlı Kargı: Bir düşmana kandan oluşan kargı fırlatarak onlara uzak mesafeden yüksek
  hasarlar verebilirsiniz.
 • Kanlı Sis: Necromancer sınıfının düşman hasarlarından kaçmak için kullanabileceği bir yetenektir. Bu yetenek ile kanlı bir sise dönüşerek etrafta hareket edebilirsiniz.

Kemik Büyüleri

Necromancer uzak mesafeli dövüş tarzında oynamak isteyen oyuncular için kemik büyülerine sahiptir. Kemik büyüleri düşmanların hareketini kısıtlamak ve onlara uzak mesafeden hasar vermek için kullanışlı yeteneklere sahiptir. Eğer iskeletleriniz ve goleminiz ön cephede savaşırken arka cepheden hasar vermek istiyorsanız kemik büyülerini tercih edebilirsiniz. Necromancer sınıfının en iyi kemik büyüleri şunlardır;

 • Kemik Parçaları: Düşmanlara doğru üç kemik parçası fırlatarak onlara hasar verebilirsiniz.
 • Kemik Mızrağı: Düşmanları delip geçen bir kemik mızrağı çağırabilirsiniz.
 • Kemik Hapishane: Hedef bölgede kemikten bir hapishane yaratarak düşmanların hareketini kısıtlayabilir ya da size ulaşmalarını engelleyebilirsiniz.
 • Kemik Fırtınası: Karakterinizin ve goleminin etrafını kemik fırtınasıyla sararak düşmanlara sürekli hasar verebilirsiniz.

Karanlık Büyüler

Necromancer sınıfını yakın mesafe dövüşçüsü olarak oynamak isteyen oyuncuların karanlık büyülerine yönelmesini tavsiye ederiz. Karanlık büyüleri yakın ve orta mesafeye alan hasarı vermekle ön plana çıkmaktadır.

Necromancer sınıfının en iyi karanlık büyüleri şunlardır;

 • Biç: Koni şeklindeki bir alana gölgeden oluşan bir tırpan savurarak bölgedeki tüm düşmanlara hasar verirsiniz.
 • Ayır: Hedef konuma tırpanlı hayaletlerle saldırabilirsiniz, hayaletler saldırıdan sonra geri dönerken de düşmanlara hasar verir.
 • Çürüme: Düşmanlardan ceset düşürmenizi sağlayan ve onlara zaman içinde hasar veren bir lanettir.

Ceset Büyüleri

Necromancer sınıfı her öldürdüğü düşmandan bir ceset düşürür. Cesetler farklı saldırı biçimleri için kullanılabilir. Necromancer sınıfı cesetleri kullanarak düşmanlara hasar verebilir, yardakçılarının canını yenileyebilir ya da düşmanlara kitle kontrol etkileri uygulayabilir.

Necromancer sınıfının en iyi ceset yetenekleri şunlardır:

 • Ceset Patlaması: Necromancer sınıfının ikonik yeteneği olan bu yetenek cesetleri patlatarak etrafına hasar vermesini sağlar. Ceset patladıktan sonra yok olur.
 • Ceset Filizleri: Bir cesetten damarlar fırlayarak düşmanları kendisine çeker ve hasar verir. Kalabalık düşman gruplarını bir araya toplamak için etkili bir yetenektir.