Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Compass of the Destiny: Istanbul
99,59
den başlayan fiyatlarla
Marvel's Spider-Man: Miles Morales
439,00
den başlayan fiyatlarla
Football Manager 2023
699,00
den başlayan fiyatlarla
Diablo IV Barbar Rehberi

Diablo IV Barbar Rehberi

Diablo IV aksiyon ol yapma ve hack and slash türünde bir oyundur. Oyunda temel amacınız düşmanlarınızı çeşitli saldırılarla öldürmek, güçlü eşyalar elde etmek ve karakter seviyenizi yükseltmektir.

Diablo IV beş farklı oynanabilir sınıfa sahiptir. Bu sınıflardan biri de yakın dövüşte uzmanlaşan barbar sınıfıdır. Barbar sınıfı dört farklı silah kullanır ve diğer sınıflara göre farklı oynanış mekaniğine sahiptir. Eğer Diablo IV Barbar rehberi arıyorsanız doğru yerdesiniz!

Diablo IV Barbar Oynanış, En İyi Silahlar ve Yetenekler

Diablo 4
Diablo 4
1.419,00
den başlayan fiyatlarla

Barbar Nasıl Oynanır?

Barbar dört farklı silahı kullanarak düşmanlarına çeşitli saldırılar yapmanızı sağlayan bir sınıftır. Barbar sınıfı ön cephede düşmanla göğüs göğse çarpışmak için tasarlanmıştır. Barbar sınıfı saldırı aldığında ve düşmana temel yetenekleriyle saldırdığında hiddet biriktirir. Toplamda 100 hiddet biriktirebilirsiniz.

Bu hiddeti ise çekirdek yeteneklerinizi kullanırken harcarsınız. Çekirdek yetenekleri arasında alan saldırısı ya da güçlü saldırılar yer alır.

Barbar Sınıfı Silahları

Barbar sınıfı dört farklı silah donanabilir. Bu silahlar sırasıyla İkili Silah, Ezici Silah ve Kesici Silah olarak isimlendirilir. İkili silah iki elinizde balta ya da kılıç tuttuğunuz bir silah türüdür. Kesici silahlar ise büyük balta, büyük kılıç gibi silahları ifade eder. Ezici silah ise büyük gürz ve balyoz gibi silahları ifade
eder. Oyunda bir silahı seçerek kullanamazsınız, bunun yerine yetenekleriniz silahlarınızla bağlantılıdır.

Barbar Sınıfı Becerileri

Barbar sınıfı kendisine ve takım arkadaşlarına güçlendirme sağlama, düşmana kitle kontrol uygulama, kendi savunmasını arttırma gibi yeteneklere sahiptir. Barbar sınıfının temel oynanış mekaniği yeteneklerle kendisini güçlendirmek, temel saldırı yapmak ve hiddet kullanarak güçlü saldırılar yapmaktır.

Temel Yetenekler

Barbar sınıfının temel yetenekleri hasar vermek ve hiddet biriktirmek için her zaman kullanılabilir. Bu yetenekler oyun boyunca düşmanlara saldırırken kullanacağınız birincil yeteneklerdir ve her biri farklı bir silahla bağlantılıdır.

Barbar sınıfının temel yetenekleri şunlardır;

 • Çılgınlık: İkili silah kullanarak düşmanlarınıza saldırırsınız ve çılgınlık bonusu biriktirirsiniz. Çılgınlık bonusu saldırı hızınızı arttırır.
 • Atılma Darbesi: İstediğiniz silahı kullanarak rakibinize güçlü bir vuruş yapmanızı sağlar.
 • Darbe: İkili silah ve Ezici silah ile kullanılabilen temel saldırıdır. Her dört saldırıda bir düşmanı sersemletebilirsiniz.
 • Deri Yüzme: İkili silah ve Kesici silah ile kullanılabilen temel saldırıdır. Rakibinizde kanama
  biriktirerek rakibinizin zaman içinde hasar almasını sağlar.

diablo 4 barbar yetenekler

Çekirdek Yetenekler

Temel saldırılardan daha güçlü saldırılar yapmanızı sağlaya fakat hiddet tüketen yeteneklerdir. Bu yetenekler ile düşmanlara alan saldırıları yapabilir ya da onlara kitle kontrol uygulayabilirsiniz.

Barbar sınıfının en iyi çekirdek yetenekleri şunlardır;

 • Burgaç: Her silah türüyle kullanılabilen Barbar sınıfının ikonik yeteneğidir. Kendi etrafınızda dönerek tüm düşmanlara hasar vermenizi sağlar.
 • Ayaklanma: Çift elli silahlarla kullanılabilen alan etkili saldırıdır. Yere darbe vurduktan sonra
  koni şeklindeki bir alana enkaz fırlatarak hasar vermenizi sağlar.
 • Çifte Savurma: İkili silah kullanarak tekli hedefe yüksek hasar vermenizi sağlar.

Savunma Yetenekleri

Barbar sınıfı ile oynarken yakın mesafe çatışmalarına sıklıkla gireceksiniz. Savunma yeteneklerini kullanarak hayatta kalma kabiliyetinizi arttırabilir ve savaşı kazanabilirsiniz. Savunma yetenekleri hasar azaltma ve bariyer gibi güçlendirmeler için ya da düşmanları sersemletmek için kullanılabilir.

En iyi savunma yetenekleri şunlardır;

 • Yüreklendirici Nara: Kendinizin ve takım arkadaşlarınızın hareket hızını ve kaynak üretimini
  arttırır.
 • Tepinme: Yere vurarak etrafınızdaki düşmanları sersemletmenizi sağlar.
 • Meydan Okuyan Çığlık: Rakiplerinizi kışkırtır ve size hasar azaltma sağlar.

Kapışma Yetenekleri

Barbar sınıfının hareketliliğini ve gücünü arttıran yeteneklere sahip daldır. Bu yetenekler ile düşmanlara fazladan hasar verebilir ve uzun mesafeleri hızlıca katetebilirsiniz.

En iyi kapışma yetenekleri şunlardır;

 • Savaş Narası: Belirli bir süre senin ve takım arkadaşlarının verdiği hasarı arttırır.
 • Hücum: Durdurulamaz durum etkisi kazanarak hedef konuma atılmanızı ve düşmanları sürüklemenizi ve geri savurmanızı sağlar. Durdurulamaz durum etkisi karakterinizi kitle kontrol yeteneklerine karşı bağışıklık kazanır.
 • Sıçra: Belirlediğiniz konuma sıçrayarak düşmanlara hasar vermenizi ve onları geriye savurmanızı sağlar.

diablo 4 barbar sınıf rehberi

Silah Ustalığı Yetenekleri

Düşük bekleme süresine sahip ve hiddet gerektirmeyen güçlü saldırılar yapmanızı sağlayan yeteneklerdir. Bu yetenekler kullanarak düşmanlarınıza yüksek hasar verebilir ve onları hızlıca öldürebilirsiniz.

Silah ustalığı yetenekleri şunlardır;

 • Ölüm Darbesi: Tüm silahlarla kullanabileceğiniz ve düşmanınıza ölümcül vuruş yapan bir saldırı yeteneğidir. Eğer bu yetenekle bir düşmanı öldürürseniz yeteneğin bekleme süresi sıfırlanır.
 • Kesik: Kanama yeteneklerine odaklandıysanız mutlaka almanız gereken yetenektir. Kesici silah ile düşmana hasar veren ve düşmandaki kanama miktarı kadar ek hasar veren bir saldırıdır. Tekli hedefe en fazla hasar veren yetenektir.
 • Çelik Pençe: Mortal Kombat oyunundaki Scorpion olmak istiyorsanız bu yeteneği kullanmanızı tavsiye ederiz. Koni şeklindeki bir alana üç adet zincir fırlatarak düşmanları kendinize çekmenizi sağlar.

Ulti Yetenekleri

Savaşın seyrini değiştirmek için ya da düşmanlarınıza ezici üstünlük sağlamak için kullanabileceğiniz yeteneklerdir. Uzun bekleme sürelerine sahip olsalar da geçici olarak gücünüzü büyük ölçüde arttırır.

Barbar sınıfının ulti yetenekleri şunlardır;

 • Kadimlerin Çağrısı: Savaşta sana yardımcı olması için altı saniyeliğine üç kadim çağırır. Her kadim farklı bir silah kullanır ve farklı etkilere sahiptir.
 • Demir Girdap: Üç farklı silahına zincir takarak ardışık saldırı kombosu yapmanızı sağlar. Alan etkili hasar vermek ve düşmanları sersemletmek için kullanışlı bir yetenektir.
 • Başıbozuğun Gazabı: Öfkeyle patlayarak yakınındaki düşmanları geri savurursun. Beş saniye boyunca başıbozuk ve durdurulamaz durum etkileri kazanırsın. Durdurulamaz durum etkisi karakterinin kitle kontrol saldırılarından etkilenmemesini sağlar. Başıbozuk durum etkisi, %25 hasar artışı ve %15 hareket hızı artışı sağlar.

Eğer rakiplerinizle yakın mesafede savaşmayı hedefliyorsanız ve farklı silahlarla rakiplerinizi biçmek istiyorsanız Diablo IV barbar sınıfı sizin için tasarlanmış demektir.