Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

God of War
197,40
den başlayan fiyatlarla
Days Gone
123,00
den başlayan fiyatlarla
Horizon Zero Dawn™ Complete Edition
109,00
den başlayan fiyatlarla
Birinci Dünya Savaşını Konu Alan Oyunlar

Birinci Dünya Savaşını Konu Alan Oyunlar

Savaş, genel olarak eğlence formatında yoğun bir şekilde tasvir edilmiştir. Gişe rekorları kıran filmlerden video oyunlarına kadar, tüketiciler her zaman abartılı bir savaş hikayesiyle ilgilenirler.

Yıllar boyunca, Birinci Dünya Savaşı'na dayanan bazı inanılmaz video oyunlarının piyasaya sürüldüğünü gördük. Aşağıda, piyasaya çıkan favori Birinci Dünya Savaşı oyunlarımızı sergileyen bir liste hazırladık.

Battlefield 1

EA DICE tarafından geliştirilen Battlefield serisi, kısa bir süre önce oyuncuları Battlefield 1 ile Birinci Dünya Savaşı'na geri götürerek bir adım geri attı. Battlefield serisinin on beşinci oyunu ve daha önceki yapıtlar gibi Battlefield 1 da bir FPS'dir.

birinci dünya savaşı oyunları

Oyun, farklı oyun modlarıyla dolu, tamamen ete kemiğe bürünmüş çok oyunculu bir deneyim sunarken; seçilebilecek olan ufak bir hikaye modu da bulunuyor. Hikayede dünyanın dört bir yanından savaş hikayelerini sunacak birkaç farklı karaktere odaklanılıyor.

Battlefield 1 ™
Battlefield 1 ™
220,73
den başlayan fiyatlarla

Tannenberg

Verdun'u ortaya çıkaran geliştirme ekibinden şimdi de bu yapıt geliyor. Tannenberg, Verdun ile aynı oyun tarzına sahip ve 2019'da piyasaya sürüldü. Ancak burada, oyuncular Doğu Prusya'da gerçekleşen Tannenberg Savaşı'na dayanan bir deneyimden geçiyorlar.

birinci dünya savaşı oyunu

Bu 1914 savaşı, geliştiricilerin bir askerin gerçek anlamda maruz kalabileceği yaralanmalar, gerçek silahlar, teçhizatlar, savaş alanları ve üniformalar getirdiği bir gerçekçi birinci şahıs nişancı oyunudur. Çok oyunculu bir oyun olarak, PC'de altmıştan fazla oyuncuyu bir araya getirebilir veya konsollarda sadece kırk oyuncuyu toplayabilir. Oradan oyuncular, puan toplama, standart stilde bir takım ölüm maçı veya herkes için ücretsiz olan birkaç oyun modunu deneyimleyebilirler.

Tannenberg
Tannenberg
13,65
den başlayan fiyatlarla

Verdun

Verdun, Birinci Dünya Savaşı'na dayanan birinci şahıs nişancı oyunudur. Oyuncular, o döneme ait otantik silahları kullanırken siperlerde savaşacaklar. Oyun, 1914 ve 1918 yılları arasında batı cephesinde gerçekçi bir Birinci Dünya Savaşı ortamı sergileyen geliştiricilerle yoğun ve acımasız bir deneyim sunuyor.

1. dünya savaşı oyunları

Oyun, zaman dilimi için mümkün olduğunca gerçekçi olacak şekilde ayarlandığından, oyuncular ayrıca taktiksel kadro tabanlı bir oyun modunda arkadaşlarıyla birlikte oynayabilecekler. Siz ve manga arkadaşlarınız, düşman gruplarını barut dumanı içinde savuşturmak için siperlerde savaşlar yapacaksınız.

Verdun
Verdun
13,65
den başlayan fiyatlarla

Toy Soldiers

Toy Soldiers, Signal Studios tarafından geliştirilen bir aksiyon stratejisi oyunudur. Toy Soldiers, Birinci Dünya Savaşı ortamında minyatür oyuncak askerler olarak oynanır. Oyuncular kendilerini bir çocuğun yatak odası gibi çeşitli ev konumlarında bir model diorama içinde bulacaklar. Aynı şekilde oyuncular da çeşitli birimleri kontrol edebilecek ve düşman kuvvetlerini alt etmek için komutlar verebilecek. Bununla birlikte, hikaye boyunca savaşlar sırasında kontrolü ele geçirebilecek toplam elli farklı birim var.

Toy Soldiers: HD
Toy Soldiers: HD
50,00
den başlayan fiyatlarla

Victoria II

To End All Wars'a çok benzeyen Victoria II, büyük bir strateji oyunudur. Ancak, To End All Wars'ın aksine, Victoria II 1836'dan 1936'ya kadar gerçekleşir. Oyunculara, 20. yüzyılın şafağına kadar ulusu denetlemeleri gereken bir 19. yüzyıl devletinin kontrolü verilir.

1. dünya savaşı oyunu

Oyuncular sadece I. Dünya Savaşı gibi savaşlarda yer almakla kalmayacak, aynı zamanda siyasi, diplomatik, ekonomik, askeri ve hatta teknolojik dahil olmak üzere kontrollü devletin çeşitli yönlerini de yönetmelidirler. Bir oyuncunun yaptığı her eylem, dünya çapında kendi ulusunuza fayda sağlayabilecek veya savaşlara ve hatta ulus halkının isyanına neden olabilecek bir hata olduğu kanıtlanabilecek sonuçlara sahip olacaktır.

Victoria II
Victoria II
7,75
den başlayan fiyatlarla

To End All Wars

To End All Wars, Birinci Dünya Savaşı'na dayanan gelişmiş bir strateji oyunudur. Oyuncular, Avrupa'yı alt etmeye çalışan bir grubun kontrolünü ele alır. Oradan her şey, birlikleri bir harita etrafında toplamak ve diğer ulusların ve liderlerin kontrolünü ele geçirme umuduyla birimlerini genişlettikçe diğer grupları ortadan kaldırmak için büyük bir plan üzerinde strateji oluşturmakla ilgilidir. Strateji tabanlı video oyunlarının hayranları, To End All Wars'tan hoşlanabilir, ancak yeni başlayanlar için bu oyun, dik bir öğrenme eğrisi sunabilir.

To End All Wars
To End All Wars
14,16
den başlayan fiyatlarla