Cross-Play Desteği Sunan Oyunlar

Cross-Play Desteği Sunan Oyunlar

Cross-play denince akla hep bir bütünlük gelir. Hem konsol oyuncularını hem de PC oyuncularını bir oyunda bir araya getirmeyi başarabilen, topluluğuna büyük önem gösteren oyunlar her zaman değerli olmuştur. Şimdi sizler için bu oyunların koleksiyonunu yaptık diyelim ve oyunlara geçelim.

Rocket League

Hiçbir şekilde hikaye kasayım, atmosfere kapılayım derdi olmadan tamamen saf eğlence ortamında dilerseniz tek başınıza dilerseniz de arkadaşlarınızla beraber zevk alabileceğiniz harika oyunlardan biri Rocket League. Çalışırken bile bir 10 dakika mola verdiğinizde oynayabileceğiniz rengarenk ücretsiz bir oyun.

Peki ne bu Rocket League? Temelde futbola benzeyen, ancak oyuncuların çılgın görünümlü araçların olduğu bir oyun. Sahadaki kocaman bir topu aracınızla çarparak kontrol ediyorsunuz ve amacınız bariz. Gol atmak. Ancak öyle hız yapayım, en hızlısı olayım herkese gol atayım şeklinde dönmüyor olaylar. Arabanız sıçrayabiliyor. Evet doğru duydunuz. Hatta ‘double-jump’ şeklinde iki defa bile sıçrayabiliyorsunuz ve bu beceride ustalaşan oyunu genelde kazanıyor. Yani çok hissettirmese de oyunda yine eğlencenin yanında rekabet de mevcut diyebiliriz. Cross-play desteği de sunan bu oyunda oyuncu hiç azalmıyor, aksine her gün artıyor.

Rocket League®
Rocket League®
Ücretsiz

Paladins

Blizzard Entertainment’ın Overwatch’ını bilmeyen yoktur. Paladins de aynı oyun mekaniklerine ve türüne sahip bir oyun. FPS türüne renk katmış Paladins, barındırdığı karakter çeşitliliği, karakter yetenekleri ve onlarca farklı oyun moduyla acayip zevkli bir oyun. Ayrıca oyunun tamamen ücretsiz olması da yine oyuna ayrı bi’ zevk katıyor.

Aynı şekilde Paladins de cross-play özelliği ile konsolda bile oynasanız PC oyuncuları ile oynamanıza olanak tanıyor. Her hafta/ay gelen yeni güncellemeler ile oyun sürekli canlı tutuluyor. Oynamadıysanız oynamanızı öneririz. Zaten tamamen ücretsiz!

Paladins®
Paladins®
Ücretsiz

No Man’s Sky

İlk çıktığında kelimenin tam anlamıyla rezalet bir oyun olan No Man’s Sky birkaç yılın ardından bomba gibi bir dönüş yaptı. Hello Games çalışmayı bir gram bile bırakmadı ve ilk söz verdikleri oyunu sonunda oyuncusuyla buluşturdu.

Canlı Oyuncu Kitlesi
NMS 2016'da çıkmış olsa bile, haftalık düzenlenen oyun içi etkinlikler ile oyuncu kitlesi sürekli canlı tutuluyor. Düşündüğünüzden çok daha fazla oyuncuyu bir arada görebilirsiniz.

Peki bu No Man’s Sky nedir? Oyunda ‘Interloper’ olarak adlandırılan bir gezginsiniz. Hiç bilmediğiniz rastgele bir gezegende oyuna başlayıp geminizi tamir etmenizin ardından maceranız başlıyor. Neredeyse sonsuz sayıda gezegen ve galaksinin içinde doyasıya gezip, keşfedip geminizi ve araçlarınızı geliştirme amacıyla bilinmezliğe doğru ilerliyorsunuz. Son güncellemelerden biri olan ‘Beyond’ ile artık multiplayer özelliği iyice geliştirildi ve cross-play desteği getirildi. Hem bilgisayardan hem de konsol üzerinden oynayan oyuncular bir arada galaksiler arası keşif yapabiliyorlar.

No Man's Sky
No Man's Sky
412,18
den başlayan fiyatlarla

Brawlhalla

Özellikle yayınlarda çok oynandığını gördüğümüz Brawlhalla, MMO Action Combat türünde, oynadığınız diğer rekabetçi oyunların maç aratma sırasında 5 dakikada oynayabileceğiniz bir oyun.

Oyunda kazanmanız için yapmanız gereken şey çok basit . Tüm savaşanların arasında sona kalmayı başarabilmek. Onlarca çeşit farklı karakterden birini seçip girdiğiniz haritalarda atlayarak, zıplayarak, uçarak, kaçarak, vurarak bir şekilde hayatta kalmayı başarmanız lazım. Oyundaki cross-play özelliği ile hem diğer konsollarda oynayan insanları hem de PC oyuncularını yine bu oyunda da bir arada görmek mümkün.

Brawlhalla
Brawlhalla

Among Us

Artık adını bilmeyenin kalmadığı bu oyun geçtiğimiz yıl epey bir popülerlik kazandı. Among Us’da göreviniz değişiyor. Imposter’sanız herkesi öldürmek, değilseniz de bu imposter’ları ortaya çıkartmak. Tabii bunun söylendiği kadar kolay olmadığını herkes biliyordur zaten.

Oyunda yalan söylemek şart. Eşinize, dostunuza, en yakın arkadaşlarınıza veya aklınıza gelebilecek herkese yalan söyleyerek hayatta kaldığınız bu oyun, cross-play desteği sunuyor. Hatta mobilde bile mevcut oyun. Telefonunuza Among Us indirip bilgisayardaki oyuncularla aynı oyunda yer alabiliyorsunuz. Her türden oyuncuyu bünyesinde barındırmayı başaran bu oyun, gerçekten de adının herkes tarafından bilinmesini hak ediyor.

Herkese iyi oyunlar!

Among Us
Among Us
8,00
den başlayan fiyatlarla