Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Compass of the Destiny: Istanbul
99,59
den başlayan fiyatlarla
Marvel's Spider-Man: Miles Morales
439,00
den başlayan fiyatlarla
Football Manager 2023
699,00
den başlayan fiyatlarla
Diablo IV Harlequin Crest Nerede Bulunur?

Diablo IV Harlequin Crest Nerede Bulunur?

Diablo IV hikayesinden sonra bile devam eden bir oyundur. Oyunun hikayesini bitirdikten sonra çeşitli etkinliklere, zindanlara ve boss savaşlarına katılabilir hatta PvP’de eğlenebilirsiniz.

Hikaye sırasında karşılaşacağınız içerikler oyunun sadece yarısını oluşturmaktadır. Hikâye sonrası endgame olarak adlandırılan aşamada 100. Seviyeye kadar karakterinizi geliştirebilir ve eşsiz eşyaların, güçlü build’lerin tadını çıkarabilirsiniz.

Harlequin Crest'i Bulmak İçin Bilmeniz Gereken Her Şey

Diablo 4
Diablo 4
1.419,00
den başlayan fiyatlarla

Eşsizden Daha Eşsiz

Eşsiz eşyalar her sınıfın kullanabileceği ya da sınıfa özgü olmak üzere iki kategoriye sahiptir. Bu eşyalar kutsal efsanevi eşyaların bir üst versiyonudur ve daha iyi istatistiklere ve aspect’lere sahiptir. Eşsiz eşyalar arasında bile eşsiz kabul edilen ve düşme ihtimali milyonda bir olan eşyalar vardır. Bunlar arasında en popüleri ve en güçlüsü Shako olarak bilinen ve tüm yetenek puanlarınıza +4 bonus ekleyen Harlequin Crest’tir.

Oyunun çıkışının üstünden bir hafta geçtikten sonra oyunculardan biri Harlequin Crest’in olduğu bir ekran görüntüsünü Twitter’da paylaştı, oyunun yapımcılarından biri de bu bilgiyi doğruladı. Şimdi tüm oyuncular Harlequin Crest adlı eşsiz ekipmanı arıyor.

harlequin crest nedir diablo iv

Harlequin Crest Neden Bu Kadar Popüler?

Harlequin Crest Diablo tarihinde her zaman en güçlü ve en nadir miğfer olmuştur. Harlequin Crest’in statları sırasıyla;

  • Maksimum Can Puanı
  • % Kaynak Yenilemesi
  • Tüm Statlara +[20-28]
  • % Bekleme Süresi Azaltma

Fakat, eşyayı güçlü yapan özellikler bunlar değil onun eşsiz özelliğidir. Harlequin Crest %20 hasar azaltma ve tüm yetenek statlarınıza +4 puan verir. Oyun içinde tek bir yeteneğe +4 puan ekleyen ya da yetenek gruplarına +3 puan ekleyen eşyalar olsa da tüm yeteneklerinize puan ekleyen tek eşya Harlequin Crest’tir.

Harlequin Crest Nerede Bulunur?

Shako olarak da bilinen Harlequin Crest’i elde etmek için öncelikle dünya kademedinizi 4. Seviyeye çıkarmanız gerekir. Dünya Kademesi 4. Seviyeye ulaştığında eşsiz eşyaları düşürme şansına sahip olursunuz. Tabii 4. Dünya seviyesinde düşmanların dirençleri ve hasarları artacağı için oyunun erkan aşamalarında 4. Dünya seviyesini açmak mümkün değildir. Oyunun size 73. Seviyeden sonra 4. Dünya kademesini açmayı önermektedir. Fakat, 60. Seviyeden sonra dünya kademesi IV’ü açmanız mümkündür.

harlequin crest nasıl alınır diablo 4

4. dünya kademesini açtıktan sonra Harlequin Crest’i düşürme şansınız vardır. Bunun için dünya etkinliklerine katılabilir, dünya boss’larını kesebilir, lejyon etkinliklerini tamamlayabilir ya da nightmare dungeon (kâbus zindanları) dönebilirsiniz. Kâbus zindanları sıradan zindanlara göre daha güçlü düşmanlara ve farklı etkilere sahiptir. Eğer Nightmare Dungeons size tanıdık gelmediyse, detaylı Kabus Zindanları rehberimize göz atabilirsiniz. 

Harlequin Crest’i elde etmenin diğer bir yöntemi de fısıldayan ağaç görevlerini tamamlamak ve başlık zulasını seçmektir. Eğer yeterince şanslıysanız bu zulalardan Harlequin Crest düşürebilirsiniz. Ayrıca Dünya Kademesi Dört: İşkence versiyonunda dünya boss’larından biri olan Avarice’i kesebilir ve ondan düşen Averice’in Ganimetleri sandığından Harlequin Crest elde edebilirsiniz. 

Harlequin Crest’i Hangi Sınıflar Kullanabilir?

Harlequin Crest tüm sınıflar tarafından kuşanılabilir ve her sınıfın aktif yeteneklerini 4 puan arttırır. Harlequin Crest, her karakteri 6 aktif yetenekle oynadığınızı düşünürsek toplamda 24 yetenek puanına eşit bir eşyaya bedeldir. Ayrıca onu deponuza koyabilir ve diğer karakterlerinize de aktarabilirsiniz.