Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
187,30
den başlayan fiyatlarla
Palworld
484,91
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
776,05
den başlayan fiyatlarla
Diablo IV Binek Rehberi

Diablo IV Binek Rehberi

Diablo serisi dördüncü oyunu olan Diablo IV ile geniş bir açık dünya sunmaktadır. Bu dünyada bozkırlar, stepler, kanlı bölgeler, kaleler ve çöller yer almaktadır. Bu kadar geniş bir dünyada seyahat etmek için de bir bineğe ihtiyacımız var.

Diablo IV oyuna binek sistemi ekleyerek oyuncuların seyahatlerini kolaylaştırmıştır. Fakat, ne yazık ki oyuncuların binek hayvanına ulaşması için birkaç
görev serisini tamamlaması gerekir.

Diablo IV Binek Ne Zaman Açılır? Binek Nasıl Alınır?

Diablo IV’te binek görevini almak için öncelikle Chapter 3’ün tüm görevlerini tamamlamanız gerekir. Sonrasında Ana şehir olan Kyovashad’a giderek Chapter 4 görevini başlatmalısınız. Binek görevini başlattıktan sonra oyunun açılış görevlerinde Lorath ile ziyaret ettiğiniz seyisten binek hayvanını elde edebilirsiniz.

Binek: Donan’ın İyiliği

Diablo IV’te binek almak için Chapter 4 görevini başlattıktan sonra beyaz görevlerde aktifleşen Binek: Donan’ın İyiliği görevini tamamlamalısınız. Bu görevi tamamlamak için fazla uğraşmanıza gerek yok. Tek yapmanız gereken şey Kyovashad’daki seyisi ziyaret etmek ve onunla konuşmaktır. Sonrasında binek hayvanını nasıl kullanacağınızı öğreten beş sayfalık bir rehbere ulaşabilirsiniz.

Diablo 4
Diablo 4
1.419,00
den başlayan fiyatlarla

Diablo IV Nasıl At Sürerim?

Binek: Donan’ın İyiliği adlı görevi tamamladıktan sonra ahırdan atınızı alabilirsiniz. Sonrasında Bineği kullanmak için “Z” tuşuna basabilirsiniz. Binekler toplamda üç farklı komuta sahiptir. Bu komutlardan ilki atın dört nala koşmasını sağlar. İkincisi attan inmenizi sağlar. Üçüncüsü ise attan inerken hedef bölgeye alan saldırısı yapmanızı sağlar. Her sınıfın binek saldırısı animasyonu ve etkileri farklıdır.

Diablo IV Binek Sistemi Nasıl Çalışır?

Diablo evreninde bir at sürerken o atın saldırabilmesini ve zorlu koşullarda hayatta kalmasını beklersiniz. Elden Ring’den alışkın olduğumuz Torrent gibi yüksek cana sahip olmasını ve saldırılarımızı güçlendirmesini de bekleyebilirsiniz. Size kötü bir haberim var, Diablo IV’ün binek sistemi o kadar güçlü değil. Aksine bineğiniz birkaç saldırı aldıktan sonra sizi sırtından atarak kaçacaktır. Bu bakımdan Diablo IV’ün binek sistemini Zelda: The Breath of the Wild oyunun binek sistemine benzetebiliriz.

diablo 4 binek nasıl alınır

Diablo IV’te bir karakterle binek sistemini açtıktan sonra diğer karakterleriniz için binek sistemini aktifleştirmenize gerek kalmaz. Bir karakterle binekleri açtıysanız diğer tüm karakterleriniz de binek sistemini kullanabilir. Bu sebeple oyunun açık dünyasında sadece ilk karakterinizle saatlerce dolaşmanız gerekecektir.

Diablo IV Binek Kozmetikleri

Diablo IV oyuncuların kendi tarzını oyuna yansıtabileceği binek kostümü ve binek görünüşü sistemine sahiptir. Bu sayede atınızın görünümünü ve zırhını değiştirerek oyundan aldığınız görsel keyfi arttırabilirsiniz. Kendi adıma konuşmam gerekirse Lilith temalı binek oyunun en güzel görünen binek görünümüdür.

Oyundaki binek görünümlerinin ya da zırh setlerinin oynanışa ve karakter gücüne etkisini merak ediyorsanız içinizi rahatlatabiliriz. Oyundaki bineklerin ya da kostümlerin oyuncuya herhangi bir bonusu yoktur. Oyundaki tüm kozmetikler sadece görsel çeşitlilik için tasarlanmıştır. Başka bir deyişle hiçbir kostüm almadan da en güçlü karaktere sahip olabilirsiniz. 

diablo iv binek rehberi

Diablo IV Bineklerin Faydaları

Diablo IV büyük bir açık dünyaya sahip olduğu için bir binek kullanmak yolda harcadığınız boşa geçen zamanı azaltabilir. Her ne kadar atların dört nala koşması sınırlandırılmış olsa da yürümekten çok daha hızlıdır. Binek kullanarak dünya etkinliklerine hızlıca gidebilir ve İlginç Eşya Satıcısından Efsanevi kalitede eşyalar almak için Metelikler toplayabilirsiniz. Ayrıca haritadaki tüm zindanları tamamlamak ve Efsanevi eşya düşürmek için de Bineklerle seyahat edebilirsiniz.

Bineklerin diğer bir faydası da alan etkili bir saldırı yapmanıza izin vermesidir. Binekten inerken alan etkili bir saldırı yaparak savaşa avantajlı başlayabilirsiniz.