Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
187,16
den başlayan fiyatlarla
Palworld
436,06
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
775,47
den başlayan fiyatlarla
Call of Duty Mobile Nasıl Oynanır ve Önemli İpuçları

Call of Duty Mobile Nasıl Oynanır ve Önemli İpuçları

Call of Duty Mobile, hem çok oyunculu hem de battle royale oyun modları ile soluksuz bir aksiyon sunuyor. İlk bakışta nasıl oynayacağınızı çözmek çok da karmaşık olmasa da oyundaki önemli ipuçlarını bilmeniz size büyük bir avantaj sağlayacak.

Oyuna yeni başlayan biriyseniz öğrenmeniz gereken birçok nokta olduğunu önden belirtelim. Ancak bu gözünüzü korkutmasın veya sizi geride kalmış hissettirmesin. Oyundaki eşleştirme sistemi gayet adaletli davranarak sizi, sizinle benzer seviyedeki oyuncularla eşleştiriyor. Şimdi gelelim önemli noktalara.

Kulaklık ile oynayın

Oyunu indirir indirmez ilk yapacağınız şey oyuna girmeden önce kulaklığınızı bağlamanız. Ses kasarken çevrenizde olup bitenlerin farkına varmanızda büyük yardım edecek. Düşmanlarınızın ayak seslerini tam olarak duyabilecek, Sniper ile pusmuş rakiplerinizin yerini bile tahmin edebileceksiniz. Bu oyunu kulaklıksız oynamak adeta gözünüz kapalı oynamakla eşdeğer. 

İnternet Bağlantısı 

Tahmin edebileceğiniz gibi, her multiplayer oyun gibi CoD Mobile de internet bağlantısı gerektiriyor. Oyun mobil diye dışarıdayken mobil internetinize güvenip dereceli maça gireyim demeyin. Dereceli maçlarınızı evinizde Wi-Fi bağlantısı ile oynayın. Böylelikle hem kendinizi hem de kendi takımınızı riske atmamış olursunuz.

Call of Duty Mobile
Call of Duty Mobile
Ücretsiz

CoD Mobile Ne Kadar İnternet Yer?

Israrla öğrenmek isteyen arkadaşlar için bu oyun internetinizi sadece diğer oyuncuların konum bilgisini, ateş etme gibi etkinliklerini almak için kullanır. Onun dışındaki çoğu şey indirmiş olduğunuz oyun dosyalarını çalıştırmaktan geçer ve internetinize yük olmaz.

cod mobile nasıl oynanır

Genel ortalamaya bakarak Call of Duty Mobile’da 1 saat aralıksız maç attığınızı varsayarsak, ortalama olarak 20-30 MB civarında internet harcamış olacaksınız. Bu çapta bir oyun için gayet makul boyutlar bunlar. Ama arkada başka uygulamalar da açıksa tabii bu seviyelerin üstüne çıkacaksınız. O yüzden CoD Mobile oynarken, arka planda internet tüketen diğer uygulamaları kapatmanızı öneririz. 

Parlaklık

CoD Mobile oynarken, hem oyun içindeki “Auto-Brightness” ayarını hem de telefondaki aynı ayarı kapatmanızı ve ekran parlaklığını full'lemenizi öneririz. Oyundaki bazı haritalar gerçekten karanlık ve görmesi zor noktalara sahip olduğu için oralara pusmuş rakipleri görmekte zorlanabiliyorsunuz. Sonrasında parlaklığı açtığınızda ise “Apaçık önümde duran adamı göremedim!” diye ağlayabiliyorsunuz. Bunların hepsi ufak ipuçları gibi görünse de hepsi birleştiği zaman maç sonuçlarında gerçekten büyük farklar yaratabiliyor.

Gelişmiş Mod

CoD Mobile’ başlarken oyunun başında sunulacak basit veya gelişmiş olmak üzere iki kontrol alternatifi var. Basit, birisine işaret ettiğinizde otomatik ateşlemedir, ancak Gelişmiş (Advanced) mod size tam kontrol sağlar. 

Bu noktada Basit mod daha cazip gelse de uzun vadede ve üst derecelerde hiçbir işinize yaramayacak. O yüzden oyunun başında gelişmiş moda alışıp kendinize büyük bir esneklik kazandırmak uzun vadede de çok işinize yarar.

cod mobile ipuçları

Yere Yatma Tuşunu Etkinleştirme

CoD Mobile’de normalde çömelme düğmesine uzun süre basarak yere yüzüstü yatabiliyorsunuz. Ancak bunu değiştirmenin ve çok daha hızlı bir hale getirmenin bir yolu var. Oyunda varsayılan olarak kapalı olan bu ayarı açmak için Seçenekler -> Ayarlar -> Temel Kontroller -> Eğilimli Düğmeyi Gizle seçeneğinden bu ayarı değiştirebilirsiniz.

Gerektiği zamanlarda bu özellik ile kritik vuruşlardan hızlıca sıyrılabilir ve düşmanı daha sabit bir geri tepme ile hızlıca indirebilirsiniz.

Hassasiyet Ayarı

Her bir telefonun oyunda sağlayacağı hassasiyet bir olmayacağı için size en uygun hassasiyeti oyun içinden ayarlayabilirsiniz. Hatta bu özelliği hem Battle Royale hem de normal çok oyunculu mod için ayrı ayrı ayarlayabilirsiniz. Daha hızlı tepkiler vermek ve size en esnek ortamı oluşturmak için bu ayar kritik önem taşıyor. Günün sonunda bu oyunda hızlı olan kazanıyor.