Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Compass of the Destiny: Istanbul
99,59
den başlayan fiyatlarla
Marvel's Spider-Man: Miles Morales
439,00
den başlayan fiyatlarla
Football Manager 2023
699,00
den başlayan fiyatlarla
Diablo IV Helltide Rehberi

Diablo IV Helltide Rehberi

Diablo IV sürükleyici bir hikâyeye ve eğlenceli oynanışa sahip hack and slash türünde en iyi oyunlarda biridir. Diablo IV oynarken Lilith’in ve Sığınak adı verilen dünyanın hikayesine tanık olacaksınız. Bu sırada kutsal insanlara yardım edecek ve hatta bir meleğin düşüşüne şahit olacaksınız.

Diablo IV’ün hikayesini tamamladıktan sonra dünya kademesi III’e ve IV’e erişim kazanabilirsiniz. Dünya kademesi III ve IV helltide (Cehennem dalgası) adında bölgelere sahiptir. Bu makalede Helltide ile ilgili tüm bilgileri sizinle paylaşacağız!

Diablo IV Helltide'da Hayatta Kalma Rehberi

Diablo 4
Diablo 4
1.419,00
den başlayan fiyatlarla

Helltide Nedir

Helltide birer saat aralıkla bir saat boyunca haritanın belirli bölgelerinde cehennemden gelen iblislerin ve çeşitli zalim düşmüş yanık mahlukatların gezdiği açık dünya etkinliğidir. Bir saat boyunca düşmanları öldürerek, boss’ları yenerek, sandık açarak ya da ruhları özgür bırakarak Sapkın Kor isimli takas öğesini düşürebilirsiniz. Sapkın kor haritada beliren ızdıraplı sandıkları açmak için kullanılır. En iyi sapkın kor toplama yöntemi boss’ları öldürmek ya da dünya etkinliklerine katılarak kalabalık düşman gruplarını katletmektir. Etkinlik sona erdiğinde mevcut sapkın korlarınızı kaybedersiniz.

Ayrıca öldüğünüzde sahip olduğunuz sapkın korların yarısını kaybedersiniz. Bu sebeple iksir kullanmaktan ya da güçlü düşmanlardan kaçmaktan çekinmeyin.

helltide nedir diablo iv

Izdıraplı Hediyeler

Helltide sırasında yeterince sapkın kor biriktirerek ızdıraplı sandıkları açabilirsiniz. Izdıraplı sandıklar silah, miğfer, eldiven, kalkan, yüzük, kolye ve göğüs zırhı gibi çeşitli eşyaların efsanevi ya da nadir versiyonunu verir. Bir ızdıraplı sandığa yeterince yakınsanız haritada o sandığın konumunu ve çeşidini görebilirsiniz. Izdıraplı sandıklar 50, 75, 125, ve 150 olmak üzere farklı sapkın kor bedellerine açılabilir. Sapkın kor bedeli arttıkça sandıktan çıkacak ekipmanların kalitesi ve sayısı artacaktır.

helltide hayatta kalma rehberi diablo iv

Fakat, helltide sırasında esas aramanız gereken ızdıraplı sandıklar gizemli olanlardır. Gizemli sandıklar çeşitli eşyalar barındırır, bu sandıklardan eşsiz eşya bile elde edebilirsiniz. Gizemli sandıklar yakınlaşsanız bile haritanızda ve çok yakın olmadığınız sürece mini haritanızda gözükmez, onları bulmanız gerekir. Aşağıdaki görselde tüm gizemli helltide sandıklarının konumlarını görebilirsiniz.

diablo 4 helltide gizemli sandık

Her helltide etkinliğinde iki adet gizemli ızdırap sandığı elde edebilirsiniz. Toplamda 350 ızdıraplı kor toplayarak iki sandığı da açabilir hatta Howl from Below, Grandfather ve Harlequin Crest gibi eşsiz ekipmanlar elde edebilirsiniz. Yukarıdaki harita için Diablo IV oyuncuları olarak Reddit kullanıcısı cloudeightk’a teşekkürlerimizi sunarız!

Bir Izdıraplı Gizem Hediyesi açtığınızda birkaç efsanevi(kutsal) eşya elde etmeniz kesindir. Bu sebeple diğer sandıkları es geçmenizi ve bu sandıklara yönelmenizi tavsiye ederiz. Sizi temin ederiz ki diğer sandıklar bu kadar iyi eşya vermeyecektir.

ızdıraplı gizem hediyesi diablo iv

Kixxarth, Helltide Suikastçısı

Dünya kademesi III’e ilk geçtiğimde helltide etkinliği sırasında üzerime atlayan devasa bir böcekle bu bölgenin kendine özgü bir boss’u olduğunu fark ettim. Kixxarth devasa bir çekirgeye benzeyen ve eşsiz saldırı biçimlerine sahip bir düşmandır. Toplamda yedi can kademesine sahip bu boss fazla hasar vermese de öldürmesi zor bir düşmandır. Bunun temel sebebi çok fazla cana ve hareket kabiliyetine sahip olmasıdır. Eğer tekli hedeflere karşı düşük hasar potansiyeli olan bir build ile oynuyorsanız Kixxarth’ı öldürmek işkenceye dönüşebilir.

diablo kixxarth savaş

Kixxarth haritanın rastgele bir bölgesinde (genellikle gizemli ızdırap sandıklarına yakın bölgelerde) sadece helltide sırasında belirir. Kixxarth’ı öldürdüğünüzde yüksek sayıda ızdıraplı kor ve ekipman elde edeceğinizi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Kixxarth neredeyse işe yarar hiçbir şey düşürmez ve sadece harcadığınız vakti israf eder. Kixxarth’la uğraşmak yerine ızdıraplı kor toplayabilir ve sandık açabilirsiniz. Eğer helltide içinde Kixxarth’la karşılaşırsanız yanından yürüyüp geçmenizi tavsiye ederiz.

kixxarth diablo 4

Unutulmuş Ruh

Helltide sırasında ekipmanlarınızı beşinci seviyeye geliştirirken ve ekipmanlarınızın istatistiklerinde birini yenisiyle değiştirirken kullanacağınız unutulmuş ruh malzemesini toplayabilirsiniz. Unutulmuş ruh elde etmek için helltide sırasında iblis öldürebilir, ızdıraplı sandık açabilir ya da haritadaki açabilirsiniz.

diablo 4 unutulmuş ruh

Unutulmuş ruh ihtimalle düşen bir malzeme olduğu için onu elde etmenin kesin bir yolu yoktur. Yine de helltide sırasında birkaç unutulmuş ruh elde edersiniz.